Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Extra Numer

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Orange Extra Numer

Czy mogę aktywować EN na świeżo aktywowanej karcie, która nie była doładowywana? Zakładam, że jak kupię starter za 5 zł to początkowy stan konta wynosi 5zł.

Poza tym strona

Orange Ekstra Numer - Usługi dodatkowe | Orange Polska

wciąż podaje cenę usługi 3 zł.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@azertak możesz aktywować EN bez doładowywania, ale mogą wystąpić utrudnienia w uruchomieniu usługi. Zalecane wiec jest doładowanie nowego numeru przynajmniej kwotą 5 zł.

 

To prawda, że po zarejestrowaniu u uruchomieniu karty SIM w telefonie można już korzystać z nowego startera. Ponieważ nie był jeszcze doładowany żadną kwotą. Niektóre usługi mogą być blokowane. W pełni wartościowy nowy numer/starter jest aktywny dopiero po doładowaniu. Te informacje podaję po konsultacji z konsultantem.

 

W regulaminie nie ma wymogu doładowywania numeru przed aktywacją EN. Żeby jednak prawidłowo została usługa EN uruchomiona, warto doładować nowy numer.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@azertak usługę Extra Numer można włączyć na nowym starterze. Ważne, aby przed aktywacją EN doładować przynajmniej za 5 zł, aby starter w pełni aktywną.

Koszt aktywacji EN wynosi 5 zł. Na stronie jest nie zaktualizowana kwota.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer


@ketrasaArturnapisał(-a)

 Ważne, aby przed aktywacją EN doładować przynajmniej za 5 zł, aby starter w pełni aktywną.


@ketrasaArtur  Ale jesteś pewien z tym doładowaniem? Nie rozumiem drugiej części zdania. Mam starter, rejestruję go i wystarczy, że np. sprawdzę stan konta przez ussd i numer jest już aktywny do dzwonienia i odbierania.

Poza tym chyba nie widziałem w regulaminie EN takiego warunku doładowania  - jednak wolałem się i tutaj zapytać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@azertak możesz aktywować EN bez doładowywania, ale mogą wystąpić utrudnienia w uruchomieniu usługi. Zalecane wiec jest doładowanie nowego numeru przynajmniej kwotą 5 zł.

 

To prawda, że po zarejestrowaniu u uruchomieniu karty SIM w telefonie można już korzystać z nowego startera. Ponieważ nie był jeszcze doładowany żadną kwotą. Niektóre usługi mogą być blokowane. W pełni wartościowy nowy numer/starter jest aktywny dopiero po doładowaniu. Te informacje podaję po konsultacji z konsultantem.

 

W regulaminie nie ma wymogu doładowywania numeru przed aktywacją EN. Żeby jednak prawidłowo została usługa EN uruchomiona, warto doładować nowy numer.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@ketrasaArtur 

Wow - zadałeś sobie trud kontaktowania się z Orange? Sam o tym myślałem. Jednak w zasadzie nie udzielono ci żadnych wartościowych informacji - bo "niektóre usługi mogą być blokowane" jest bezwartościową informacją.

Dla jasności - nie powiedziano Ci, że bez doładowania EN nie zadziała, ale też nie, że na pewno zadziała?

A inna sprawa, że sprawdzałem na moim aktywnym nr Orange i w MO nie ma możliwości (nie widzę) aktywacji EN. To normalne?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

Bez wielkich nadziei wszedłem na czat i po przejściu maxa zapytałem konsultantkę o to samo. Pierwsza pani odpowiedziała mi, że E-SIM to usługa dla abonamentu...🤣 przekierowała mnie do następnej, która twierdzi, że nie ma problemu i będzie działać. Oczywiście wiem, że na tym poziomie obsługi klienta oni niewiele wiedzą, więc to dla mnie również mało wiarygodna informacja. Śmieszne jest to, że pani twardo podawałą mi linki do esklep.online.corpnet.pl np.esklep.online.corpnet.pl których nie mogę otworzyć - nie mam nawet pinga do tej domeny. Nie wydaje mi się, że to problem u mnie, a po prostu jakiś adres wew. Orange. Jeśli mam rację, to potwierdza, że ci podstawowi konsultanci są bez bazy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@azertak była w pewnym momencie informacja, że EN miał być zlikwidowany, może temu nie ma opcji włączenia tej usługi w Mój Orange. Jak sprawdziłem regulamin, to data aktualizacji jest z lutego tego roku, więc coś się zmieniło, wolałem na infolinii się upewnić. Szkoda tylko, że dalej na stronie podają nieprawidłową kwotę za aktywację EN.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

Ok, sprawdziłem w rzeczywistości i jest tak, że można włączyć EN bez doładowania - na koncie zostaje 0zł.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

@azertak dobrze więc, że EN działa prawidłowo i usługa została aktywowana. Przynajmniej wiadomo, że nie trzeba doładowywać nowego numeru, a koszt włączenia to 5 zł, a nie 3, jak podane na stronie Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Zmiany w usłudze Orange Extra Numer

Karta była wyjęta przez noc - teraz ją włożyłem i EN zniknął, usługa nieaktywna. Super, Orange.