Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Minuta do szwecji ?

ROZWIĄZANE

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Minuta do szwecji ?


wertherS napisał(-a):

Tylko, że piszesz o cenniku z marca 2015. 

Obowiązuje chyba ten: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004184/4104569246.pdf czyli z 2016 ?

 

Może opisze jeszcze ile zapłaciłem: (nie zbiedniałem ale chodzi o zasadę 😉

 

za ~17 minut zaplaciłem ~31 pln 

 

Wyszło ~ 1,83pln za minutę..   i jakbym nie liczył to gdzieś ta złotówka za minutę mi ucieka.. 


Ten Cennik dotyczy klientów przebywających za granicą.
Jeżeli jesteś w Polsce, obejmuje Cię Cennik oferty Nowe Orange Go.

Jest to 1,48 zł + dopłata*  za minutę do sieci stacjonarnych  oraz 1,91 zł + dopłata*  za minutę do sieci komórkowych

dopłata:
* 0,59 zł przy doładowaniu < 25 zł
* 0,49 zł przy doładowaniu 25-49 zł
* 0,29 zł przy doładowaniu 50 zł lub wyższym

Przykładowo, jeśli ostatnie doładowanie było na kwotę 30 zł, opłata za połączenie to odpowiednio 1,97 zł za minutę do sieci stacjonarnych i 2,40 zł za minutę do sieci komórkowych.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

Wychodzi na to, że nie zmieniło się nic w strefie "unii" i cen. 

Także patrzymy na strefę 3 z cennika nowe orange go czyli 1.91pln za minute.. 

 

Długość
17 min 40 sek
Sieć
Miedzynarodowa
Koszt
31,86 zł 

 

17m x 60sec = 1020 + 40 = 1060 sekund  x (3strefa= 1.91/60sec= 0,031833   wychodzi 33,796333298 zł/min.

Jak od rozpoczętej minuty to mamy 18 minut x 1,91 = 34,38 zł/min.

Nijak nie wyjdzie równo. Ale dam sobie już z tym spokój... "Na oko" się musi się zgadzać panie Januszu 😉

 

pozdrówka

werth. 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

Ostatnia karta doład. to 50pln. czyli 0,29+1.91 = 2,2 x 18minut -> 39.6 pln...


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Minuta do szwecji ?

To było połączenie do sieci stacjonarnej, czyli strefa 1.

 

1,48 zł + 0,29 zl = 1,77 zl za minutę

Połączenia międzynarodowe są naliczane minutowo (czas jest zaokrąglany do pełnej minuty wzwyż).

1,77 * 18 = 31,86 zł


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

wychodzi na to, że w.g. orange dodzwoniłem się nie na komórkę pomimo 9cyfrowego numeru +46 xxx xxx xxx tylko na domowy i w.g. orange będzie to 1,48 + 0,29 (przy doład. za 5 dych) =1,77 za minute

 

31,86 z rachunku / na 1,77 i Badum tsss -> wychodzi 18 minut 🙂

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

A co do orange -> Ogarnijcie się!

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

To powiedzcie mi jeszcze czy +46 123 456 789 to jest numer domowy czy komórkowy ? 

Bo dzwoniąc do szweda zsiadał właśnie z motocykla więc spory ma kabel w tym domowym telefonie... 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Minuta do szwecji ?

Możesz skorzystać z google lub ze strony http://sms.priv.pl/analiza-numerow/

Ale pamiętaj, że to od danego operatora (gdzie jest numer) zależy jak zgłasza numery. Są oferty hybrydowe jak Orange Extra, Extra Strefa Firmowa czy Play Domowy gdzie na zasadzie przekierowania możesz odbierać połączenia na komórce.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

Pytałem się szweda. Jest to najnormalniejszy numer komórkowy więc w sumie fajnie, że zapłaciłem jak za strefę 1. 

Chyba, że jest to polski numer więc i taryfa jak z polskiej komórki na polską tylko za granicą. Numer zaczyna się od 760 xxx xxx


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Minuta do szwecji ?

Sądząc po tym artykule w wikipedii, numery w Szwecji, podobnie jak w Polsce, nie różnią się długością w zależności od tego czy to numer stacjonarny, czy komórkowy.

U nas też numery komórkowe są tej samej długości co stacjonarne.
Co więcej, niektóre numery międzymiastowe (czyli 2 pierwsze cyfry numeru) zaczynają się od 5, 6, 7 lub 8 - czyli tak jak numery komórkowe.


Podany przez @Piotrekk85 serwis powinien pozwolić na rozwianie wątpliwości co do tego, czy numer jest komórkowy czy stacjonarny (przy czym nie wiem, czy na pewno podaje poprawne informacje). Jeśli to numer komórkowy, a policzyło Ci za połączenie stacjonarne, to takie błędy (na korzyść klientów) są moim zdaniem niczym strasznym 😉
Ważne, że nie w drugą stronę 🙂

Numer zaczynający się od  760, to powinien być komórkowy, wg tej strony na wikipedii (przy czym wikipedia nie jest 100% wiarygodnym źródłem informacji) 🙂

Za połączenie na polski numer za granicą, płacisz tak jak gdyby był on w Polsce (i wykręcasz wtedy +48 - w Polsce nie jest wymagane nawet podanie numeru kierunkowego) - w końcu nie trzeba wiedzieć, że dana osoba wyjechała za granicę 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

Minuta do szwecji ?

Operator*:Tele2 Sverige AB  - cokolwiek to znaczy. 

Ale kumpel do którego dzwoniłem odpowiedział, że numer na pewno komórkowy ale nie wiem czy ze szwedzkiej sieci czy z polskiej ale wydaje mi się że na 99% szwedzki bo już tam jest dłuuugo 🙂

Może po prostu Szwecja weszła do strefy 1 w cenniku.