Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam pytanie dotyczące ładowania


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Mam pytanie dotyczące ładowania

Witam,

Używam go w Niemczech i Polsce
Mam pomarańczową darmową przedpłatę
Moja objętość danych już zgłasza 135 GB
Awsze dostaję SMS-a po kilku dniach, że kredyt został wykorzystany
Nie rozumiem, co robię źle, używając go w Niemczech
Przepraszam za mój polski, wciąż się uczę

Pozdrowienia Thomas

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Mam pytanie dotyczące ładowania


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 67
  • 1

Mam pytanie dotyczące ładowania

Ilość GB do wykorzystania w Polsce nie jest równa ilości GB do wykorzystania w roamingu w UE. Ilość danych do wykorzystania w UE zależy od ceny usługi jaką wykupiłeś. Przelicznik wynosi ok 1,4 GB za każde 10zł wydane na usługę / pakiet. Przykładowo jeśli wykupisz usługę „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB na 31 dni” za 30zł, otrzymasz 15GB do wykorzystania w Polsce, ale już z tego tylko 4,21GB do wykorzystania w UE.

Natomiast gigabajty otrzymane za darmo, w ramach promocji lub jako bonus do doładowania, są do wykorzystania tylko w Polsce.

Jeśli nie kupowałeś żadnego płatnego pakietu, a Twoje 135GB pochodzi z promocji, opłaty za transmisję danych poza Polską od razu są pobierane z konta głównego (z kredytu).

Tutaj jest cennik roamingu w ofertach na kartę: https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/29986/f3e4af42-ecc0-47a3-8cef-a8ab5e3e5f04.pdf

Skorzystaj z aplikacji Mój Orange, by dowiedzieć się ile GB masz do wykorzystania w UE. Wygląda to tak:

0EC5DD22-66F0-404A-A059-CA4FD99C17E0.jpeg

Ważne też by większość czasu korzystać z usług w Polsce. Jeśli przez większość czasu będziesz przebywał w Niemczech, włączy się tak zwany FUP i Orange zacznie pobierać dodatkowe opłaty.


Zasady są trochę skomplikowane, ale tak to działa u wszystkich operatorów i wynika z prawa Unii Europejskiej.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Mam pytanie dotyczące ładowania

Dziękuję za dobre wyjaśnienie, teraz rozumiem👍