Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Stary dowód okej, mógł gdzieś "paść" ale jest nie aktualny od 9 marca 2022. I został z miejsca zresztą unieważniony, dziś wyrobiłem zresztą ponownie nowy, opisałem sprawe i zaś bede czekał   na nowy.

Pesel wiadomo jak dowód, pewnie gdzieś wypłynął, stały w końcu jest, zapewne numer dowodu sie nie zgadzał z tym co w systemie nawet, bo skąd by go mieli? ale znowu mam umowy "abonament" w Orange i jest tam podany numer dowodu.

Jest monitoring, jest nagrywanie rozmów, i co z tym fantem zrobią? to jest największe pytanie, dziś jeszcze nikt numerów nie odblokował, albo odpuścił bo zauważył że nic "nie zyskał" lub po prostu widzi że jest szybka reakcja na jego działanie. Dalej czekam na sam Orange co zrobią.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 113
  • 304
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Ktoś zna Twoje dane, może zrobić z nimi co chce, a ty chcesz żeby Orange coś z tym zrobił? To ty powinieneś się tą sprawą zająć i to do odpowiednich organów powinno trafić. Takim nic nie robieniem robisz sobie krzywdę, a nie Orange. Orange to nie biuro detektywistyczne. Jak nie ma otwartego żadnego zgłoszenia to Orange nic nie zrobi. Czekaj dalej a skończysz zaraz z kredytem i powiesz że to Orange jest winne... Normalnie mi ręce opadają co ty robisz.

Dawno powinna ta sprawa zostać zgłoszona na policję. W Orange co najwyżej możesz poprosić o zgłoszenie incydentu bezpieczeństwa, które jest realizowane poza zgłoszeniami które może ktoś potem anulować. Tak się kiedyś dowiedziałem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Gdzie napisałem że nic nie zrobiłem? Wymiana doeleodu zgłoszenia na Policje z samego rana w sobote po powrocie z salonu Orange.

Dowód nie mógł być mój użyty bo był świeżo odebrany, więc ktoś na bank inne numery miał dokumentu albo stare.

Co wymagam od Orange? Może by tak zaczęli porządnie weryfikować? Bo dowód na bank nie był 100% idealnie podrobiony, takich nie ma, sledze temat od 3 dni na cebulce w tych sprawach. Zawinił pracownik w punkcie, plus obsługa na infolinii, weryfikacja właściciela numeru poprzez podanie kwoty jaką ostatnio było doładowanie konto na kartę? Serio?

Spoko uzyskałem pomoc widzę 🙂 trzeba pakować numery i iść gdziekolwiek byle nie u nich, bo może gdzies by zareagowali, poprosiłem o nie odblokowanie numeru, dyspozycja złożona, a koles czy wie kto dzwoni i odblokowuję

Brawo

 

____________

* Wpis poddany edycji - Wiktor


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 37
  • 135
  • 2

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Sprawa jest prosta. Ktoś zna twój pesel, imię i nazwisko jak i numer telefonu. W pierwszej kolejności zacznij od zmiany numeru telefonu a nie operatora.

 

Jeśli o swoje podstawowe dane dbasz tak samo chaotycznie jak piszesz tu posty to nie wróżę sukcesu nawet i w innej sieci.

 

Jeśli masz pretensje do kogokolwiek z Orange to w pierwszej kolejności powinieneś je mieć sam do siebie.

 

Dlaczego zamiast wylewać tu żale nie wnioskujesz na policji o natychmiastowe zabezpieczenie monitoringu z salonu, gdzie rzekomo doszło do duplikatu sim (przecież to oszustwo kradzieży), czy zabezpieczenia rozmów z infolinii?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Oczywiście że o to wnioskuje, Pisanie chaotycznie w nerwach faktycznie ma porównanie z "kradzieżą"

Żadne dane z dowodu osobnika sie nie zgadzały z moimi.

Brawo Orange, że numer dowodu porównać z tymi z systemu pracownik nie potrafi, oraz na infolinii to samo 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 113
  • 304
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości


@JeFiXnapisał(-a)

Co wymagam od Orange? Może by tak zaczęli porządnie weryfikować? Bo dowód na bank nie był 100% idealnie podrobiony, takich nie ma, sledze temat od 3 dni na cebulce w tych sprawach. Zawinił pracownik w punkcie, plus obsługa na infolinii, weryfikacja właściciela numeru poprzez podanie kwoty jaką ostatnio było doładowanie konto na kartę? Serio?

Spoko uzyskałem pomoc widzę 🙂 trzeba pakować numery i iść gdziekolwiek byle nie u nich, bo może gdzies by zareagowali, poprosiłem o nie odblokowanie numeru, dyspozycja złożona, a koles czy wie kto dzwoni i odblokowuję

Brawo


 

Czy pracowałeś kiedyś w jakiejś obsłudze? Raz że nikt nie ma czasu weryfikować od A do Z, łącznie z numerem dowodu. Jakby przyszedł ktoś z innym numerem dowodu do salonu to jak myślisz, co się stanie? Sprzedawca tylko powie że widzi nowy numer, czyli wprowadzić zmiany, gdyż ma Pan nowy? Pesel się zgadza, Imię Nazwisko też, zdjęcie jest. Nawet w banku zapewne będzie podobnie.

 

Tutaj na forum można znaleźć tematy, gdzie ludzie chcą aby jak karta sim im przestanie działać to żeby im wysłać do domu, a ty chcesz aby jeszcze bardziej w salonach weryfikowali. Przykro mi, ale jesteś w zdecydowanej mniejszości. Nie mówię że weryfikacja danych to jest błaha sprawa, ale zerknij na to realnie. Chcesz aby Orange było policjantem, detektywem i najlepiej jeszcze sądem. Jak tego wymagasz od operatora, to niestety takiego w Polsce nie znajdziesz.

 

W każdym razie, jak chcesz to daj znać co się w tej sprawie stanie. Całość ciekawa i jestem zainteresowany tym jak się skończy.

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@nWo tutaj popieram w całej rozciągłości wypowiedzi 👍


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Sprawa śmieszna, Policja nic nie robi, Orange nadal reklamacje rozpatrz.

Osoba ta sobie numer przeniosła bez problemu do Plusa teraz 🙂 Beka 100 lecia. Dane oprócz imienia nazwiska i Pesel nic się nie zgadzało i nie zgadza w PLUS.. 

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@JeFiX  to nie sprawa na forum Orange, załóż konta na forum prawniczym, lub prawnika opłacić i on sie tym zajmnie, bo pisanie tu nic nie da, jak mamy ci pomóc  tu są tylko użytkownicy usług Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@JeFiX  kradzież tożsamości to poważna sprawa, zajmij się tym na poważnie, prawnika wynajmnij jak najszybciej, karty SIM to najmniejszy problem, może być gorzej, jak nie zaczniesz działać 😎