Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MMSy do Niemiec


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1605
  • 3

MMSy do Niemiec

Jeden z operatorów czyli Vodafone DE wyłączył  MMSy z dniem 17 stycznia 2023 r.  Deutsche Telekom planuje wycofanie MMSów pod koniec roku.

https://www.connect.de/news/vodafone-mms-dienst-abschaltung-3203266.html

Ciekawe czy jeśli wyślemy z Polski MMSa do Vodafone DE to oznacza że MMS nie dojdzie i trzeba będzie zgłaszać reklamację?

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

MMSy do Niemiec

@Windowv2  może mailem każą  wysyłać? 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

MMSy do Niemiec

Bardzo ciekawy temat, to koniec jakiejś ery. 🙂 Z tego co piszą to robią modernizację i wyłączą lub zmienią 40000 elemetów sieci. Kolejny argument to oszczędność energii. Dla klientów ma być to niezauważalne bo są komunikatory internetowe. Hmm, czyżby? W grudniu wysłano 13 mln MMS a średnio miesięcznie 650 000, czyli dość mało biorąc pod uwagę że w Niemczech mają około 30 mln klientów. Pod koniec roku MMSy ma wyłączyć DT i być może Telefonica. 

Co do dostarczeń MMS to polskie sieci wywiążą się z umowy bo wyślą wiadomość która nie zostanie odebrana (na co nie ma wpływu sieć po naszej stronie). 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

MMSy do Niemiec

@Windowv2 aby MMS dotarł, usługa musi działać po obu stronach, nadawcy i odbiorcy. Jeżeli odbiorca nie będzie miał usługi MMS, to nie ma możliwości dostarczenia wiadomości. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1678
  • 3

MMSy do Niemiec

Z tego co piszesz pozwoliłem sobie na większą analizę problemu.A ze jestem pracownikiem DT wiec mam możliwość skontaktowania sie z działami firmy które powiedzą mi gdzie problem tkwi.Planujemy wyłączyć lub bardziej zmodyfikować usługę.A wiec z tego co sie dowiedziałem usługa bedzie raczej działać po stronie DT i Polski nie mam informacji ze usluga ta bedzie wylaczona.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

MMSy do Niemiec

@Luki9  z jednej strony piszesz że "planujemy wyłączyć lub zmodyfikować", a z drugiej że nie nie będzie wyłączona, więc gdzie tkwi prawda? (tylko nie mów że po środku 😁😉).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

MMSy do Niemiec

@Luki9 ciekawe na czym polegałaby modyfikacja? MMS technicznie może mieć większy rozmiar - o ile pamiętam to może mieć 600KB, na sztywno jest ustawione na 300KB chociaż często jest to dużo większa kompresja. To byłaby dobra modyfikacja. 🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

MMSy do Niemiec

Jeśli odbiorca nie ma możliwości odbioru MMS, to pewnie link do serwera dostanie, jeśli się nie mylę tak to działa u nas, więc nawet jak zagraniczni operatorzy wyłączą MMS, to klient od nich, będzie mógł odebrać MMS, sms przyjdzie link od MMS.

Ja od ery komunikatorów nie korzystam z MMS, to kiepski nośnik dla zdjęć, bardzo silna kompresja i ograniczony rozmiar.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1678
  • 3

MMSy do Niemiec

Deutsche Telekom chciał już zakończyć tę usługę 30 czerwca 2020 r., ale potem ja ponownie przedłużył.Teraz ta usługa miała zostać wyłączona w Deutsche Telekom 31 grudnia 2022 r., co potwierdził rzecznik Telekom.Wraz z zamknięciem usługi MMS, podkreśla operator starsza i sprawdzona usługa SMS (Short Message Service) pozostaje nietknięta i nadal działa.Natomiast Operator sieci Vodafone (Niemcy) ogłosił, że usługa MMS zostanie całkowicie wycofana z dniem 17 stycznia 2023 r  w sieci Vodafone.W razie potrzeby Vodafone zaoferuje indywidualne rozwiązania dla klientów biznesowych.