Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 109
  • 1

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Wszystko jest tak skomplikowane, że nie wiadomo w końcu - co jest w danym momencie najlepsze.

Piszesz o stanie pasywnym no limit za 7 zł na miesiąc.

Nic z tego nie rozumiem, jedynie zrozumiałem to, że aby przedłużyć sobie ważność pozostałych GB z usługi tej rocznej, trzeba wykupować ponownie taką samą usługę, która w najlepszym razie przedłuża te GB jedynie na 30 dni za 30 zł...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

@klient5:

cytat z regulaminu cyklicznych NL:

15. Od pierwszej nieskutecznej próby odnowienia Usługi niewykorzystane środki z pakietu GB w kraju i w roamingu UE przestają być dostępne do wykorzystania, ale nie przepadają. Środki zostaną przywrócone i zsumowane z nowym pakietem GB w sytuacji, gdy Usługa zostanie skutecznie odnowiona w jednej z kolejnych prób w okresie 30 dni.

16. Niewykorzystane środki z pakietu GB w kraju i w roamingu UE przepadają bezpowrotnie , gdy Usługa zostanie wyłączona po ostatniej nieskutecznej próbie odnowienia. O wyłączeniu Usługi Abonent zostanie powiadomiony SMS-em.


Nieopisana albo niewidoczna jest możliwość uruchomienia pakietu cyklicznego NL (no limit) przy aktywnym jednorazowym NL z kumulacją GB. Ostatniego dnia ważności jednorazowego podobno to można zrobić bez straty GB - osobiście nie sprawdzałem (pytanie na AMA).

Przewaga cyklicznego NL nad jednorazowym NL to bez kosztowe mrożenie GB z NL przez pełne 28 dni. 29 dnia trzeba zapewnić środki do automatycznego odnowienia usługi najpóźniej 30 dnia, aby odmrozić - nie stracić GB.
W czasie zamrożonych GB z NL korzystamy z promocji 300GB, które łączą się z GB za doładowania (Kumulacja GB; czas ważności wybierany najdłuższy - jak paczki 25 GB się odnawiają - to rok bez żadnych kombinacji).

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 109
  • 1

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Dzięki za takie łopatologiczne wyjaśnienie.

Jest to jakiś sposób żonglowania pozostałymi GB z usługi 360 zł i z doładowań i promocji.

Ale pokomplikowane to wszystko, jedne GB z promocji inne z doładowań i jeszcze inne z usługi NL.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

@klient5  Żeby naprawdę żonglować GB to na AMA trzeba dopytać się czy propozycja celowa kredytu SMS działa na cykliczny NL z MMSami. Przy starym 7-dniowym cyklicznym NL jak jeszcze przepadały GB ale licznik odnowień nie to takie SMSy z kredytem celowym otrzymywałem.

Te SMSy w kilku celach można wykorzystać. Bezpłatna nowa gwarancja zwrotu, niezwiększanie GB z doładowań na koncie 411 żeby korzystać z GB z NL itd.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 109
  • 1

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Teraz to dopiero pojechałeś...:)

No nic - żeby to wszystko ogarnąć, to trzeba by chyba być specjalistą od marketingu Orange, chociaż możliwe, że i oni gubią się w tych swoich regulaminach, których jest od liku.

Mnóstwo możliwości, ale trudno je do końca zrozumieć a co za tym idzie, pewnie Orange liczy po cichu na to, że wielu klientów nie studiuje dokładnie regulaminów i pewnie w związku z tym wybiera opcje, za które przepłaca.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 322
  • 2

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Kredyt na dopłacenie max 5 zł za usługę NL działa, nawet w wersji jednorazowej (15 zł w promocji) oraz przez pierwszy okres 31-dniowy cyklicznego NL+GB za 15 zł.

Wystarczy staż minimum 33 dniowy.

Nowy numer wystarczy, że w 33 dniu od aktywacji numeru wyśle SMSa o treści TAK na 80290 i otrzyma doładowanie 10 zł za zgody marketingowe (może je wycofać po otrzymaniu bonusu w BOK, czy na czacie). Następnie wysyła SMSa darmowego o treści:

> START na 815 (wersja jednorazowa NL+15GB na 31 dni)

lub

> CYKL na 816 (wersja cykliczna NL+15GB co 31 dni)

Obie kosztują 15 zł (wersja cykliczna po pierwszym okresie 31 dni przedłuży się w kwocie 30 zł/mc). W przypadku posiadania 10 zł i wysłania SMSa, otrzymamy komunikat o niewystarczających środkach oraz info o wysłaniu propozycji kredytu 5 zł na "dopłacenie" kosztu usługi.

