Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

Ktoś tam chyba w Orange zwariował - tak to powiem mocno eufemistycznie.

Do tej pory ładowałem sobie konto za 50 zł i dostawałem za to GB, następnie ładowałem sobie pakiet od razu na zasadzie 1zł=1Gb=1dzień. No i było fajnie bo najpierw "zżerało" te pakiety i nie musiałem się niczym przejmować bo jak spadło wszystko do zaczęło ssać te GB za doładowanie - byłem bezpieczny. Teraz zrobili odwrotnie - najpierw wykorzystujesz bonus za załadowanie i musisz uważać, zeby ci go nie połknęło, bo nie możesz kupić pakietu na zapas. gdy to zrobisz, to pakiet pzredawnia się nietknięty! PŁACISZ ZA ABSOLUTNIE NIC. WIęc, teraz trzeba ślęczeć i kupić pakiet tak by się 'zazębił'. Potem uważać na ten pakiet bo jak się skońćzy to wysiorpie ci główne konto w szybkim tempie (zapewne 1 krótkiego filmiku na YT 4K nei zdoła dokończyć). Teraz najlepsze: by przedłużyć pakiet, ktory ma GB a kończy się czas, trzeba wysłać SMS! Nie da się tego zrobić z programu, co w moim przypadku skutkuje tym, ze musze ubić obecny pakiet z GB jeszcze niewykorzystanymi i wtedy mogę załadować z programu. Nie mam dostępu do SMS bo SIM siedzi w modemie podpiętym pod router, a tam jest karta normalnego rozmiaru, a w telefonie mam same nano-sim.

Coś ktoś rozumie z polityki Orange, bo ja tu wyraźnie widzę zniechęcanie ludzi do korzystanie z internetu w ten sposób.

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

Zmieniono regulaminy więc teraz będą zmieniać kolejność jak chcą.

Zmigruj konto w przeglądarce do Nowego mój Orange - tam jest opcja na przedłużenia GB.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

Zapewne modem w routerze jest w USB.

Możesz Sam modem podpiąć do dowolnego komputera.

Po instancji oprogramowania do modemu nawet bez łączenia z internetem można wysyłać i odbierać SMS, wysyłać kody USSD (nawet cała konwersację robić), przeprowadzać rozmowy telefoniczne może nawet wygodniej niż jakby karta była w telefonie.

Kody USSD:

Zgrupowane może cześć nieaktualnych

http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-orange-szybkie-kody-ekspresowe-kody

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

dzięki, za radę, ale to stoi w miejscu gdzie nie ma żadnego komputera, poza tym to wciąż konieczność "żąglowania" i downgrade usługi, choć wydaje się, ze w kapitalizmie i w sytuacji konkurencji powinno być odwrotnie. Szukam więc opcji by wrócić do starego, może jakieś wirtuale od Orange mają coś fajnego? Wolałbym Orange, bo kiedyś miałem w tym miejscu Playa i działał tragicznie, Orange technicznie jest b. dobry, tylko czuję się teraz upokorzony, ze muszę wisieć na "mój orange" i wszystko kontrolować jakby to jakaś praca była.

Moim celem jest oferta w stylu 50 GB za 50 zł na 3 miesiące. I gra muzyka. Czemu to jest takie trudne do osiągnięcia?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

To zmień sposób korzystania i opłat.

Ustaw skarbonkę.

Najpierw wpłacaj tak, żeby wystarczyło GB z samych bonusów.

 

Przykładowo 25 zł co miesiąć przez stronę doładowania mamy:

- 5GB (premia za doładowanie przez stronę) na 2tygodnie pierwsze schodzące z kumulacją gdy wpłata następna w ciągu 2 tygodni

- 15GB na miesiąc z kumulacją, gdy następna wpłata w ciągu miesiąca

Tak wpłacaj np. 11 miesięcy

 

Teraz masz środki (z uwzględnieniem skarbonki) na wykup extra nowego pakietu za 300 zł - 

Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet 1TB (1024GB) na 365 dni

 

Ewentualnie zamiast zbierać środki na extra pakiet od razu ustaw przelew cykliczny SMS na inny numer w Orange.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

Temat co prawda stary, ale dorzucę jeszcze swoje trzy grosze:

Wiem jakie to jest wkurzające, jak muszę żonglować kartą SIM i modemem. Wcześniej też używałem modemu Huawei + router TP-link.

Problem rozwiązałem stosując router Hawei B525, gdzie od razu do routera wkłada się kartę SIM. Do zarządzania jest również aplikacja na androida, wiec nie muszę się logować przez stronę www na router. Kody USSD + wysyłanie i odbieranie SMS-ów wszystko działa w apce. Dobrałem wersję z gniazdem RJ-11, co umożliwia mi wykonywanie połączeń głosowych przez telefon stacjonarny. Idealne rozwiązanie dla starszych osób, które nie trawią komórek. Nawet nic nie muszę konfigurować z telefonem.

 

Za niewielkie pieniądze mam zarządzanie kartę SIM z poziomu aplikacji w smartfonie (muszę być połączony z siecią WiFi zarządzanego routera, wysyłanie SMS-ów i odbieranie oraz bonus w postaci starego telefonu stacjonarnego.

 

Używam już takiego rozwiązania od ponad dwóch lat. I oto mi chodziło, może i Tobie pomoże.

 

 

P.S.

Przy zmianie modemu router B525 prędkość mi podskoczyła o jakieś 6 Mbps. Zestaw działa na wsi w odległości około 1 000 m od nadajnika.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Orange Free na kartę zmiana sposobu rozliczania pakietów

Podobnie od ponad 1.5 roku używam routerów ale starych B593s-22 (bez agregacji).

ustawione w dwóch różnych oknach ale z tej samej strony budynku.

Jeden w oknie z dobrym widokiem na maszt fioletu.

Play.jpg

drugi w oknie z dobrym widokiem na maszt NetWorks:

networks.jpg

minimalnie drzewka owocowe przesłaniaja

Z fioletowego przesłonięcie przez drzewka owocowe byłoby większe.

Z pomarańczowego drzewa a nawet budynki byłyby na drodze do fioletu.

Korzystać z kodów bezpośrednio nie można. Jak już trzeba to wkładam kartę do starego telefonu bez internetu lub starego modemu USB.