Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Dzięki za sygnał, problem juz rozwiązany. Ewentualnie jeżeli komuś się ten numer wyświetla, wystarczy restart urządzenia.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Potwierdzam usługa iMessage i FaceTime aktywuje się już bez problemu pod numery Orange/nju. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Niestety problem nadal występuje. Korzystam z iPhone XS, posiadam fizyczną kartę od Nju i e-SIM od Orange. W obu przypadkach iPhone nie pobiera numerów telefonu, a kiedy wpiszę go ręcznie aktywacja FaceTime i iMessage kończy się błędem. Mimo twardego i miękkiego restartu urządzenia problem nadal występuje. Problem zgłaszałem telefonicznie oraz przez chat dostępny w panelu klienta w piątek, sobotę i wczoraj. Napisałem również mailową reklamacje na bok.dla.firm@orange.com. U czterech kolegów w firmie, którzy korzystają z urządzeń Apple i kart sim Orange problem również nadal występuje (po restarcie urządzeń). Jest to poważne utrudnienie szczególnie w obecnych czasach ze względu na to, że wielu kontrahentów przyzwyczaiło się do tego, że wideokonferencje prowadzone są przez FaceTime.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Hej, spróbuj może wyciągnąć tackę z sim. Z góry przepraszam, że sugeruję takie proste rozwiązanie, ale u mnie wszystko już działa prawidłowo z sim i esim.

Może zrestetuj ustawienia telefonów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Wyjąłem tackę z kartą NJU, zrobiłem restart, niestety nic to nie dało. Włożyłem również kartę do nowego iPhone 11 Pro i ta sama sytuacja.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Kiedy do urządzenia wkładam kartę PLAY usługi aktywują się w ciągu kilku sekund. Urządzenie pobiera też prawidłowy numer telefonu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

zaraz sprawdzę na moim testowym numerze jak to wygląda obecnie u mnie

 

edit: u mnie działa ok, zrobiłem reset telefonu, ktorego nie używam, do fabrycznych z kartą nju mobile i jest ok, tj prawidłowo pobrał nr telefonu i aktywacja iMessage prawidłowa.

Więc chyba tylko BOK w tej sytuacji.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Dzięki za próbę pomocy i weryfikację 😉
Męczę dalej BOK. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

U mnie na iPhonie Xs bez problemu aktywował się iMessage i FaceTime. Mam taką samą konfigurację tj. Karta SIM z nju oraz eSIM z Orange. Wystarczyło, że wyłączyłem najpierw obie usługi w Ustawieniach, uruchomiłem ponownie telefon i włączyłem ponownie iMessage oraz FaceTime, zaznaczyłem oba numery, które wcześniej przed restartem poprawiłem na właściwe +48 xxx xxx xxx, i po chwili było gotowe. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy

Aktualizacja: dla numeru Orange na eSIM udało się aktywować FaceTime i iMessage, dla nju niestety jeszcze nie. Kontaktowałem się z BOK nju, przekazali zgłoszenie do techników Orange, ponoć mają mnóstwo podobnych zgłoszeń. U kolegi, który posiada tylko fizyczną kartę SIM od Orange i korzysta z iPhone 11 aktywacja usług nadal nie jest możliwa mimo restartu urządzenia, usług, poprawiania numeru telefonu, resetu ustawień sieciowych.