Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie pakietu danych internetowych

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Czyli lejek jest po wykorzystaniu pakietu danych z bonusa doładowania.

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie pakietu danych internetowych

@Kret_1, z prędkością 64kb/sek jak napisane. Regulaminy musisz czytać łącznie. PrzestudiujEmotikon: Szczęśliwy

Chyba jeszcze to dotyczy Ciebie tutaj ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7049
  • 183

Przedłużenie pakietu danych internetowych

@Kret_1  A nie masz kogoś, kto ma ofertę w Orange na kartę i przelewać mu środki z tej karty z bonusem ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych


Kret_1 napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź.

A co będzie jak kupię pakiet 2GB za 12zł, przed zakończeniem tego pakietu doładuję pakietem 500MB za 5zł wydłużając pozostałą całość. Czy będzie lejek, gdy się skończą dane?

 

A to nie jest teraz tak

http://gsmonline.pl/artykuly/orange-freee-na-karte-bonusy-za-doladowanie-lejek


Każdy pakiet/bonus/inna usługa to oddzielna przegródka, jedna z lejkiem inna bez. Wyobraź sobie szafę, gdzie masz pochowany internet. I wybierasz internet z szufladek wg ustalonej kolejności. Jeśli będzie jakiś pakiet co powinien mieć lejek ważny (w sensie nie upłynął termin ważności, ale masz zero danych na przegródce), to lejek powinien działać.

Tyle w teorii, w praktyce bywa różnie jeśli masz dużo rożnych pakietów. Mi osobiście zawsze lejek działa. Ale na necie niektórzy piszą, że im nie wskoczył. Na pewno trzeba kontrolować to np. na mój Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Z mój Orange to jest ten problem, że dynamika odświeżania informacji jest w godzinach, a nie sekundach. Zresztą nie tylko u Orange.

Mam rozumieć, że pakiet 500MB 5zł 30dni nie wydłuża wcześniej zakupionego pakietu 2GB 12zł 30dni?

Te dwa pakiety mają oddzielne szufladki?

Jak kupuje pakiety w wielu sieciach od nastu lat, to nie widziałem takiego czegoś.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Jak rozłączysz internet na kilka minut i sprawdzasz w mój Orange na telefonie, to u mnie jest ok. Tylko jak masz internet non-stop włączony to może być i kilka dni aż się sesja na chwilę rozłączy.

 

edit: nie ma pakietu 5GB za 5 zł na 30 dni (jest albo 500MB na 30 dni albo 5GB na 5 dni)

1) mają różne przegródki


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

To jakiś cyrk. Każdy pakiet ma oddzielne rozliczenie netu?

To jak kupię 500MB za 5zł, 2GB za 12zł to w mój Orange widzę dwa wiersze z osobno rozliczanymi danymi?

A który idzie najpierw, zakładając, że kupiłem je oba w ciągu 1 minuty?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Chyba coś innego rozumiemy jako sumowanie. Jeśli włączysz te pakiety minuta po minucie to masz łącznie 2,5 gb ale na dwóch różnych przegródkach. Na mój Orange różnie bywa to prezentowane z uwagi na ostatnie częste zmiany. Pakiety będą mieć taką samą ważność (pakiety w dniach kończą się w Orange z końcem dnia a nie jak np. w plusie przez określoną liczbę gości, masz zwykle kilka godzin extra w Orange). Wykorzystasz jeden to idzie z drugiego.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Doskonale rozumiem, że jak kupię 500MB i 2GB to mam 2,5GB. Tylko nie rozumiem dlaczego to jest w 2 przegródkach. Jakieś nowe reguły. Doładowywałem w Orange free na kartę pakiety od początku istnienia tej taryfy i zawsze wszystkie pakiety szły do jednego worka.

Może napiszę dokładniej o co chodzi

1) Karta Orange free na kartę w modemie USB

2) Karta Orange free na kartę w smartphonie 8 letniej córki

 

Zużycie

1) rezerwowy net, zależy mi na tym aby, albo termin pakietu był jak najdłuższy, najlepiej nieskończenie długi jak było wcześniej w OFnK, albo szybko realizowany pakiet elastyczny. Realne zużycie to kilka GB na rok w niewiadomym czasie.

2) Ostatnie 30 dni: 4min rozmów, 7 sms-ów, 160MB, aczkolwiek w wakacje szło około 2GB na miesiąc z uwagi na wyjazd. Plan byłby taki, aby doładowywać internet maksymalnie małymi i tanimi pakietami, przedłużając je, a jednocześnie kumulując na wakacje 2018 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Zawsze tak było. Jedyna różnica jest taka, że bonus za doładowanie nie łączy się z promocją konto ważne rok w tym sensie, że konto główne wydłużane jest o rok, a bonus internet ważny krócej zgodnie z regulaminem promocji.