Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Witam. Zarejestrowałem numer na kartę, aktywowałem bonus 1000 min do wszystkich sieci i 10 GB. 1000 minut postanowiłem wykorzystać na połączenie z moim numerem w play. Mam tam taryfę z opcją "zbieraj minuty". Za każde 2 min wydzwonione na mój numer z innych sieci dostaję 1 min bonusową na konto. Zdążyłem wykorzystać kilkaset minut, po czym orange zablokował mi numer i przysłał sms, że generuję sztuczny ruch i wg paragrafu 18, pkt 1.4 ograniczają świadczenie usług. Oprócz tego zablokowali dostęp do "mój orange", nie mogę złożyć reklamacji ani sprawdzić stanu konta i innych rzeczy.

Nawet nie wiem, czy numer został zablokowany na zawsze, czy jakiś czas.

Czas na wykorzystanie bonusa 1000 min i 10 Gb to tylko 30 dni. Tak Orange blokuje wykorzystanie bonusów za rejestrację karty prepaid. Rejestracji numeru też nie zrobili od razu. Musiałem po 20 dniach od rejestracji w salonie składać reklamację, bo w systemie numer widniał jako nie zarejestrowany, a to oznaczało brak możliwości odebrania bonusa za rejestrację karty sim. Robią, co mogą, aby nie dać tych bonusów i utrudnić ich wykorzystanie.

Może ekspert z Orange poradzi, co dalej? Ja dzwoniłem tylko na swój prywatny numer w Play, długość połączenia to moja sprawa, mam minuty - mogę dzwonić. Nie złamałem regulaminu.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Jak wspomniał @Anonim

§18 Ograniczenie, rozwiązanie i wygaśnięcie Umowy
Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia świadczenia usług telekomunikacyjnych lub rozwiązania Umowy w każdym czasie ze skutkiem natychmiastowym, bez odszkodowania oraz wcześniejszego uprzedzenia w razie:
1.4 innego rażącego naruszenia przez Abonenta postanowień Regulaminu lub warunków Umowy, w szczególności w przypadku generowania sztucznego ruchu telekomunikacyjnego (tj. ruchu niesłużącego wymianie informacji; ruchu którego wyłącznym celem jest uzyskiwanie pewnej puli połączeń telekomunikacyjnych); używania karty SIM w celu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na masowym wykonywaniu połączeń telefonicznych, tzw. rozwiązań „call center”; używania karty SIM w systemach i urządzeniach służących do zautomatyzowanego przesyłania danych pomiarowych lub zdalnego sterowania, w tym w systemach monitoringu osób, budynków, pojazdów (tzw. rozwiązania telemetryczne) lub do generowania ruchu maszynowego (ruchu typu „maszyna do maszyny” lub „maszyna do Abonenta”); używania karty SIM do masowej dystrybucji SMS i/lub MMS, niebędącej standardową wymianą komunikatów np. rozsyłanie informacji handlowej; rozsyłania wiadomości SMS/MMS typu SPAM z numeru Abonenta; wykonywania połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol); bądź w innych przypadkach udostępnienia usług Operatora innym osobom w celu uzyskania korzyści majątkowych bez zgody Operatora;

Ograniczenie świadczenia usług telekomunikacyjnych jest permanentne. Możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta - zostanie ponownie sprawdzone czy istnieje możliwość odblokowania usług, ale w opisywanej sytuacji, jest to raczej wątpliwe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Zadzwoń z innego numeru na BOK 510100100 lub wyślij maila na bok@orange.pl podając numer i kod PUK.

Tylko jeśli opisujesz sytuację, że dzwonisz a nie prowadzisz rozmów, tylko nabijasz minuty na inny nr, to mogą Ci tego numeru nie odblokować.
Anonim

Nie dotyczy

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Zgodnie z regulaminem, za generowanie sztucznego ruchu, czyli np. Wykonywanie połączeń, których celem nie jest przeprowadzenie rozmowy (mam tu na myśli długie głuche połączenia) Orange może wyłączyć numer.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Jak wspomniał @Anonim

§18 Ograniczenie, rozwiązanie i wygaśnięcie Umowy
Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia świadczenia usług telekomunikacyjnych lub rozwiązania Umowy w każdym czasie ze skutkiem natychmiastowym, bez odszkodowania oraz wcześniejszego uprzedzenia w razie:
1.4 innego rażącego naruszenia przez Abonenta postanowień Regulaminu lub warunków Umowy, w szczególności w przypadku generowania sztucznego ruchu telekomunikacyjnego (tj. ruchu niesłużącego wymianie informacji; ruchu którego wyłącznym celem jest uzyskiwanie pewnej puli połączeń telekomunikacyjnych); używania karty SIM w celu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na masowym wykonywaniu połączeń telefonicznych, tzw. rozwiązań „call center”; używania karty SIM w systemach i urządzeniach służących do zautomatyzowanego przesyłania danych pomiarowych lub zdalnego sterowania, w tym w systemach monitoringu osób, budynków, pojazdów (tzw. rozwiązania telemetryczne) lub do generowania ruchu maszynowego (ruchu typu „maszyna do maszyny” lub „maszyna do Abonenta”); używania karty SIM do masowej dystrybucji SMS i/lub MMS, niebędącej standardową wymianą komunikatów np. rozsyłanie informacji handlowej; rozsyłania wiadomości SMS/MMS typu SPAM z numeru Abonenta; wykonywania połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol); bądź w innych przypadkach udostępnienia usług Operatora innym osobom w celu uzyskania korzyści majątkowych bez zgody Operatora;

Ograniczenie świadczenia usług telekomunikacyjnych jest permanentne. Możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta - zostanie ponownie sprawdzone czy istnieje możliwość odblokowania usług, ale w opisywanej sytuacji, jest to raczej wątpliwe.

Anonim

Nie dotyczy

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Widzisz czasem kombinatorstwo nie popłaca. Myślę że całe W4 ma jakiś wspólny system o którym nikt nic głośno nie mówi i wyłapuje takie niepoprawne zachowania swoich klientów. Zgłoś sprawę do BOK, powinni Ci pomóc. Ale wiedz że wszystkie rozmowy są nagrywane, jeśli np wykonywałeś połączenie ze swoim drugim numerem i w "słuchawce" była cisza to jest to nieregulaminowe zachowanie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Orange zablokował korzystanie z bonusa 1000 min za rejestrację karty

Nie wydaje mi się. Pewnie wyłapują modulacje fal radiowych i amplitudy. Jeśli połączenie ma stały dźwięk lub jest ciche, ew cykliczne - można to wyłapać.