Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Ja bym przeczytał pierwszy wpis w wątku i jest jasność. Każdy rodzaj usługi premium/elektronicznej jest inaczej fakturowany/widoczny na mój Orange.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Przeczytałem 3 razy i jasności nie mam 🙂

P. mileńko - czy córka przeglądała tę felerną stronę na swoim telefonie?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

A gdzie tak jest, że samo pobiera jakiś konkretny przykład. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta


@Anonimnapisał(-a)

A gdzie tak jest, że samo pobiera jakiś konkretny przykład. 


Dokładnie, ja też nie bardzo rozumiem. Wysyłam SMS premium - OK. Dostaję "płatnego" SMSa - rozumiem. Ale sam fakt, że w przeglądarce wpisałem swój numer telefonu? Jakim cudem?

 

Czyli jeśli wejdę na taką stronę i wpiszę CZYJŚ numer, to ten ktoś będzie musiał za to zapłacić?… Super…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

A Google Play, nicesports i inne serwisy - można. Przykładowy screen. Tylko wszystko inaczej widać na rachunku.
Screenshot_2018-02-28-15-08-28-161_com.android.chrome.png
Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Cała sytuacja opisana mgliście, obstawiam że to sprawka jakieś aplikacji, ale mnie tam nie było i nikogo z Forum też, 18 latka może też całej prawdy nie mówić, dobrze że 30zł a nie 300zł poszło, net to nie zabawa, filmiki to wolę na Laptopie szukać i oglądać, lepiej i bezpieczniej.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Czekaj, czyli potwierdzasz, że są strony, na które mogę wejść, wpisać CZYJŚ numer telefonu i zmusić go w ten sposób do zapłacenia za coś, czego nawet nie będzie mógł sprawdzić?

 

Jeśli to prawda, to jest PRZERAŻAJĄCE - bo nie mamy nad tym żadnej kontroli. Jaką mamy gwarancję, że ktoś jutro nie wpisze mojego numeru? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Nie czyjś. Jeśli wpiszesz swój i korzystasz z internetu mobilnego na tym samym numerze, autoryzacja jest automatyczna. Jeśli wpisujesz inny numer, to musi być weryfikacja przez sms, ivr czy coś podobnego.

Jeśli nie chcesz korzystać, można włączyć bezpłatne blokady na uslugi premum i usługi elektroniczne.
Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Są aplikacje co bez wiedzy sms premium ślą, nie trzeba ich nawet instalować niekiedy, Google monitoruje Sklep ale czy wszystko tam sprawdzone, 100% gwarancji nie ma, trzeba uważać bo internet w telefonie to Fajna sprawa ale i czasem Przykre niespodzianki, dodanie jakiegoś nr nie owocuje zaraz stratą kasy, ktoś to musi zainicjować, lub sms wyśle byś wyłączył subskrypcję, czegoś co nie jest aktywne, ty to aktywujesz, pokrętny ten świat.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Bez tytułu4.png

Działa to w ogóle powinien przyjść od operatora sms.