Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam. Wczoraj tj. 2.03 przeniosłam numer z plusa do Orange. Zauważyłam, że osoby z plusa nie mogą się do mnie dodzwonić "abonent jest niedostępny". Zadzwoniłam do BOK Orange i usłyszałam, że to wina plusa, że blokuje połączenia na mój numer i że problem powinien ustąpić w ciągu 1 dnia. Niestety problem dalej jest, więc zadzwoniłam do BOK plus i usłyszałam, że karta została źle aktywowana i przez to stara sieć nie widzi mojego numeru. Dodam, że ja nie mam problemu z dzwonieniem czy to na plusa czy na orange. Również inne sieci jak t-mobile dzwonią do mnie bez problemu oraz zagraniczne numeru (np. niemieckie). Chciałam ponownie zadzwonić do BOK orange ale niestety mają nieczynne. Obawiam się, że teraz będą takie przepychanki pomiędzy plus a Orange 😞 a chcę by po prostu abonenci plusa mogli się do mnie dodzwonić bez problemu. Czy ktoś miał podobnie? Jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam. Problem został rozwiązany, dział techniczny naprawił usterkę, połączenia od sieci plus zostały odblokowane także SMS autoryzacyjne z banku również wróciły.

W końcu można się cieszyć w pełni z usług jakie oferuje sieć Orange.

Dziękuję również za rady. Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Problem minie po ok 48h. wyłącz i włącz telefon co jakiś czas. Z tego co wiem to faktycznie jest to problem po stronie Plusa.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam. Może rzeczywiście trzeba poczekać nieco dłużej, natomiast znalazłam jeszcze jeden problem, nie przychodzą do mnie wiadomości autoryzacji z banku, myślisz, że ten problem również sam się rozwiąże? Przełożyłam kartę do innego telefonu i cały czas to samo. 😞

Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Domagaj się na Bok rejestracji zgłoszenia technicznego. Problem jest po stronie plusa ale to Orange powinno przekazać logi do plusa by to naprawił.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam, zgłoszenie przyjęte od poniedziałku i cisza. W międzyczasie dowiedziałam się, że nie powinno się wyznaczać terminu przeniesienia na weekendy, w moim przypadku system wyznaczył sobotę. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że winna jest karta SIM Orange?

Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Sam termin nie ma znaczenia, jest to robione w większości wypadków automatycznie. Akurat w weekend były prace na platfomie PLI-CBD od UKE na której realizowany jest proces przenoszenia numeru, ale wątpie by była to przyczyna.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam. W takim razie pozostaje tylko czekać, dostałam jedynie informacje, że zgłoszenie jest rozwiązywane jeśli chodzi o awarie z Plusem, co do banku to niestety Orange stwierdził, że żadnych SMS nie dostaje,  a bank je wysyła tylko nie wiadomo gdzie. 😞 

Pozdrawiam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

A ne masz może jakiejś blokady na otrzymywanie sms specjalnych? Sprawdź na Mój Orange. Być może założono jakieś blokady po stronie Orange. Czy zmieniony został również aparat ?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Jak masz inny nr to jest sposób na naprawę na własną rękę: ustaw inny numer dla banku, poczekaj 24h i potem zmień na stary. Ale w niektórych bankach bez sms na stary numer tego nie zmienisz, więc może to wymagać wizyty w oddziale.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Problem ze starą siecią przy przenoszeniu numeru

Witam. Niestety nie ma żadnej blokady włączonej. Jedyne co jest to limit premium. Telefon mam od 3 miesięcy wątpie by była to nagła awaria telefonu (ze sklepu elektronicznego) Niestety numer mam jeden już zarejestrowany. Ponadto byłam już w banku zmienić najpierw na kody zdrapki i ponownie na kody SMS, pani z banku mówiła, że przeważnie to działało i problem zniknął jednak nie w moim przypadku niestety. Mam nadzieję, że po przywróceniu plusa SMS także wrócą.

Pozdrawiam.