Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie dochodzą do mnie połączenia

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Nie dochodzą do mnie połączenia

Witam, mam telefon na kartę w orange, dostałaam telefon LG G4C który został wzięty również w orange. Mój problem polega na tym że niekiedy ktoś do mnie dzwoni to sekretarka mówi ''ten telefon jest wyłączony lub jest poza zasięgiem sieci''. A telefon jest włączony i z niego normalnie korzystam. Ten uciążliwy problem nie występuje tylko jak jestem w domu tylko też jak np jadę autem. Zamieniłam się z telefonem z chłopakiem on nie miał takiego problemu jak ja. Moje pytanie brzmi co mam zrobić? Dać telefon może na gwarancję czy bardziej jest to wina karty i zgłosić to w orange?

 

Pozdrawiam, Kamila.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 7
  • 3
  • 2

Nie dochodzą do mnie połączenia

Spróbuj wykonać tzw. test krzyżowy, minowicie swoją kartę włóż do telefonu chlopaka i zaobserwuj (chociaz przez kilka godzin) czy jest ten sam problem. Jednak zanim to zrobisz zobacz czy problem dotyczy konkretnych numerów jesli tak to mogłaś przez przypadek zablokować niektóre z nich - właśnie wtedy osoby, które próbują się do Ciebie dodzwonić słyszą takie komunikaty.

Po teście krzyżowyn:

- jeśli w telefonie chłopaka nie ma żadnych problemów z Twoja kartą to niestety jest to wina telefonu (gwarancja bądź rękojmia jeśli jeszcze obowiązuje),

- jeśli jest ten sam problem to na pewno karta - podejdź do Salonu Firmowego, bo tam mają specjalne urządzenie by sprawdzic co to za błąd karty - na tej podstawie wymienią Ci ją bezpłatnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie dochodzą do mnie połączenia

A tam gdzie mieszkasz zasięg masz cały czas ani na chwilę nie zanika? I czy w tym telefonie i tym samym miejscu gdzie mieszkasz sprawdzałaś inne karty Orange i jest to samo?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Nie dochodzą do mnie połączenia

Tam gdzie mieszkam mam cały czas zasięg, i od rodziców telefony raczej działają raz była sytuacja aby im taka sytuacja się zdarzyła. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie dochodzą do mnie połączenia

Rozumiem ale oni też mają tel w Orange? A próbowałaś tej karty użyć w innym telefonie i jest ten sam problem? A czy testowałaś też ten telefon z innymi kartami sim? Bo jeśli tak i problem się powtarza to możliwe że jest problem z telefonem.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Nie dochodzą do mnie połączenia


kamila95 napisał(-a):

 Zamieniłam się z telefonem z chłopakiem on nie miał takiego problemu jak ja.


Zamieniłaś cały telefon z kartą SIM  czy czy tylko telefon a używałaś swojego SIMa?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Nie dochodzą do mnie połączenia

pszprega:  Nie oni mają telefon w sieci play. Tak próbowałam w dwóch telefonach w jednym krótko i nic nie zauważyłam w drugim z 2-3 tygodnie i raz był taki problem. Tak telefon testowałam z inną kartą sim też jakoś przez 2-3 tygodnie i było wszystko w porzątku.

 

józefz: Zmieniłam tylko telefon a używałam mojej karty sim, i wystąpił raz ten sam problem.

 

Najgorsze jest to że przez jakieś 2-3 godziny niekiedy nie da się do mnie do dzwonić, ja o tym nic nie wiem dopiero potem jak ja do kogoś chce za dzwonić to się do dzwaniam i przychodzą sms że ktoś do mnie dzwonił. Ani sms ani połączenia do mnie nie dochodzą. Nie jest to sytuacja która dzieje się codziennie ale jest uciążliwa. 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Nie dochodzą do mnie połączenia

Prawdopodobnie masz wadliwą kartę SIM - ja bym reklamował w salonie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Nie dochodzą do mnie połączenia

A nie masz innej karty z Orange przy testować?
Anonim

Nie dotyczy

Nie dochodzą do mnie połączenia

A spróbuj inaczej - w ustawieniach sieci wybierz tylko 2G 😜 Może mieszkasz w miejscowości gdzie jest tzw biała plama i tam zasięgu 3G i LTE nie uświadczysz, a większość smartfonów w standardzie ma tak ustawione parametry sieci. Pozdrawiam. 


Pracuję w Orange
  • 7
  • 3
  • 2

Nie dochodzą do mnie połączenia

Spróbuj wykonać tzw. test krzyżowy, minowicie swoją kartę włóż do telefonu chlopaka i zaobserwuj (chociaz przez kilka godzin) czy jest ten sam problem. Jednak zanim to zrobisz zobacz czy problem dotyczy konkretnych numerów jesli tak to mogłaś przez przypadek zablokować niektóre z nich - właśnie wtedy osoby, które próbują się do Ciebie dodzwonić słyszą takie komunikaty.

Po teście krzyżowyn:

- jeśli w telefonie chłopaka nie ma żadnych problemów z Twoja kartą to niestety jest to wina telefonu (gwarancja bądź rękojmia jeśli jeszcze obowiązuje),

- jeśli jest ten sam problem to na pewno karta - podejdź do Salonu Firmowego, bo tam mają specjalne urządzenie by sprawdzic co to za błąd karty - na tej podstawie wymienią Ci ją bezpłatnie.