Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Numer doładowany i brak usługi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Numer doładowany i brak usługi

Witam, doładowałem swój numer telefonu w Orange z usługą bez limitu i po chwili otrzymałem smsa, że usługa rozmowy i smsy bez limitu jest aktywna by po 3 minutach otrzymać drugi SMS, że nie mam wystarczającej liczby środków na koncie i usługa nie może być przedłużona i, że mogę skorzystać z usługi na kredyt. To jest jakiś żart? Zalogowałem się poprzez Mój Orange i według tego co widzę mam usługę bez limitu aktywną do 16.10.22 a mimo to nie mogę wykonywać żadnych połączeń.

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Numer doładowany i brak usługi

@Sebastian22 w regulaminie jest napisane, że czas włączenia usługi to do 24 godzin i pełny kolejny dzień po doładowaniu. Kiedy doładowałeś? Sprawdź *101*1# i potwierdzenie ( bezpłatnie) lub płacąc za SMS wysyłając ILE pod numer 630. Może po prostu jeszcze usługa się nie aktywowala

 

https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/doladowania-telefonow/rozmowy-i-sms-y-b... Na dole strony masz regulamin w PDF

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Numer doładowany i brak usługi

@Sebastian22 używany był kredyt? Jeśli tak, a kwota doładowania wyniosła tylko tyle ile koszt pakietu, to nie mógl zostać aktywowany.

Aby połaczenia z aktywnego pakietu można było wykonywać, konto główne musi być ważne na połączenia wychodzące. Zakładam, że ten warunek został spełniony, więc trzeba zglosić zaistniała sytuację na infolinii, czacie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Numer doładowany i brak usługi

W momencie jak doładowywałem numer stan konta był na plusie a samo doładowanie robiłem przez oficjalną stronę Orange wybierając kolejno Usługa bez limitu a później wybrałem interesującą mnie kwotę doładowania. Kilka minut po całej operacji dostałem sms'a, że usługa rozmowy, sms i mms bez limitu do wszystkich została włączona i będzie aktywna do.....Później dostałem sms'a o treści, że brak wystarczających środków na odnowienie lub zakup usługi i za chwilę zostanie wysłana propozycja "kredytu na usługę" i taką też otrzymałem mimo, że dokonałem zapłaty. To nie pierwszy raz gdy po doładowaniu Orange wysyła sprzeczne ze sobą sms'y to się dzieje nagminnie ale tym razem nawet nie da się korzystać z włączonych usług. Dodam, że po zalogowaniu się do "Mój orange" i wybraniu zakładki aktywne usługi wyświetla się tam też usługa bez limitu o, której mowa i data trwania usługi zgadza się dokładnie z tym co dostałem w pierwszym sms'ie. Tak jak mówisz będę musiał sprawę wyjaśnić na infolinii bo to nie pierwszy raz gdy jest coś nie tak i dostaję propozycję kredytu na usługę za, którą już zapłaciłem. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Numer doładowany i brak usługi

@Sebastian22 z Twojego opisu wygląda, że usługa kredytowania pakietu zadziałała nieprawidłowo. Ja bym ją wyylączyl o ile się da oraz stan konta doladowywał na większa kwotę.

Tu jeszcze podpowiedź, że jeżeli doładowania są realizowane przez syronę Orange, to za transakcje odpowiada BlueMedia. Podejżewam, że coś mógl namieszaç pośtednik. W pierwszej kolejności zgłoszenie do Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1594
  • 5434
  • 59

Numer doładowany i brak usługi

@Sebastian22Przyzwyczaiłem się, że od czasu do czasu system wysyła opóźnione SMSy . Z opisu wynika, że stan usługi NL jest ok.

Nie ma chyba już co reklamować.

Co dokładnie chcesz reklamować - tylko opóźniony do 12 godzin a przez to nieaktualny SMS o możliwości kredytu.

 

 

Czy bez doładowania SMS o możliwości kredytu na NL przyszedłby (tzn. brakowało do 5 zł)?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1594
  • 5434
  • 59

Numer doładowany i brak usługi

@ketrasaArtur  Kredytu celowego nie wyłącza się. Propozycja SMS takiego kredytu jest wpisana do regulaminu  Kredyt na odnowianie usługi.

https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/104397/ca448c93-3349-43cc-b2b0-f18807eb4e27

W opisanym przypadku kiedy doładowanie ma aktywować usługę NL to korzysta sie z regulaminu Kredyt na Usługę.

link do regulaminu nie działa

 

Nigdy nie korzystałem z aktywacji NL przez doładowanie.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Numer doładowany i brak usługi

To lepiej doładować sobie konto większa kwotą, niż później zastanawiać się, gdzie poszła kasa z doładowania. Poza tym zawsze istnieje ryzyko przerwania ciągłości usługi.