Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

A to w Androidzie 7 jest całe mnóstwo różnych blokad.

Wysyłałeś już taki SMS na krótki numer? Bo jeżeli nie, to faktycznie tu może być problem. Spotkałem się na przykład z tym że nowy telefon z Andoridem 7 nie chciał robić zdjęć, bo system nie miał uprawnień do uruchomienia aplikacji obsługującej aparat. I tak to wyszło z fabryki, bo osoba, której to przestawiałem na pewno nic przy tym nie grzebała.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"


Piotrekk85 napisał(-a):
To zgłoś to na BOK - może na Twoim numerze jest coś nie tak. Albo serwis tego numeru działa jak chce.

To też może być przyczyna. 10 grudnia była w Krakowie ("duża" jak się dowiedziałem w BOK) awaria w Orange i nie działały komórki. Ale z pośród znanych mi 4 numerów nie działał tylko mój (nie logował sie do sieci). I to też nie była kwestia danego BTSa, bo jeździłem po mieście i drugi numer który jeździł ze mną cały czas działał jak trzeba.

 

Co do Androida. Ja wysłałem SMS z Nokii C-5 z Symbianem. Ciągle mam taki "kalkulator" i dobrze mi z nim Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

Kramer z filmu Vabank powiedziałby:

 

Jakie to szczęście, że to właśnie Ty masz pojęcie.... Cieszę się... Szczęśliwy jestem....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

U mnie sam serwis numeru działa. A co do awarii: zupełne awarie sa rzadko, zwykle np. padnie lte i 3g, a 2g działa - więc kwestia zabaw telefonem. Można czekać, a można popróbować pogrzebać w telefonie.
Screenshot_2018-01-12-10-48-18-761_com.android.mms.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"


Piotrekk85 napisał(-a):

U mnie sam serwis numeru działa. A co do awarii: zupełne awarie sa rzadko, zwykle np. padnie lte i 3g, a 2g działa - więc kwestia zabaw telefonem. Można czekać, a można popróbować pogrzebać w telefonie.


Strach odpowiadać, żeby innego kolegi nie urazić...

Ale jeżeli o awariach było do mnie, to naówczas moja karta SIM przestała się logować zarówno do 2G jak i 3G. LTE nie sprawdzałem, bo karta jest stara i się wcale do LTE nie loguje, a Orangutan mój kochany chce ode mnie 25 zeta za wymianę karty (zdrowo się o coś musieli głową walnąć). Zresztą i tak normalne rozmowy po LTE "nie chodzą" więc przeżyję tę niedogodność.

Aha - zmiana aparatu też nic nie dawała, a inna karta w tym samym czasie, w innym "kalkulatorze", w 2G działała jak trzeba. Ewidentnie padło coś w komputerach, które tym sterują i moja karta nie dostępowała zaszczytu zalogowania się do BTS-ów. I tak jak przestało działać nagle, tak i nagle zaczęło działać po kilku godzinach.

Pisząc o tym wcześniej chciałem zasugerować, że faktycznie też może być "coś" po stronie Orange.

Ale dzięki koledze "6m" jestem teraz nie przymierzając jak Sokrates... Wiem, że nic nie wiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

Niestety na poziomie forum tego nie zweryfikujemy. Ja poza tym w odróżnieniu od większości zaczynam sprawdzanie działania od siebie.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

UWAGA zwracam honor, problemem było to ustawienie, tu opis dla Androida 7, powinno byc pytaj lub zawsze zezwalaj. Na najnowszym firmware XEO nie trzeba juz przywracac telefonu do ustawien fabrycznych mozna to zmienic wg instruktazu pod tym linkiem.

http://www.samsung.com/ae/support/skp/faq/1123042


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

Super, dzięki że podzieliłeś rozwiązaniem sprawy.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Nie da się wysłać esemesa potrzebnego do aktywacji promocji "Zaproś znajomego"

A mówiliśmy, że może być jakaś blokada w Androidzie 7, to nie. Na 1000% nie....