Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z kolejnością zużywania internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Problem z kolejnością zużywania internetu

► Temat, ze względu na poruszane zagadnienie, został przeniesiony z kategorii Sieć i dostępność usług (etykieta: internet mobilny). Dodatkowo doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Po wykupieniu pakietu elastycznego na telefonie i przy korzystaniu z internetu zużywa się internet, który otrzymałem po doładowaniu konta, a nie ten z pakietu elastycznego. Internet po doładowaniu jest ważny przez dużo dłuższy okres niż ten elastyczny dlatego zależy mi na tym, żeby elastyczny był wykorzystywany priorytetowo. Czy można jakoś to zmienić? Dodam, że kiedyś nie było tego problemu.

50 ODPOW. 50

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z kolejnością zużywania internetu

Mam podobnie. Kontaktowałem się z bok i zmieniło się to 29 stycznia. Najpierw wykorzystywane są dane z bonusu.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Problem z internetem

No to wykupywanie pakietu elastycznego mając bonus za doładowanie mija się z celem. @Jarek  lub ktoś inny z Orange to potwierdzi ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem

Czy na pewno dobrze sprawdzacie stan usług? Wg regulaminu najpierw elastyczny, potem bonus.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z kolejnością zużywania internetu

Regulamin swoją drogą. Konsultant twierdzi, że zaszła zmiana i nie trzeba do tego zmiany regulaminu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem

To z dnia na dzień rozliczania może być różne?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Problem z internetem


@Piotrekk85napisał(-a)
Czy na pewno dobrze sprawdzacie stan usług? Wg regulaminu najpierw elastyczny, potem bonus.

W którym regulaminie znalazłeś ten zapis? Ja doczytałem się tylko punktów 28 i 33 w tym:

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/30935/1008f52f-ef60-4f06-b806-10d4a922c7d1.pdf


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Problem z kolejnością zużywania internetu


@Katani1napisał(-a)

No to wykupywanie pakietu elastycznego mając bonus za doładowanie mija się z celem. @Jarek  lub ktoś inny z Orange to potwierdzi ?


Czekamy na wyjaśnienia z działu marketingu. Nie dostaliśmy jeszcze żadnej oficjalnej informacji, ale rzeczywiście, od 30 stycznia, bonus za doładowanie konta jest wykorzystywany w pierwszej kolejności.

W połączeniu z nową usługa dostępna od wczoraj jest to moim zdaniem skrajnie głupie, ale to moje prywatne zdanie.

Być może się wycofany, być może nie. Nie potrafię na ten moment wywnioskować co przyniesienie przyszłość.

 

Regulamin pakietu elastycznego przy okazji zmiany usunął zapis o wykorzystywaniu przed innymi pakietami, więc zmiana ewidentnie zaplanowana.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Problem z internetem

No to czekamy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem

To nie ma co czekać, trzeba czytać co kto napisał.

Regulamin promocji internet za darmo w Orange free https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27431/c7001b8d-be07-49cb-91c1-7814af6f5d60.pdf
"Środki z Bonusu są wykorzystywane w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań."

Regulamin (nowy) elastycznego:
https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/30935/1008f52f-ef60-4f06-b806-10d4a922c7d1.pdf
Usługa działa w pierwszej kolejności przed transferem danych realizowanym w ramach środków zgromadzanych na Koncie Promocyjnym czy Koncie Głównym.

I jeśli ktoś korzysta z doładowania, które daje coś na konto promocyjne (np. doładowanie internetowe) pakiet elastyczny nie może zejść przed kontem promocyjnym. To jest pisanie regulaminów na "kolanie" o którym piszę wiele lat. A tu że od wielu lat jest bug, że bonus za doładowanie schodzi przed promocyjnym - to już klienci nie powinni na tym tracić.