Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu w ofercie Orange Free


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Prędkość internetu w ofercie Orange Free

Witam!
Jestem klientem Orange od lat. Używam oferty Free na kartę która bardzo mi odpowiada. Jednak od dłuższego czasu mam problem z prędkością internetu.
Płacąc 31 zł co miesiąc dostaję 100GB + bonusy i wystarcza mi to w zupełności, jednak prędkość internetu jest taka sobie... w szczególności chodzi mi o upload.
Kiedy testuję speedtestem to zależy gdzie jestem download oscyluje pomiędzy 5-75 Mbps i to jest w porządku, ale upload nigdy nie był wyższy niż 5Mbps.
Porównałem ostatnio z rodziną która jest w T-Mobile i ich prędkość w tym samym miejscu była 50Mbps DOWN i 40Mbps UP podczas gdy u mnie było 50Mbps DOWN i 4Mbps UP.
Używam Redmi Note 9 Pro, łączę się automatycznie, w paśmie LTE.
Czy mogę prosić o pomoc w tej kwestii? Czy da się przyspieszyć upload?

 

Speedtest.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18446
  • 52728
  • 711

Prędkość internetu w ofercie Orange Free

@wiktormuzyk my jako użytkownicy nie mamy wpływu na prędkość internetu mobilnego. Konfiguracja nadajników oraz prędkości leżą po stronie operatora. Pobieranie i wysyłanie danych zawsze było asymetryczne, bo więcej jest pobierania niż wysyłania danych. Wpływ na prędkości ma również obciążenie nadajnika. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Prędkość internetu w ofercie Orange Free

Wygląda na przeciążony nadajnik. Niestety w takiej sytuacji masz dwa wyjścia:
1) zmienić sieć na np. T-Mobile.
2) kupić lepszy sprzęt tzn. smartfon lub router i wtedy za pomocą wi-fi.
Włóż kartę T-Mobile do swojego smartfona i zobacz czy będzie poprawa, jeśli będzie to zmień sieć a jeśli nie będzie to zmień smartfon (droga opcja).

 

Ps. Z tego co czytałem to RNP 9 jest kat.12 lte, w takim układzie pozostaje zmienić sieć.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Prędkość internetu w ofercie Orange Free

@wiktormuzyk  zanim cokolwiek zaczniesz zamieniać warto zweryfikować gdzie znajdują się oba nadajniki. Orange i T-Mobile. To za pomocą apki pomocniczej NetMonster zrobisz lub możesz wyszukać na stronie UKE 

Jeśli to jeden maszt, to znaczy, że sieć Orange jest obciążona, ma inne parametry nadawania itp...

Warto przełożyć kartę z T-Mobile do Twojego smartfona, wyeliminujesz problem z telefonem...

Później...to jak radzili przedmówcy...