Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie pakietu danych internetowych

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Wypada dodać że pakiet 500MB nie ma lejka, jak go wykorzystasz to zostanie wyłączony (dla zasady nie brać cykliczny a jednorazowy), 2GB ma lejek i trzeba o tym pamiętać (ewentualnie wyłączyć jak wykorzystany), tak na marginesie automat wybiera ostatni pakiet do użytku, więc warto najpierw większy pakiet włączyć, potem jak ten się aktywuje to włączyć mniejszy (500MB), ja tam tylko w Play i Orange ostatnio jestem i reguły obu sieci są proste, ja nie mam z tym problemów, na początku roku był jeszcze Plus i T-Mobil, stary jestem a daję radę to wszystko ogarnąć(50 na karku).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych


irek6311 napisał(-a):

Wypada dodać że pakiet 500MB nie ma lejka, jak go wykorzystasz to zostanie wyłączony (dla zasady nie brać cykliczny a jednorazowy), 2GB ma lejek i trzeba o tym pamiętać (ewentualnie wyłączyć jak wykorzystany), tak na marginesie automat wybiera ostatni pakiet do użytku, więc warto najpierw większy pakiet włączyć, potem jak ten się aktywuje to włączyć mniejszy (500MB), ja tam tylko w Play i Orange ostatnio jestem i reguły obu sieci są proste, ja nie mam z tym problemów, na początku roku był jeszcze Plus i T-Mobil, stary jestem a daję radę to wszystko ogarnąć(50 na karku).


Co mi da to, że aktywuję najpierw 2GB, a za 2 dni 500MB. Nawet jak zacznie najpierw korzystać z 500MB to co mi to da. Wciąż są ważne 30dni + 2dni. Gdyby były wrzucane do jednego worka, to można by było kupić 2GB, a następnie przedłużać 500MB.

Warto też dodać, że 500MB ma już lejek. Jest zmiana regulaminu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

A dużo masz jeszcze złotówek? Zawsze można przenieść numer i wrócić - wtedy startowy bonus jest jednorazowo na rok. Łączy się z doładowaniem w ofnk. Ew migracja to nju i masz 9gb za 9 zł. Ale to też trzeba mieć najlepiej 0 bo wszystko się traci. Inna opcja to promocja z zapraszaniem gdzie masz 100gb na 3 miesiące za Free.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych


Piotrekk85 napisał(-a):
A dużo masz jeszcze złotówek? Zawsze można przenieść numer i wrócić - wtedy startowy bonus jest jednorazowo na rok. Łączy się z doładowaniem w ofnk. Ew migracja to nju i masz 9gb za 9 zł. Ale to też trzeba mieć najlepiej 0 bo wszystko się traci. Inna opcja to promocja z zapraszaniem gdzie masz 100gb na 3 miesiące za Free.

Chodzi mi o taką taryfę, jaką była OFnK przed zmianą regulaminu. Alternatywnie taką jaką jest Play OdNowa.

Czyli zł na koncie głównym sms-y nie przepadają, lub mogę to małymi kwotami przedłużać.

Chodzi o to, że zużycie na karcie jest bardzo małe, zarówno rozmowy jak i sms-y i internet, ale muszę mieć pokaźne zaskórniaki w razie czego. Nie chcę jednak wydawać 50zł na 90dni i zbierać TB-tów i setek złotych.

Aktualnie w OfnK musiał bym (i będę do wyczerpania konta głównego) kupować pakiet 2GB za 12zł, no i mieć z 8zł na miesiąc na rozmowy i sms-y. Numer o którym piszę jest w smartphonie 8 letniej córki.

Czyli, muszę wydać 20zł miesięcznie. W Play dostanę na 5 miesięcy 500zł i 50GB, czyli mam z głowy 5 miesięcy, a później OdNowa, gdzie kupuję za 15zł pakiet 100min (starczy pewnie na 3 miesiące), za 5zł pakiet sms (starczy na 6 miesięcy), pakiet internetu 20zł za 6GB (starczy na cały rok bez wakacji).

Poczekam z Orange do końca marca 2018 (wydając konto główne na pakiety 2GB), a potem Play 500zł 50GB do końca wakacji.

Czekam jak się UOKiK weźmie za te "bonusy" i pakiety (w każdej sieci) w których coś kupuję  i zmusza się mnie do wykorzystania w określonym czasie. Jak kupuję sól w sklepie to sam decyduję czy ją zużyć w rok czy w 10 lat. Jak kupuję paliwo do samochodu, to też nie muszę baku wyjeździć w 2 dni. Wykorzystuje w ramach potrzeb. Nikt mi nie narzuca terminów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Jeśli UOKIK się weźmie, to ich nie będzie. Nie tracisz przecież złotówek. To jest jak sam napisałeś bonus. Równie dobrze za 30 zł będzie się dostawać 30 zł ważne na wieki (co i tak jest teraz). Już kilka promocji zniknęło np. złotówki za odbieranie połączeń. Już tylko jedna sieć ma coś takiego. A z 10 lat temu to była norma.

Poza tym jak jeździsz samochodem i tak potrzebujesz OC. Więc nie każde porównanie jest na miejscu.
Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie pakietu danych internetowych

@Kret_1, a to co pisze @Jarek tutaj w jakiejś mierze poprawi Twoją sytuację u dzieci?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych


Piotrekk85 napisał(-a):
Poza tym jak jeździsz samochodem i tak potrzebujesz OC. Więc nie każde porównanie jest na miejscu.

OC to jak abonament telefoniczny. Oczywiście, że w abonamencie mam opłatę za okres świadczenia usługi. Bo abonament to usługa. Jak płacę za EA Access, czy MS Gold to jest to usługa, mam coś dopóki płacę.

Ale jak kupuję coś wymiernego za określoną kwotę, to nie kupuję usługi tylko kupuję towar. Jakoś mogli to zrobić w Play OdNowa. Ba, nawet jest darmowe do Play.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych


burebusek napisał(-a):

@Kret_1, a to co pisze @Jarek tutaj w jakiejś mierze poprawi Twoją sytuację u dzieci?


Chodzi o zasady. Zepsuli OFnK, to niech się sami bawią. Zresztą widać po statystykach ostatnio opublikowanych jak Orange traci karty PrePaid. A fala odejść to dopiero ruszy, jak się ludziom Grunwald pokończy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Statystyki prepaid lecą bo wyłączane są niezarejestrowane karty.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Tylko jak ktoś chce trzymać kartę w przysłowiowej "szufladzie", to też Play odnowa nie jest dla niego. Poza tym zawsze jest wybór: czy chcesz więcej GB na krócej, czy mniej i na dłużej/"do czasu zablokowania".