Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Mam Nowe Orange Go na kartę. Stawki jak po doładowaniu za 100zł.

 

1. Ile płacę za połączenia z Internetem? Jak się tego dowiedzieć?

a) Po doładowaniu konta za 100zł przychodzi SMS informujący o stawkach ale brak w nim informacji o kosztach połączeń z Internetem.

b) Po wysłaniu SMS "ILE STAWKI" na nr 119, zwrotny SMS nie zawiera stawek za Internet, brakuje ceny za 1MB itp.

c) W aplikacji Orange na Android, w menu "O taryfie" nie ma stawek za 1MB itp.

d) Jedynie w roamingu (strefa 1, UE) otrzymywałem SMS informujący o tym, że płacę 10gr/1MB.

 

2. Dlaczego w wykazie połączeń wszystkie połączenia z Internetem w roamingu są zduplikowane i płacę również za każdy duplikat? Stało się tak 22, 23, 24, 25, 26, 27 kwietnia. Krótki przykład wzięty z wykazu:

27 kwietnia 2018

Internet        Transfer 1.81 MB        Koszt 0,20 zł

19:18     Transfer 743 kB     Koszt 0,08 zł
19:18     Transfer 743 kB     Koszt 0,08 zł
18:56     Transfer 180 kB     Koszt 0,02 zł
18:56     Transfer 180 kB     Koszt 0,02 zł

 

3. Dlaczego za połączenie z Internetem w Polsce zapłaciłem o wiele więcej? Dlaczego pozycje również są zdublowane?

30 kwietnia 2018

Internet        Transfer 1.75 MB        Koszt 8,75 zł

16:31     Transfer 42 kB     Koszt 0,00 zł

16:31     Transfer 1.71 MB     Koszt 8,75 zł

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

2.

W rozmowie z konsultantką uzyskałem odpowiedź. Okazuje się, że w wykazie połączeń dostępnym dla mnie na stronie https://www.orange.pl/moj_orange/wykorzystanie/pelen_wykaz jest jakiś błąd i duplikaty się sumują w podsumowaniu za Internet. Konsultantka w swoim wykazie widzi sumę nie uwzględniającą duplikatów.

 

Czyli w wykazie dostępnym dla mnie jest w podsumowaniu:

Internet        Transfer 1.81 MB        Koszt 0,20 zł

A w wykazie wg konsultantki jest w podsumowaniu:

Koszt 0,10 zł (transfer zapewne też jest o połowę mniejszy niż ten widoczny dla mnie)

 

A duplikaty połączeń z Internetem w roamingu są związane z działaniem usługi AntyBillszok.

https://www.orange.pl/omnibook/limit-transmisji-danych-w-roamingu#

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

@iiNajlepiej zaloguj się na Mój Orange aplikacja ma jeszcze sporo błędów 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Dzięki za odpowiedź. Logowałem się na Mój Orangę, wykaz połączeń jest taki sam jak w aplikacji. Kosztów za Internet nie potrafię się doszukać lub ich nie ma - stawki za połączenia są opisane identycznie w Mój Orange jak i w aplikacji.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4003784127,article.html#orange_go - tutaj znajdziesz cennik, łączenie z Internetem.

To że widzisz coś zdublowane, nie znaczy wcale że tak jest. Jak widzisz, nie ma podanych sekund. Zapewne jakaś aplikacja, co jakiś czas łączy się z Intenrtem i wykonuje to samo rządanie. Stąd wartości są takie same.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

3. Więc mam odpowiedź na to pytanie. Wychodzi na to, że w Polsce płacę dużo 5zł/1MB a w roamingu mało 10gr/1MB. Wydaje mi się to dość absurdalne.

 

Myślę, że stawki połączeń za Internet powinny być tak samo jawne i dostępne jak za połączenia telefoniczne, SMS, MMS, i dostępne w tych samych miejscach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Co do dublowanych połączeń z internetem to może oznaczać inną taryfikację za część danych. Np. jeśli wchodzisz z komórkowego internetu w Orange w Polsce na Nasz Orange - transfer jest za darmo. Ale inne aplikacje mogą działać w tle i być płatne wg cennika.

Lepiej warto kupić pakiet, wtedy koszty są mniejsze.

Ps. Niestety cennikowo internet w kraju jest droższy ale masz bardzo archiwalną taryfę w której nie ma bonusów na internet za doładowanie.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Podałem prosty i krótki przykład dublowanych pozycji. Wątpię by moje maile wysyłały się podwójnie a strony internetowe wczytywały dwukrotnie...

 

Mam całe mnóstwo duplikatów w połączeniach w roamingu, duplikaty są identyczne, ten sam czas i ilość danych i koszt. Przy pierwszej pozycji mam notatkę "konto główne" a przy duplikacie już nie - nie rozumiem tego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Okej. To wyjaśnia przyczynę. Wysyłając maila nie korzystasz tylko ze standardowego portu 80 ale również innych do obsługi smtp. W Orange niestety to jest rozdzielane zazwyczaj.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

Wydaje mi się, że wtedy ilość danych w duplikatach byłaby inna, zwłaszcza że również poza mailami używałem www i innych aplikacji - na pewno jest to ruch różnej ilości danych na więcej niż 2 portach.

 

Czy da się dowiedzieć w aplikacji jakie są stawki za Internet lub czy będzie to możliwe?

Anonim

Nie dotyczy

Nieprawidłowy koszt połączeń z Internetem

@iiA nie jesteś gdzieś blisko granicy ?