Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

ROZWIĄZANE

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Witam.Moje pytanie dotyczy przechowywania przez Orange danych osobowych.Zarejestrowałem numer na kartę.Zgodnie z ustawą antyterorystyczną nie mogę wyrejestrować numeru ale można go zdezaktywować.W tym momencie nie mam żadnej usługi na koncie tylko w systemach są moje dane osobowe.Po jakim czasie są usuwane?Czy można je usunąć na moją prośbę?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Małe sprostowanie: obecnie w prawie telekomunikacyjnym na bilingi to 12 miesięcy (art 168 punkt 2).

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20041711800

Art 165 punkt 1 regulujący 10 lat został niedawno uchylony. Wg stanu prawnego na dziś jest ogólnie: "Dane użytkowników końcowych mogą być przetwarzane w okresie
obowiązywania umowy, a po jej zakończeniu w okresie dochodzenia roszczeń lub
wykonywania innych zadań przewidzianych w ustawie lub przepisach odrębnych."

Poczytaj resztki art 164 i 165. Z uwagi na to, że w sejmie lub na poziomie rządu jest kilka noweli prawa telekomunikacyjnego - stan prawny niebawem ulegnie zmianie.

Poza tym jeśli Twój numer jest już poza okresem pasywnym (na odbieranie połączeń), nie masz windykacji (wiem, że ciężko ale też można mieć to na prepaidzie), to można wystąpić z pisemnym wnioskiem o zaprzestania przetwarzania danych osobowych (celowo używam słowa przetwarzania a nie przechowywania bo to różne słowa). Wtedy przy najbliższym młóceniu danych (tzw. anonimizacja) dane mogą być "zanonimizowane" (w praktyce oznacza to, że w bezpośrednich systemach obsługowych ich nie ma, a są na dostęp dla upoważnionych organów państwowych).

Nie wiem jak w Plusie, a w Playu i T-Mobile dane są ukrywane szybciej dla doradców obsługi/sprzedaży. Nie oznacza, że są usuwane w całości. Trochę inaczej odbywa się proces anonimizacji danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Ustawowe 2 lata. Nie usuną na prośbę...GIODO próbuje to zmienić, a co z tego wyjdzie, zobaczymy...

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Pisałem z pracownikiem BOK i dostałem informację,że 10 lat.To jak w końcu 2 lata czy 10 lat ?
Screenshot_2018-02-05-21-52-28-1.png

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Nie mam pojęcia co Ci powiedzieli w BOK, ale ustawowo Twoje dane i bilingi muszą być przechowywane do dwóch lat. Co robią z tymi danymi po dwóch latach, nie mam bladego pojęcia...

Edit: widzisz, to jeszcze ulepszyli...10 lat...na co to komu...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Bilingi 2 lata, dane 10 lat.

A w czym problem?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Dodam, że w przypadku rezygnacji z usług (koniec umowy, dezaktywacja numeru itp.) można zastrzec dane osobowe, aby nie trafiały dalej. Co do 10 lat, zgoda...doczytałem ustawę.

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

@mabud73

A czy mogę wyciąg z tej ustawy ?

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

@Piotrekk85

Chciałbym aby Orange przestało przetwarzać moje dane osobowe.Z tego co wiem to w T-mobile dane usuwają po 2 latach a w Play i Plusie od razu po wizycie w salonie.Czy tylko Orange ma takie procedury ?
Anonim

Nie dotyczy

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

@DawidOrangewpisz w Google ustawa 10 czerwca 2016 i będziesz miał 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Przechowywanie danych osobowych przez Orange.

Chodzi mi o konkretną stronę.