Jeśli go otrzymamy, w ciągu 1h wysyłamy TAK na darmowy numer 8051. Wówczas stan konta spadnie do 5 ujemnych złotówek, a usługa w wybranym wariancie się włączy. Jeśli już mamy aktywną usługę NL+GB, jej ważność doliczy się (przedłuży) o 31 dni, jeśli ważność złotówek głównych będzie krótsza od no-limitów, to one również się przedłużą i zawsze będą ważne +1 dzień dłużej niż NL+GB. Oczywiście GB przedłużą się w ramach no-limitów i skumulują ze sobą.

Stan NL+GB sprawdzimy kodem *101*1# (OK, potem przyjdzie SMS zwrotny).

Kredyt 5 zł spłacimy przy najbliższym doładowaniu konta głównego (nie ma terminu ostatecznego w tej kwestii).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 109
  • 1

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Podsumowując.

Wykupiona usługa za 360 zł kończy mi się 20 listopada.

Pozostaje mi na niej około 800 GB niewykorzystanego internetu.

Aby móc nadal korzystać z tych 800 GB, które mi pozostały z tej usługi -  muszę wykupować co miesiąc tę samą usługę (bez limitu) za 30 zł, która przedłuży mi te środki o kolejne 30 dni.

Więc jest tylko taka droga, żeby móc korzystać codziennie z internetu i tych pozostałych 800 GB.

Trochę kiszka, skoro jeślibym chciał wykorzystać te pozostałe 800 GB na przykład w przeciągu 4 miesięcy, to musiałbym wykupować co miesiąc tę usługę (bez limitu), czyli wydać 120 zł, żeby móc korzystać z tych 800 GB i oczywiście dodatkowo dokupionych nowych.

Nie ma to sensu właściwie drugi raz płacić, za coś co się nie wykorzystało.

Szkoda, że Orange nie dało możliwości prostego przedłużenia samych niewykorzystanych GB z tej usługi.

Jeśli ktoś korzysta tylko z tej usługi jako internet a nie rozmowy i sms-y, mms-y (karta w routerze).

Orange daje możliwość przedłużania GB w łatwy sposób, ale tylko premiowych i za doładowania.

Kiepsko.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 322
  • 2

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

Przecież tą usługę przedłużysz bez problemu, doładuj konto i włącz odpowiednią opcję. Masz do wyboru 2 opcje promocyjne po 15 zł na łącznie 62 dni, możesz i ponownie kupić no-limity na rok za 360 zł.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 109
  • 1

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

OK ja tylko "marudzę", że za 7 zł na miesiąc, czy tam za 29 zł na rok -  Orange daje możliwość przedłużenia GB z promocji i za doładowania (czyli w sumie otrzymane jako bonusy)... a za już "zapłacone" środki (GB) do końca niewykorzystane z NL, nie daje takiej samej możliwości.

Szkoda, że nie można w taki prosty i tani sposób przedłużyć ważności tych środków.

Według mnie taka zasada powinna objąć również środki (GB) pozostałe z NL.

Oczywiście byłby to fajny krok Orange w stosunku do chociażby tej jednej usługi za 360 zł, która jest przepłacona z góry za cały rok a tym samym użytkownicy w pewien sposób mogliby chociaż w tej jednej opcji za 360 zł być niejako premiowani taką możliwością.

Ale to oczywiście moje zdanie, Orange rozwiązuje to w bardziej niewygodny sposób dla użytkowników tej usługi.

Mocno się zastanowię, przed podjęciem decyzji o ponownym zakupie za 360 zł, wobec takiego rozwiązania, gdzie opłacone środki są gorzej traktowane od bonusowych.

Według mnie Orange powinno wprowadzić jakąś atrakcyjną ofertę skierowaną do użytkowników, którzy chcą zakupić jedynie wielką ilość GB bez rozmów, sms-ów i mm-sów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przedłużenie ważności GB w ofercie 2TB na rok za 360 zł

@klient5Pamiętaj że początkowo w ogóle nie było kumulacji GB w NL z MMSami.

Napisałem co można zrobić aby utrzymać zamrożone GB.

Przy promocji 300GB w paczkach po 25GB Więcej czasu na internet za 29 zł to marnowanie gotówki jak nie rozmawia się. Dla samego internetu to nawet RWK za 9 zł jest zbyteczne. Przed doładowaniem 5 zł w celu odzyskania złotówek z pasywnego konta może być korzystniejsze uruchomienie 1 dniowego NL.