Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja numeru na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Rejestracja numeru na kartę

Mam abonament na Internet w Orange. Czy mogę zarejestrować numer na kartę przez Internet? Na kartę sim od internetu nie można wysłać smsa...
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Rejestracja numeru na kartę

Jeśli kartę sim włożysz np.do telefonu obsługującego transmisje danych to zasięg będzie i spokojnie będzie można wysłać z tego numeru sms-a. 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rejestracja numeru na kartę

Informacje od Orange znajdziesz tu rejestracja SIM on-line Chciałem Cię skierować do "bazy wiedzy" na tym forum - widać link do opisu: baza wiedzy - rejestracja SIM


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Rejestracja numeru na kartę

Jeśli kartę sim włożysz np.do telefonu obsługującego transmisje danych to zasięg będzie i spokojnie będzie można wysłać z tego numeru sms-a. 🙂

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rejestracja numeru na kartę

Jeżeli masz tylko internet, to chyba nie obędzie się bez wizyty w jednym z miejsc, w których można zarejestrować kartę, bo chociaż raz musi nastąpić identyfikacja osoby - sprawdzenie numeru PESEL. Jak poczytasz te strony które podawałem, to dowiesz się, że można "przypisać" numer do "konta" osoby z już zarejestrowanym numerem, np. takiej co ma abonament. Wtedy może się to odbyć bez "wizyty" w uprawnionym punkcie.


BlackVoice napisał(-a):
Mam abonament na Internet w Orange. Czy mogę zarejestrować numer na kartę przez Internet? Na kartę sim od internetu nie można wysłać smsa...

 

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

Opcja 1. Rejestracja rozpoczęta przez użytkownika, który ma niezarejestrowany numer na kartę

•    Klient posiadający niezarejestrowany numer na kartę wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu, na którego dane chciałby się zarejestrować. Może wskazać numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny zarejestrowany już numer na kartę (pod warunkiem, że został on zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji).

•    Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na użyczenie danych rejestracyjnych. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.

•    Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Opcja 2. Rejestracja rozpoczęta przez numer z umową lub inny zarejestrowany numer na kartę

1.    Klient posiadający numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub numer na kartę (zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji) wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu na kartę, który chciałby zarejestrować na swoje dane.

2.    Wskazany numer na kartę otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na zarejestrowanie. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.

3.    Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Informacje pochodzą ze strony: http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/rejestracja-numeru-prepaid-orange-i-nju-mobile-takze-...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Rejestracja numeru na kartę

No właśnie, że próbowałem i nie idzie wysłać smsa z tej karty...

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Rejestracja numeru na kartę

Ale próbowałeś co? Przełożyć tę kartę abonamentową z netem i zasięgu nie ma czy o co dokładnie chodzi?
Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

@BlackVoice to czeka Cię wizyta w jedym z punktów rejestracji - Poczta Polska, kioski Ruchu, Media Markt, Saturn, salony Orange, etc....


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Rejestracja numeru na kartę

A co jeśli mieszkam za granicą i muszę zarejestrować numer w Orange? Sms na ten numer wasz nie dochodzi nawet po dodaniu 0048 przed. Nie ma tu ani biura Orange ani poczty Polskiej. Mieszkam w UK i chcę utrzymać aktywny numer polskiej komórki. Jak to zrobić? Nie wybieram się do Polski do sierpnia 2017. I co teraz?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rejestracja numeru na kartę


Asiam17 napisał(-a):
A co jeśli mieszkam za granicą i muszę zarejestrować numer w Orange? Sms na ten numer wasz nie dochodzi nawet po dodaniu 0048 przed. Nie ma tu ani biura Orange ani poczty Polskiej. Mieszkam w UK i chcę utrzymać aktywny numer polskiej komórki. Jak to zrobić? Nie wybieram się do Polski do sierpnia 2017. I co teraz?

Masz kogoś w kraju, z zarejestrowanym numerem w Orange? Skorzystałbym z uprzejmości przypisania... co do SMS, to pewnie żaden taki skrócony numer jak ten do rejstracji nie jest dostępny  z zagranicy, ale to muszą potwierdzić (albo zaprzeczyć) pracownicy Orange.