Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja sim obcokrajowca


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Rejestracja sim obcokrajowca

Cześć!
Mój kolega próbował zarejestrować SIM w punkcie Orange. Powiedziano mu, że tylko obcokrajowcy, którzy mają numer Pesel mogą dokonać rejestracji. Czy rzeczywiście tak jest?

Pozdrawiam
13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja sim obcokrajowca

Nie, wystarczy inny dokument tożsamości ważny na terenie UE.
Z tym, że w niektórych salonach typu partner mogą być problemy z rejestracją w tym wypadku. W salonach firmowych Orange nie powinno być problemu.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rejestracja sim obcokrajowca

Obecnie nie powinno być żadnych problemów z rejestracją numerów na kartę. Jeżeli pracownik nie potrafi zarejestrować numeru, ma od tego specjalną infolinię i dedykowanych pracowników od rozwiązywania tego typu problemów (którzy albo udzielą mu informacji jak mo ta zrobić, albo pokierują co ma zrobić, i na podstawie przekazanego formularza, dokonają rejestrację - w tym wypadku, rejestracja moze zająć do 48 godzin).

 

@wiktor_t, obcokrajowiec nie posiada numeru PESEL (jeśli oprócz obywatelstwa polskiego, ktoś posiada także zagraniczne, nadal jest obywatelem polskim).

Przepraszamy za nieprawidłowe informacje udzielone przez pracowników.

 

Obywatele UE i Szwajcarii rejestrują na podstawie dokumentu tożsamości. Pozostali na podstawie karty pobytu lub paszportu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Rejestracja sim obcokrajowca

Obywatele UE i Szwajcarii rejestrują na podstawie dokumentu tożsamości. Pozostali na podstawie karty pobytu lub paszportu.”

 

No to się okaże... w marcu idę z kumpelą z Chin zarejestrować jej polski nr telefonu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Rejestracja sim obcokrajowca

Update: bez numeru PESEL nie przejdzie. Nie ważne czy jest paszport, karta pobytu czy podpis samego ojca dyrektora - trzeba ganiać do Ratusza (ew. Urzędu Gminy) po PESEL dla cudzoziemca. Łatwo nie jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja sim obcokrajowca

W salonie firmowym jest możliwość rejestracji bez PESELu. Poza tym nie każdy może otrzymać PESEL.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Rejestracja sim obcokrajowca

Oczywiście że można zarejestrować numer bez pesel wystarczy paszport. Nie ma znaczenia czy salon agenta czy firmowy. Pracownik albo nie chciał albo nie wiedział jak to zrobić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Rejestracja sim obcokrajowca

Błąd ziom. Resjestracja bez PESELU jest NIEMOŻLIWA. To raz.
Po drugie teraz (od stycznia 2018) cudzoziemcy dostają już PESEL „z urzędu” - bez konieczności wpisywania jakiejś śmiesznej podstawy prawnej. Nie ma nawet osobnego wniosku do tego, a wszystko dzieje się automatycznie podczas zameldowania w u. miasta bądź gminy.
No byłem w poniedziałek to robić to wiem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Rejestracja sim obcokrajowca

Błąd ziom. Resjestracja bez PESELU jest NIEMOŻLIWA.

Zakład ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Rejestracja sim obcokrajowca

Po co zakład i w ogóle te sprzeczki? Ja mam doświadczenie z pierwszej ręki i mam to już za sobą, a wy tam możecie dziobać i dalej snuć domysły „po co”, „jak”, „a dlaczego nie/tak”.