Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nord VPN i oferta na kartę (2)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Dzień dobry,

 

Znów pojawił się problem, który już kiedyś udało rozwiązać się na tym forum (https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Nord-VPN-i-oferta-na-kart%C4%99/m-p/103381).

 

Korzystam z Orange Free na kartę. Kiedy na telefonie ustawiony jest hotspot, z którym łączę się przez laptopa, a na samym laptopie mam włączony Nord VPN, nie mogę uzyskać połączenia z internetem. Wszystko działa bez problemu, jeżeli wyłączę Nord VPN lub skorzystam z innej sieci Wi-Fi. Problem ponownie występuje od wczoraj.

 

System na laptopie to OS X. apn to "internet", protokół apn to ipv4.

 

Dziękuję i pozdrawiam

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nord VPN i oferta na kartę (2)

A czy w ostatnich dniach aktualizowałeś system operacyjny lub apkę Nord Vpn na kompie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Dzięki za odpowiedź. Nie, nie aktualizowałem ani systemu operacyjnego ani aplikacji Nord VPN. Wczoraj przed południem działało, wieczorem już nie chciało się połączyć, w międzyczasie nie robiłem żadnej aktualizacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Ciężko szukać przyczyny. Mi ta sama konfiguracja tylko że na windowsie działa. Piszesz, że na innej sieci wifi działa. Spróbowałbym na telefonie zmienić nazwę hotspota, ew jeszcze raz dodać punkt dostępu zmieniając jego nazwę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Dzięki za informację, że ta sama konfiguracja (tylko z Windowsem) działa. Czyli nie jest to nic po stronie Orange.

 

Próbowałem zmienić nazwę hotspota w telefonie oraz od nowa dodać punkt dostępu. Przy próbie połączenia za każdym razem dostaję komunikat:

 

"The VPN server did not respond."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nord VPN i oferta na kartę (2)

A inny serwer na vpn też nie działa?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Tak, próbowałem różne serwery, rożne kraje etc.

 

Dodatkowo wziąłem inny telefon, w innej sieci, utworzyłem hotspot i działa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nord VPN i oferta na kartę (2)

A masz możliwość do tego innego telefonu przełożenia karty Orange (tej której używałeś wcześniej) i sprawdzenie? Bo tu trzeba testować by wytropić gdzie jest błąd. Czy karta sim, czy sam telefon bo już chyba raczej nie komputer.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Niestety w jednym telefonie jest mikrosim, a w drugim nanosim, a nie mam pod ręką adaptera.

 

W międzyczasie przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych, dodałem od nowa punkt dostępu, ale niestety nie pomogło.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Nord VPN i oferta na kartę (2)

Aktualizacja: z jakiegoś powodu po dwóch dniach problem przestał występować i znów mogę się połączyć z serwerami VPN. Przy czym nie zmieniałem nic w konfiguracji telefonu ani komputera. 

 

Pozdrawiam