Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nocne smsy od Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nocne smsy od Orange

Orange kolejny raz wysyła smsy nocą... Bez komentarza.

Screenshot_2017-09-10-10-26-59-518_com.android.mms.png

11 ODPOW. 11

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Nocne smsy od Orange

Mam dokładnie tak samo, dostałem 2x SMS o końcu pakietu kibica o 1:41 i 1:46. Co ciekawe pierwszy informował o kończącym się pakiecie (pozostało 5MB) tak jakbym z niego aktualnie korzystał, a dawno już spałem.

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Nocne smsy od Orange

Przy Pakiecie Kibica informacją o wyłączeniu zawsze przychodziła z chwilą wyłączenia pakietu.

W przypadku pozostałych pakietów jednorazowych informacja przychodzi kolejnego dnia ok. 8.

 

Według mnie info o wyłączeniu pakietu powinna być zawsze dostarczana z chwilą wyłączenia pakietu nie ważne czy to jest środek nocy.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nocne smsy od Orange

Nie, ostatnio był wysłany o 20 ostatniego dnia, z info, że niebawem się skończy.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Nocne smsy od Orange

Rozumiem, że chciałbyś informacje o tym że pakiet neta sie skończył dostać rano, tak? Wyobraźmy sobie sytuację: sciagasz sobie 5GB z neta i po pierwszych 500MB pakiet Ci się kończy. Chciałbyś mieć tą informację od razu, czy dopiero rano (i po naliczeniu ~4500MB poza pakietem)?


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Nocne smsy od Orange

@Piotrekk85 Nie pamiętam czy tak rzeczywiście było. Pewnie masz rację. Niestety każdemu nie dogodzisz. Cześć osób będzie miała pretensję, że nie dostała informacji o wyłączeniu pakietu od razu cześć, że wysyłamy wiadomości w godzinach nocnych.


Dobrym rozwiązaniem była by możliwość wyrażenia zgody ze strony Klienta na wysyłanie wiadomości SMS w określonych godzinach lub przez 24h.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nocne smsy od Orange

Uważam, że jak na 2017 rok Orange mogłoby podpatrzeć konkurencję i nie wysyłać smsów w godzinach 22-6. Po pierwsze można wieczorem wysłać smsa z przypomnieniem przed - ale to oczywiście rodzi dzwonki na CC. Można wskrzesić starą platformę i wysyłać wiadomości sieciowe. Coś nowoczesnego - w końcu wykorzystać sam internet do informowania o kończącym się pakiecie. Jeśli ktoś korzysta z netu w nocy to wyświetlenie małego baneru z informacją nie powoduje wielkiego trudu. Ew zrobić usługę "na własną odpowiedzialność" czy "nie chcę smsów w nocy" - tak samo jak można wyłączyć powiadomienia sms o niskim stanie salda. Wiele lat jeszcze za czasów Idei zarzekano się, że tak nie można - usługa jest i działa całkiem dobrze.

Anonim

Nie dotyczy

Nocne smsy od Orange

Moim zdaniem wystarczy powiadomienie że za  6 godz kończy się pakiet, sms powiadomienie za ile się wyłączy i komunikat sieciowy o wyłączeniu pakietu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Nocne smsy od Orange

No ale tak czy inaczej wiadomości by były wysyłane czy to SMSem czy przez internet. Clue całej sytuacji jest taki, że autor nie chce SMSa z informacją że właśnie teraz zaczyna mu się nabijac internet po cenie standardowej. Woli obudzić się rano z rachunkiem na pare tysięcy zł. Faktycznie można by zrobić opcję "Nie wysyłaj mało ważnych SMSów w godzinach nocnych". Jednakże i tutaj wg mnie SMS z informacją o skończeniu pakietu jest ważny (w odróznieniu od promocji, marketingu itp). Jeśli Orange by zrobiło opcję "Nie wysyłaj w ogóle SMSów w godzinach nocnych" to zaraz byłby wysyp ludzi i reklamacji że nie dostali informacji o skończeniu pakietu i teraz mają rachunek na zylion złotych.

 

Odrębną sprawą jest to, że smartfon działa cały czas, a nie tylko wtedy jak coś akurat na nim robimy. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby smartfon sam o godzinie 3 w nocy zaczął sciągać coś, czy to aktualizacje aplikacji, czy to systemu, czy cokolwiek innego. Tak więc jeśli bym został obudzony przez taki SMS to mógłbym odrazu zareagować.

 

@Anonim

Ale pakiet zwykle jest ważny na ilość MB (chyba że mówimy tutaj o końcu terminu wykorzystania pakietu - tutaj masz rację). Jeśli zostało Ci 100MB, to możesz tego nie wykorzystać przez cały dzień, albo jak zaczniesz coś ściągać to w minutę.

Anonim

Nie dotyczy

Nocne smsy od Orange

Koniec terminu czy koniec pakietu mam na myśli 😉

Powiadomienia sms w nocy mi nie straszne, wyłączam jak idę spać telefon 😉