Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 20
  • 0

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

Witam wszystkich,
Pracuję na granicy Polski i muszę przesiąść się pod ORANGE z przedpłaconą kartą TuBiedronka (T-Mobile).

W Czechach działa to na zasadzie uzyskania specjalnego 9-cyfrowego numeru od obecnego operatora i po prostu udania się do nowego operatora i to wszystko.
Ale nigdzie nie znalazłem informacji, jak to działa w Polsce.

Mam przedpłaconą kartę SIM TuBiedronka i chcę przełączyć się na ORANGE. Co mam zrobić, proszę?

 

Dziękuję za pomoc.

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu ponowne przeniesienie numeru - Wiktor

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

Idź do punkt Orange. Załatwią wszystko na miejscu.

Ew. jak sam dasz radę - to na www.

Możesz wszystko sam zrobić w aplikacji wybierając taryfę Orange Flex.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

@OndrejCZE najprościej udać się do salonu Orange z numerem telefonu i dowodem osobistym (w przypadku obcokrajowca potrzebny będzie paszport). Złożysz wniosek i najczęściej następnego dnia roboczego masz numer w Orange.

 

Jest też możliwość przeniesienia przez stronę internetową:

https://www.orange.pl/view/przenies-numer-do-orange.

Czas trwania przenoszenia około tygodnia, kurier dostarcza kartę SIM.

 

Jeszcze można przenieść do FLEX przy użyciu aplikacji. Pobierz ją ze sklepu Google Play. Kartę SIM FLEX najlepiej pobrać z salonu lub w aplikacji zamówić kuriera. Czas przenoszenia około 5 dni.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 20
  • 0

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

Dziękuję, rozumiem, będąc po polsku tylko sporadycznie, tak, odwiedzę sklep osobno.

 

https://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4004230212,title,konto-wazne-rok,helparticle.html 

 

Czy po przejściu na POMARAŃCZOWY można aktywować tę taryfę? Chodzi mi o to, że chcę używać karty TYLKO do odbierania SMS-ów od firm transportowych, TNT, UPS, Pošta, DPD i innych ... kiedy zamawiam paczki.
Tak idealna, że ​​karta wystarczy na rok, a kiedy wygaśnie, doładuję ją przy minimalnej płatności online.

 

Albo ustawię to bezpośrednio w salonu. Jeśli to możliwe.
Inna rzecz. Ponieważ mieszkam w Czechach, czy ROAMING działa z kartami przedpłaconymi? Tylko po to, aby uzyskać wymienione powyżej wiadomości SMS.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

@OndrejCZE w przypadku oferty na kartę i przeniesieniu numeru do tej oferty, stan konta wynosi 0 PLN. Żeby cały proces przenoszenia się zakończył i wszystko na karcie działało prawidłowo, proponuję doładować kwotą 25 PLN, następnie wysłać SMS o treści START na numer 8002. Koszt włączenia usługi Rok Ważności Konta wyniesie 3 PLN, zostanie jeszcze 22. Najlepiej przed upływem 11 miesięcy wysłać ponownie SMS-a, nie czekać do ostatniej chwili. 

Roaming na karcie powinien działać od razu. Koszt odbioru SMS-ów z numerów krajowych w roamingu jest bezpłatny, ale zakładam, że częściej numer będzie logowany w Polsce niż w Czechach.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 20
  • 0

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

@ketrasaArtur 

Dostałem kartkę od dziewczyny. Karta posiada kredyt w wysokości 5 zł. Karta musi być fizycznie zarejestrowana w rejestrze Salonu T-Mobile.

Warunkiem przejścia jest więc to, że karta ma 0 zł, jeśli dobrze rozumiem. (czy może najpierw doładować kartę do 25 zł, a potem poprosić o przeniesienie numeru?

 

Z góry przepraszam, ale staram się zrozumieć. Dziękuję za chęć 🙂

 

Nie, karta zostanie zarejestrowana w Czechach i na telefonie komórkowym, usługi transmisji danych i internet zostaną wyłączone. Dlatego zapytałem o roaming. Jeżdżę do Polski 1-2 razy w tygodniu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

@OndrejCZE to co napisałem w poprzednim poście, dotyczy już po przeniesieniu numeru do Orange.

 

Warunkiem przeniesienia numeru to:

  1. Numer musi być polski, czeskiego nie da się przenieść.
  2. Numer musi być zarejestrowany na osobę, która przenosi do Orange.
  3. Połączenia wychodzące nie powinny być zablokowane.
  4. Złożenie wniosku o przeniesienie z poprawnie wypełnionymi danymi.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 20
  • 0

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

@ketrasaArtur

 

Dzięki, prawdopodobnie o tłumaczeniu google.

 

  1. Numer musi być polski, czeskiego nie da się przenieść.- tak, numer jest polski.
  2. Numer musi być zarejestrowany na osobę, która przenosi do Orange.-w porządku
  3. Połączenia wychodzące nie powinny być zablokowane. - OK
  4. Złożenie wniosku o przeniesienie z poprawnie wypełnionymi danymi.- rozumiem 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Przeniesienie numeru - jak to działa w Polsce?

Jeśli karta jest zarejestrowana na dziewczynę, to niech ona wypełni wniosek na stronie, jak wyżej podałem. Nic więcej nie musi robić. Gdy pojawią się problemy z przeniesieniem to operator powiadomi ją, co poszło nie tak.