Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

Dzień dobry! Chciałbym dowiedzieć się jak to jest z numerem tymczasowym. Będę przenosił numer w lokalnym salonie Orange. Rozumiem, że dostanę nową kartę sim z numerem tymczasowym. Czy moja stara karta sim od razu przestanie działać? Czy gdy ktoś będzie chciał się ze mną skontaktować na przenoszony numer, dzwoniąc lub wysyłając SMS, to czy połączenia i wiadomości będą przekierowywane na mój tymczasowy numer czy po prostu nie będzie się do mnie można dodzwonić?

 

pozdrawiam,

Tomasz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@tszulc90 ,  Normalnie Twój aktualny numer będzie działał u dotychczasowego operatora do czasu przeniesienia. W dniu przeniesienia numer tymczasowy na karcie SIM z Orange zostanie zastąpiony Twoim numerem docelowym.🙂🟧

Nic nie będzie przekierowywane. 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@slav72 niestety treść w obu linkach nie odpowiada na pytanie czy wiadomości i połączenia będą przekierowywane. Domyślam się, że nie, natomiast chciałbym potwierdzić. Z tego co zrozumiałem na temat samego aktywowania numeru tymczasowego to mogę wybrać kiedy dokładnie ma się to stać czyli wybrać dzień, w którym zacznę używać numer tymczasowy.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@tszulc90 ,  Normalnie Twój aktualny numer będzie działał u dotychczasowego operatora do czasu przeniesienia. W dniu przeniesienia numer tymczasowy na karcie SIM z Orange zostanie zastąpiony Twoim numerem docelowym.🙂🟧

Nic nie będzie przekierowywane. 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@Ron dzięki za odpowiedź. W takim razie po co właściwie jest numer tymczasowy, skoro mogę nadal korzystać ze swojej obecnej karty sim od innego operatora?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@tszulc90 tylko Orange wprowadził numery tymczasowe podczas przenoszenia. Pewnie chodzi o to, aby przed przeniesieniem można było już korzystać z usług.

Do czasu przeniesienia korzystasz ze swojego numeru u obecnego operatora na takich samych zasadach. W dniu przeniesienia, najczęściej kilka minut po północy, numer tymczasowy zostanie zastąpiony numerem docelowym od poprzedniego operatora.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@ketrasaArtur dziękuję Arturze, zatem przenoszę numer bez obaw. Pozdrawiam i dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@tszulc90 warto sprawdzić poprawność danych przy wypełnianiu wniosku o przeniesienie. Ważne jest czasy obecnie masz ofertę na kartę, czy abonament oraz nazwa obecnego operatora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@tszulc90Zamiast odpowiedzi powiem jak to działa.

Zarówno numer tymczasowy u nowego operatora jak i stary numer są często jednocześnie czynne. Szczególnie to widać jak sprawę załatwia się online.

Jak sprawę załatwia się w salonie tak do godz. 12:00. to jednoczesne działanie numerów u nowego (tymczasowy) i u starego operatora może być tak np do 16:00.

O 16:00 stary operator dezaktywuje u siebie numer. Nowy operator po północy zamienia tymczasowy na stary nr.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Przeniesienie numeru do Orange a numer tymczasowy

@andrzej1441 dzięki! Okej, może zatem jutro się wybiorę do salonu wcześniej i uda się ten temat załatwić raz dwa.