Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming - pilne


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 21
  • 0

Roaming - pilne

Obecnie jestem w granicach Uni Europejskiej mam Orange na kartę i nie mogę korzystać z internetu z transferu danych, wyskakuje komunikat że połączenie transmisji danych zostało utracone ponieważ opuszczono sieć macierzystą przy wyłączonej opcji danych w roamingu, co mam zrobić? Wysyłam SMS o aktywację roaming pod 80179 ale za każdym razem jest odrzucany. Przed wyjazdem byłam 2 razy w punkcie Orange żeby się dowiedzieć jak uruchomić i powiedzieli że trzeba tylko wysłać SMS i wszystko powinno działać. Sprawdziłam i w zakładce usługi jest informacja, że roaming jest włączony, jednak po włączeniu transferu danych wyskakuje informacja że,, połączenie transmisji danych zostało utracone ponieważ opuszczono sieć macierzystą przy wyłączonej opcji danych w roamingu ". Dodam że mam w telefonie dwie karty, a tą z Orange kupiłam tylko dlatego bo gwarantowała 3 GB internetu w roamingu...

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Roaming

@MartaK991  poza granicą kraju, już nic nie włączysz (Dane Mobilne w roamingu), jak telefon na dwie sim, to kupić prepaid od jakiegoś lokalnego operatora i ustawić go na Dane Mobilne tylko, czasem to taniej wychodzi niż korzystanie z krajowej sim karty za granicą, no chyba że sim na abonament, to już inna sprawa.

Tak na marginesie te sms nie mogą nic aktywować, jesteś poza zasięgiem swojego Operatora.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 21
  • 0

Roaming

A wiesz może jak trzeba było te dane mobilne włączyć?Trzeba samemu czy w punkcie? Ponieważ przed wyjazdem byłam 2 razy w punkcie Orange żeby się dowiedzieć jak uruchomić i powiedzieli że trzeba tylko wysłać SMS i  wszystko powinno działać. 

Anonim

Nie dotyczy

Roaming

Na portalu Mój Orange  można tym zarządzać, standardowo Roaming jest włączony, dziwne że u ciebie nie, chyba że zmieniana była oferta, to go wyłączają, zakładka Usługi dodatkowe > tam włącza się Roaming, jest ta opcja też w Aplikacji na telefon Mój Orange, nie sprawdzałem czy da się tym zarządzać za granicą.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Roaming

@MartaK991 obecnie zostaje włączenie roamingu w apce Mój Orange, jak wspomina @Anonim. Wystarczy dostęp do internetu, np hotelowego. Drugi sposób to kontakt na infolinię: +48 510 100 100. Za granicą nie wyślesz żadnych SMS-ów włączających lub wyłączających usługi. Jedynie działają kody USSD, pod warunkiem, że masz włączony roaming i jesteś zalogowany do sieci operatora roamingowego.

 

Masz zasięg na obecnej karcie SIM? Jeżeli tak, to włącz w telefonie transmisję danych w roamingu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 21
  • 0

Roaming

 Sprawdziłam i w zakładce usługi jest informacja, że roaming jest włączony, jednak po włączeniu transferu danych wyskakuje informacja że,, połączenie transmisji danych zostało utracone ponieważ opuszczono sieć macierzystą przy wyłączonej opcji danych w roamingu ". Dodam że mam w telefonie dwie karty, a tą z Orange kupiłam tylko dlatego bo gwarantowała 3 GB internetu w roamingu... 

Anonim

Nie dotyczy

Roaming

@MartaK991  sprawdż w ustawieniach telefonu czy masz dla tej sim karty co korzystasz włączony Roaming, bo może to tylko kwestia ustawień telefonu 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 21
  • 0

Roaming

Karta SIM dla Orange to karta nr 2, takie mam ustawienia, czy powinnam coś zmienić? 


Screenshot_20201212_124232_com.android.phone.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Roaming

Jeśli jest tak jak piszesz, to jest ok, ale komunikat jaki dostajesz świadczy o czymś innym, więc albo jednak sim 1 blokuje dostęp do Roamingu, ma go wyłączonego, albo na koncie Mój Orange coś nie tak, daj zrzuty z zakładki gdzie jest Roaming 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 21
  • 0

Roaming


Screenshot_20201212_131925_com.android.chrome.jpg