Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Witam, od przedwczoraj mam problem z wysyłaniem Smsów na wszystkie numery, po kliknięciu wyślij wyskakuje wiadomość jak z tematu "Numer telefonu ma nieprawidłowy format." Próbowałem restartować telefon - nic nie dało. 

Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

 

Ktoś coś?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Sprawdź Ustawienia -> aktualizacje aplikacji systemowych. Najnowsza wersja aplikacji SMS od Xiaomi to 11.0.4.4 (aktualizacja u mnie z 18 czerwca i zawiera poprawki błędów - nic to nie mówi jakich błędów ale być może właśnie rozwiąże problem z +48). 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Przed numerem +48 dla krajowych numerów masz? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Przy każdym numerze, do którego chciałem wysłać SMS jest +48


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Używasz domyślnej aplikacji do SMS od Xiaomi czy np. Google Messages (to może rozwiązać problem)? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

@VimpexxCzy próbowałeś wysłać SMS-a z poziomu kontaktów? U mnie bez +48 też wyświetla i wysyła , a kontakty są podzielone co 3 cyfry..Jak to wygląda na innym telefonie z tą kartą?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Tak, używam domyślnej aplikacji 🙂

 

Właśnie dziwne, wszedłem z poziomu kontaktów i wysłałem do znajomej, u której nie ma +48, wysłało bez problemów... Wszedłem z poziomu kontaktów z chęcią wysłania SMS do znajomej, u której jest +48 i nie da rady, a jeszcze 3 dni temu normalnie z poziomu aplikacji wysyłało. Ktoś wie jaka może być przyczyna? Nic nie było ruszane z kontaktami itd

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

@Vimpexx z kontaktami mogło nie być ruszane. Pytanie tylko, czy w międzyczasie nie było jakieś aktualizacji oprogramowania na smartfonie? Teoretycznie z +48 powinny SMS-y docierać bez problemów, bez +48 to i w roamingu będzie kłopot z wysłaniem SMS-a. Sprawdź ostatnie aktualizacje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Ostatnia aktualizacja była 10.05.2021

Anonim

Nie dotyczy

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

@Vimpexx  czasem takie coś co masz, robi karta sim, wypada włożyć ją do innego telefonu i sprawdzić, do swojego telefonu inną sim kartę włóż i też sprawdż, będzie wiadomo co jest grane, czy telefon winny czy karta sim.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Numer telefonu ma nieprawidłowy format.

Sprawdź Ustawienia -> aktualizacje aplikacji systemowych. Najnowsza wersja aplikacji SMS od Xiaomi to 11.0.4.4 (aktualizacja u mnie z 18 czerwca i zawiera poprawki błędów - nic to nie mówi jakich błędów ale być może właśnie rozwiąże problem z +48).