Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

Witam

Wysłałem z numeru prepaid sms'a na 80280 z numerem telefonu firmowego celem rejestracji tego pierwszego.

Niestety zamiast sms'a z pytaniem o zgodę na numer firmowy dostałem odpowiedź na prepaida że podany numer nie ma uprawnień do rejestracji numerów na kartę. 😞

A ja się pytam niby dlaczego? Przecież w rejestracji prepaidów chodzi o połączenie numeru telefonu z osobą, tutaj z właścicielem firmy.

 

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

Niestety na numer firmowy nie zarejestrujesz prepaida smsem.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

A ja się pytam niby dlaczego? Przecież w rejestracji prepaidów chodzi o połączenie numeru telefonu z osobą, tutaj z właścicielem firmy.

Wg ustawy do konkretnego nru prepaid musi zostać przypisany nr PESEL. To pewnie dlatego dla firm (gdzie w większości przypadków - jak przypuszczam - zapisywany jest wyłącznie nr NIP czy REGON) ta metoda nie działa. Obojętny robot

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

@Radski  nic dodać nic ująć 🙂 Owszem, szkoda że nie da się zarejestrować prepaida na firmę, bo.......niektóre firmy też używają prepaidów jako dodatkowych aktywacji, ale......chodzi o zapisy ustawy, więc.......


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

Witam ponownie 🙂

 

Dla zainteresowanych spieszę donieść że jednak da się zarejestrować prepaida na konto firmowe.

NIe było z tym większych problemów w salonie Orange. Dlaczego więc nie da się przez sms'a 😞 ? Nie wiem ;-).

 

Dzięki za odzew i pozdrawiam

Radski


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja karty prepaid na firmowy numer telefonu

Bo nie wszystkie firmy to JDG czy mają wskazanego jednego reprezentanta. W salonie nie ma z tym problemów. Orange chce być czyste i póki co pewnie prawnicy nie pozwolili na rejestrację smsem.