Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa sim, brak internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nowa sim, brak internetu

Witam, jako że kupiłam nowy telefon, musiałam odebrać nową siml (ten sam numer) wszystko działa choć z początku miałam problemy z zasięgiem (teraz wydaje się ok) to internetu nie ma, coś się włączy ale zaraz znika (mam 50gb) 

Próbowałam zmieniać ustawienia według instrukcji, ale wszystko wydaje się ok (choć za bardzo się na tym nie znam)

Dodam że sprawdzałam na innych telefonach i sytuacja ta sama.

 

Co mogę jeszcze zrobić? Czy to może być problem z kartą?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa sim, brak internetu

Zmień apn na internet i protokół apn na ipv4

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nowa siml, brak internetu

 

2019_06_30_14.13.42.jpg

 

2019_06_30_14.14.10.jpg

 

2019_06_30_14.14.37.jpg

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa sim, brak internetu

Zmień apn na internet i protokół apn na ipv4


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Nowa sim, brak internetu

@Gg2, udało się ustawić? Powyższy post pomógł? Jeżeli tak, to śmiało oznacz jako rozwiązanie. Podpowiem jeszcze, że instrukcje są dostępne na naszej stronie: https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1#


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Nowa sim, brak internetu

Dzwoniłem w tej sprawie na *100, a tam odesłali mnie do Działu Technicznego, a tam na drzewo.
Mówili że po stronie pomarańczy jest ok, żadnych blokad, stacje działają, jest zasięg, to wina mojego telefonu/modemu (błąd techniczny, awaria sprzętu).
Ani słowem o edycji APN.

A restart konfiguracji punkt. dost. (org. ustawienia od operatora) powoduje że są te "złe" APN, protokuł.
DZIĘKI!!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Nowa sim, brak internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Nowa sim, brak internetu

Fajnie,super tylko czemu BOK mi tego nie przekazało, sam musiałem szukać. 😐


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Nowa sim, brak internetu

@LukaszP na to Ci nie odpowiem. To przecież też człowiek i może się zagapił. Z założenia powinno być tak, że jak wkładasz kartę SIM do telefonu, to z automatu powinien się skonfigurować do obsługi internetu i MMS-ów. Niestety zdarzają się wyjątki, jak w Twoim przypadku, a konsultant nie przewidział braku ustawienia APN z automatu w Twoim telefonie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Nowa sim, brak internetu

ehh ok, nie zagłębiając się w temat i kończąc go, rozmawiałem kilkukrotnie z różnymi konsultantami... bez satysfakcji. Szkoda tylko moich nerwów i stresu, a już chciałem wołać o nową SIM 😉

 

Szkoda że ta konfiguracja nie przychodzi zgodna z modelem telefonu. Bo przyszły z automatu ustawienia APN ale z Internetipv6 ... czyli mój Sony G8141 nie obsługuje IPv6 😞
https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Sony-Xperia-XZ-Premium-Kom%C3%B3rkowa-transmisja-danych-nie-dzia...