Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

► Temat został przeniesiony z działu z Pomysłami. Jak niżej zauważono dot. oferty na kartę - Moderator Wiktor ◄

 

VPN w ofercie Orange na kartę byłby dobrym pomysłem
Tak jak rozszerzanie usługi cyber tarczy na użytkowników na kartę

15 ODPOW. 15

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 31
  • 2

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Ciężko będzie dać coś co obecnie w ofercie mobilnej jest dostępne tylko dla biznes pakietu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

To wiem.... Właśnie dlatego dobrze by było to rozszerzyć na ofertę na kartę.
Ponadto fajnie by było zrobić mobilna aplikacje poczty Orange

 

ad_191354607.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

Obecnie nie ma kategorii pomysłów dotyczących ofert na kartę, ale może kiedyś się to zmieni. Niedawno pojawiło się w wybranych taryfach abonamentów dla osób indywidualnych.

 

Nie wiem po co Orange nazywa vpn usługą bezpieczną - szkoda, że nie ma do niej regulaminu ale ta usługa powoduje obniżenie bezpieczeństwa bo umożliwia zdalny dostęp do urządzenia - czyli ktoś może się włamać i shakować nasze urządzenia. Szczególnie jeśli ktoś na jednej sieci wifi ma monitoring, drukarkę czy komputer. A mało kto tworzy inne sieci wifi do różnych potrzeb.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

 Jak dla mnie VPN powinien nas chronić przed ingerencja z zewnątrz. Fakt mając wiele urządzeń w sieci trudno o bezpieczeństwo. Ataki ddos mają w tym zakresie spore pole do działania. Zastanawiam się jak działa cyber tarcza w Orange? Wiadomo że obejmuje ona użytkowników takich jak Neostrada. Czy taka ochrona jest efektywna?  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

Ale wiesz na czym polega "VPN" w Orange? masz udostępniany tylko publiczny adres IP (dynamiczny lub statyczny w zależności od wariantu). A nie vpn w znaczeniu którym można znaleźć np. na wikipedii.

 

Ew. na jakiś 1 promil stron wapowych masz bez kompresji ale prawie nikt z tego na dziś korzysta.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

Tak wiem na czym to polega. Właśnie zależy mi na tym aby ukryć swój publiczny IP
Mam inne tego typu aplikacje, usługi etc
Ale chciałbym móc mieć to w usłudze Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Usługi na kartę - VPN i CyberTarcza

I to jest bezpieczniejsze?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Usługi na kartę

Sugeruje się tylko opiniami w których czytam iż jest to bezpieczne. Dlatego jestem ciekawy jak jest naprawdę i jak to ma się do cyber tarczy w Orange? Wiem jak w tym świecie można łatwo łamać wszelkiego rodzaju zabezpieczenia więc żaden VPN nie oprze się ciemnej stronie mocy

 

Po to tutaj wszedłem aby uzyskać odpowiedzi, pomoc itp


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

CyberTarcza Orange nie działa na komórkach. To zabezpiecznie dla klientów internetu stacjonarnego. Więc to zupełnie różne sprawy.