Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Witam,

 

Od dłuższego czasu próbuję rozwiązać problem z włączeniem usługi WiFi Calling na telefonie i jak na razie bez skutku, dlatego też postanowiłem spróbować szczęscia tutaj. Usługa była włączana i przez konsultanta na chacie orange jak i w salonie kilka razy ale bez rezultatu. Nawet karta była wymieniana 2 razy (prawdopodobnie niepotrzebnie) ale to raczej nie był problem karty.  Zaznaczę od razu, że to nie może być wina nieaktualnego systemu na telefonie, gdyż jak wkładam kartę osoby u której WiFi Calling działa mogę go również bez problemu włączyć u siebie. Dodam tylko jaki to telefon, jest to iPhone X z najnowszym iOS.

 

Przedstawię może to czego się domyślam ale nie wiem jak rozwiązać:

 

  1. Posiadam numer A - z którego korzystam na codzień.
  2. Miałem kiedyś służbowy numer B - który był na mnie zarejestrowany (nie posadam do niego karty sim i nie korzystałem z niego od 3 lat)

 

Z tego co wyczytałem to Usługa Wifi Calling nie zadziała, jeżeli jest włączona usługa Extra Numer i tej usługi nie mam włączonej na obencym numerze z którego korzystam (numer A).

 

Podejerzewam, że problem z włączeniem Wifi Calling właśnie, bieże się z usługi Extra Numer, która prawdopodobnie jest aktywna na numerze B.

 

O dziwo na numer obecny (numer A) dostaję wiadomości o treśći:

Orange Ekstra Numer {NUMER B} zostal odnowiony i jego waznosc zostala przedluzona do 13-07-2022.

Mimo, że tamten numer nie jest doładowywany od 3 lat.

 

 

Próbowałem zalogować się przez Orange na Numer B, bo pomyślałem, że może się jakimś cudem uda mi się tam tą usługę wyłączyć, mimo że nie posiadam karty SIM, żeby odebrać SMS do logowania spróbowałem szczęścia.

 

O dziwo kod SMS przyszłedł na Numer A i i mogłem się zalgować... ale niestety...

Po zalgowaniu dostaję JSON z błędem i niestety nie mogę nic z tym zrobić:

{"code":null,"message":"Internal error [b2822bd2-3a07-47a2-9355-223250f9d286-h17]","status":403}

 

 

Jeżeli na forum jest ktoś kto ma pomysł jak rozwiązać ten problem to bardzo proszę o pomoc.

Może akurat ktoś techniczny z obsługi ORANGE ma możlwość na to spojrzeć, to bardzo proszę.

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Jeśli jest taki komunikat, to zgłoś na czacie błędne smsy dotyczące usługi Orange extra numer.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

@DUALISM  tu na forum niestety nie ma pracowników Orange i wsparcia technicznego, są tylko użytkownicy usług Orange, tacy jak ty.

Musisz na czat czy telefonicznie zgłoszenie zrobić, by dezaktywowali ekstra numer, bo widocznie nadal aktywny, lub zawiesiła się ta usługa, zamiast dezaktywować się.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

A wyślij z numeru A SMS-a o treści REZ pod bezpłatny numer 8041. Daj znać czy to pomoże.

Orange Extra numer nie wymaga doładowania, opłata jest pobierana z numeru głównego.

 

UWAGA: Wyłączenie numeru dodatkowego może być operacją nieodwracalną.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Dziękuję za odpowiedź  Piotrekk85.

 

Próbowałem już tego na Numerze A przed napisaniem posta ale poprzez kod: *114*9# i + przycisk połączenia i dostałem komunikat:

 

Usluga Orange Ekstra Numer nie jest obecnie aktywna, wiec zlecenie dezaktywacji nie zostalo przyjete.

Idąc Twoją radą, spróbowałem ponownie ale tym razem przez SMS i niestety dostaję ten sam komunikat.

 

Niestety nie mam dostępu do tego drugiego numeru (numer B), który jest Tym "Extra numerem", jedyne co to jest on zapisany na mój PESEL prawdopodobnie.

 

Pozdrawiam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Dziękuję za odpowiedź irek6311, chyba będę tak próbować, chociaż obawiam się, że będzie cieżko to zrobić zarówno przez czat jak i idąc do salonu.

 

Ostatnio gdy byłem w salonie to nawet nie bardzo wiedzieli o co chodzi z tymi usługami WiFi Calling na kartę bo cytuję: "Na tym nie zarabiamy to się nie znamy" ;).

 

Orientujesz się może czy jest jeszcze jakieś inne forum, gdzie odpowiadają również pracownicy ORANGE?

Jest coś takiego?

 

Pozrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Jeśli jest taki komunikat, to zgłoś na czacie błędne smsy dotyczące usługi Orange extra numer.
Anonim

Nie dotyczy

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru


@DUALISMnapisał(-a)

Dziękuję za odpowiedź irek6311, chyba będę tak próbować, chociaż obawiam się, że będzie cieżko to zrobić zarówno przez czat jak i idąc do salonu.

 

Ostatnio gdy byłem w salonie to nawet nie bardzo wiedzieli o co chodzi z tymi usługami WiFi Calling na kartę bo cytuję: "Na tym nie zarabiamy to się nie znamy" ;).

 

Orientujesz się może czy jest jeszcze jakieś inne forum, gdzie odpowiadają również pracownicy ORANGE?

Jest coś takiego?

 

Pozrawiam


Dlatego nie pisałem o salonie, czat Orange czy bok Orange, dezaktywują ekstra numer, zgłoszenie tylko zrobić.

Na FB można uderzyć, ale tam proste problemy rozwiążesz 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

Udało się!

 

Po wyłączeniu błędnego Extra numeru mogę w końcu uruchomić WiFi Calling 😉

 

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z włączeniem usługi Wifi Calling / Wyłączeniem Extra Numeru

W Orange trzeba sposobem 😉