Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerejestrowanie numeru prepaid


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

ewentualnie oświadczenie notarialne do zrzeczenia się praw do numeru na nowego właściciela.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Przerejestrowanie numeru prepaid


simapka napisał(-a):

Dlaczego tak jest? Cesje numeru abonamentowego można zrobić na odległość, a prepaid nie?


Najważniejsza kwestia, moim zdaniem, to fakt, że do rejestracji kart prepaid, nie jest już wymagany podpis. Zarejestrować kartę można np. elektronicznie czy w wielu  punktach partnerskich.

W związku z tym, brak jest możliwości weryfikacji zgodności podpisu.

Nie można zastosować wybiórczo procedury tylko dla części klientów, którzy taki podpis podali - w wypadku klientów z umową (także w prepaidzie - zetafon), zawsze musieli podpisać umowę.

 

Inna kwestia może być związana z tym, że o ile się nie mylę, cesja to działanie w oparciu o kodeks cywilny, a nie ustawę Prawo telekomunikacyjne, jak w wypadku rejestracji karty SIM.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

Tu jeszcze jedna kwestia jest ważna. Cesja wymaga zgody Orange, więc samo wysłanie dokumentów nie oznacza realizacji, zawsze trzeba dodać drugi dokument lub jakiś rachunek. Dokonanie cesji może być też uzależnione od weryfikacji danych u innych operatorów.

Przy ofercie na kartę nie płacisz rachunków. A po ostatniej nowelizacji prawa operatorzy mają większy obowiązek weryfikacji danych z dowodem osobistym.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Ok, kwestie autentyczności podpisu rozumiem. Kupiłem starter w kiosku i tam go zarejestrowałem. Ale skoro został zarejestrowany na dane podane w dowodzie, a ja wysłałem do nowego właściciela oświadczenie notarialne = poświadczenie podpisu oraz danych zawartch w dowodzie więc powinna cesja przejść wg mnie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

Nie. Niestety cesja na pełnomocnika nie przechodzi. Ew. można upoważnić trzecią osobę, by reprezentowała Cię do przerejestrowania numeru. To lapsusy z prawa cywilnego - pełnomocnik nie może zastąpić osoby reprezentowanej.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Właśnie o to chodziło. Oświadczenie notarialne do reprezentowania osoby trzeciej w celu np dokonania cesji numeru prepaid.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

@Jarek pewnie na urlopie jest i nie podpyta.
Sugerowałbym podpytać na BOK.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Witam, a jesli numer na karte jest zarejestrowany na ojca który zmarł nie dawno a chciałbym ten numer przejąć i jestem osobą pełnoletnią, to z jakim dokumentem musze przyjsc do salonu orange?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18452
  • 52762
  • 713

Przerejestrowanie numeru prepaid

@radek01021978 jeżeli chcesz przerejestrować numer w ofercie na kartę na inną osobę, to muszą się stawić dwie osoby z dowodami osobistymi: właściciel numeru oraz osoba, na którą numer ma być przepisany. Innej możliwości nie ma.

 

@Blackmax91 wystarczy jak stawisz się ze swoim dowodem osobistym oraz aktem zgonu w salonie. Numer zostanie wtedy przepisany na Ciebie.

 

Obecnie może to być utrudnione z powodu ograniczenia pracy salonów oraz zamkniętych salonów w galeriach.