Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niesłusznie naliczana opłata za Internet


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 27
  • 0

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

Orange nalicza mi niesłusznie opłatę za Internet mimo, że mam wyłączoną transmisję danych w telefonie. Naliczanie opłat zbiegło się z wymianą w salonie karty SIM na nano i przełożeniu do innego aparatu telefonicznego. Opłata nie jest wysoka, raptem 0,01 za 100 KB, ale jest to codziennie mimo wyłączenia w telefonie transmisji danych. Wyjeżdżam za granicę, gdzie opłaty za Internet są wysokie, więc obawiam się niesłusznego naliczenia wyższych opłat. Zgłosiłam problem do Orange - kazano mi zmienić telefon, bo na pewno jest uszkodzony. Telefon nie jest nowy, korzystałam już niego przy innym numerze i nie było żadnego dodatkowego naliczania opłat. 

Zaproponowana przez konsultanta opcja zablokowania Internetu też nie wchodzi w grę, bo nie po to mam telefon, żeby z niego nie korzystać, ale chcę korzystać w sposób kontrolowany. 

Kartę przełożyłam do innego telefonu i problem nadal istnieje. 

Miał ktoś z podobny problem?

32 ODPOW. 32

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32378
  • 36484
  • 1369

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

To być może bug w oprogramowaniu telefonu. Być może masz włączoną lokalizację poprzez sieć komórkową - w Orange to też jest taryfikowane jako transmisja danych nawet gdy w ustawieniach jest wyłączona transmisja danych. Podobnych rzeczy też się znajdzie - trzeba przejrzeć ustawienia telefonu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@Izabela70 jeżeli wyłączenie transmisji danych nie zatrzymuje pobierania danych, to można po przez aplikację Mój Orange zablokować dostęp do internetu. Taką blokadę może również włączyć konsultant po przez kontakt na infolinii lub czacie.

Być może samo wyłączenie transmisji danych blokuje tylko dostęp do internetu dla aplikacji, system nadal może korzystać.

Można jeszcze spróbować zatrzymać transmisję danych po przez ustawienie APN, bez parametrów i wybierać go jak nie chce si korzystać z internetu, a jak potrzebny internet, to włączać APN prawidłowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@Izabela70 uważam podobnie jak @Piotrekk85 . Warto przełożyć kartę do innego aparatu i sprawdzić poprawność działania. Tylko na testy, aby wyeliminować pomyłkę operatora. 

Były ostatnio jakieś aktualizacje i czy instalowałaś nowe programy? Może to one pracują w tle.. Zawsze możesz przed wyjazdem kupić starter za 5zl i zrobić testy ma innej karcie SIM, aby wypróbować smartfona. Lepiej to, niż płacić jak za zboże za net za granicą


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@Izabela70  to co mówi kolega @Piotrekk85 , jak też aplikacje mogą pobierać dane (sprawdź czy poszczególne apki mają przyznany dostęp do lokalizacji, dostępu do sieci i powyłączaj ).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 27
  • 0

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

Tak jak pisałam, przełożyłam już kartę do innego smartfona i nadal problem jest. Zawsze kontroluję przesył danych, bo jest to numer na kartę, i Internet włączam tylko jak mam pakiet po doładowaniu.

Internet mam w abonamencie na innym numerze.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

Sprawdziłem u siebie na koncie oferty na kartę i mimo że numer jest włożony do urządzenia i nie korzystam z internetu, to co jakiś czas pobierane są dane o wielkości 100 kB.

Screenshot_20210730-175835.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@Izabela70  w innym smartfonie też jest usługa lokalizacji i apki więc będzie to samo.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 27
  • 0

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@ketrasaArtur czyli masz to samo. W momencie gdy jest Internet w abonamencie to sie tego nie odczuwa, ale gdy nie ma sie pakietu to już powoli staje się denerwujące.  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Niesłusznie naliczana opłata za Internet

@Izabela70 mam u siebie na karcie uruchomiony cykliczny pakiet GB, więc to dla mnie nie robi żadnej różnicy, że co jakiś czas są pobierane paczki 100 kB. 

Możesz sprawdzić u siebie na smartfonie, wykorzystanie danych komórkowych. Powinna zostać wyświetlona lista aplikacji i usług systemowych, które porały dane.