Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Witajcie. Mój pierwszy post, nie wiem czy w dobrym dziale, z góry przepraszam jeśli zły.

Dnia 15.04 o godzinie 14.32 ktoś wyrobił sobie duplikat moich kart sim, dowiedziałem się o tym fakcie w nocy z 15 na 16  jak ktoś uzyskał dostęp do mojego konta na facebook odzyskując hasło przy pomocy numeru telefonu który zdobył. Patrzę na telefon a tam "Tylko połączenia Alarmowe" fajnie nie?

 

Konto zostało zablokowane, dało sie odzyskać dzięki Google Autheniticator i weryfikacji znajomych...

 

Zadzwoniłem na infolinie Orange, przy pomocy Max-a zablokowałem kartę, następnego dnia po 9 godzinie zadzwoniłem na infolinie, wytłumaczy sytuacje i Pan potwierdził moje przypuszczenia i nakazał jechać do punktu zgłosić reklamację co też uczyniłem.

W punkcie nic się nie dowiedziałem, Pani powiedziała że to niemożliwe żeby ktoś użył moich danych przecież, bo weryfikują itp ( no chyba słabo na to wychodzi )

Reklamacja zgłoszona, kartę nakazałem zostawić zablokowaną. Dziś wieczorem tj 17.04.2022 Żona mówi że jej ktoś na FB się włamuje i na gmail że chce odzyskać konto przy użyciu numeru telefonu ( karta sim zarejestrowana na mnie ) No to odpalam apke żeby zablokować numer, ostatni numer w apce to ten co zablokowany, patrze nie ma komunikatu o blokadzie, konto doładowane za 10 zł. I sobie ktoś z niego w bilingach sprawdzam na infolinie dzwonił i odblokował, dodatkowo wychodzi na to że jeszcze wyrobił duplikat drugiej karty i w sumie 3 też? Skąd miał numery jak ja sam o nich zapomniałem? 

Blokada zdjęta, adres email zmieniony... No super, znowu infolinia nie była pomocna, Pan przekazał że ktoś odsłucha nagranie i zdecyduje co dalej. Serio? 

Osoba która pokonała "zabezpieczenia" Orange anulowała moją reklamacje.

Pan na infolinii sie mnie pyta! czy wiem gdzie był duplikat wyrabiany, Skąd mam to wiedzieć? Oni niech mi powiedzą

Weryfikacja użytkownika pełna profeska, chłop sie mnie zapytał jakim nominałem było doładowane ostatnio konto, no fakt złodziej sobie za 10 zaladował i uzyskał dostęp ponownie do kart.

Numery zablokowane, na jak długo? Aż infolinia mu je odda i będzie mi trzepał rachunki bankowe, paypal email i inne do skutku??

Jakim cudem ktoś moim dokumentem sie posłużył? Dodam  że dowód odebrany 2 dni wcześniej z Urzędu Miasta, obstawiam że weryfikacja  w salonie

Kto będzie za to odpowiedzialny? kto za to odpowie??

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18197
  • 51971
  • 699

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@JeFiX czy w ostatnim czasie dostałeś SMS-a o rejestracji numeru lub jakiegoś innego SMS-a, na którego odpowiedziałeś?

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Ogólnie oficjalnie duplikat można wyrobić z dowodem w salonie. Rozumiem, że po odebraniu nowego uaktualniłeś jego numer u operatora? Włamanie na FB czy pocztę to na pewno uciążliwa sprawa. Gorzej jak to numer do autoryzacji SMS w banku. Wtedy zdarzało się, że ludzie tracili czasem konkretną kasę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 113
  • 303
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Taką sprawę to lepiej jak najszybciej zgłosić na policję, a nie pisać na forum. Zrób to jak najszybciej, a nie czekaj co się dalej stanie. Ktoś zna Twoje dane i to aż za dobrze i wygląda na to że wie co robi.

 

Ciekawy temat dla tych którzy uważają że weryfikacje zbyt mocne, a wymiana karty tylko w salonie (nie licząc samodzielnej wymiany karty jak stara działa) to średniowiecze.

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Widziałam już w sieci kilka gorących wpisów na ten temat. Ale zgadzam się. W dziejących czasach numer telefonu stał się napawde ważny. Jakieś 20 lat do tyłu jego utrata nie była takim dużym problemem. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Nie, karta zazwyczaj była wyłączona, nie korzystałem z niej na co dzień. Tylko sporadycznie do przelewów bankowych etc, ogólnie aktywna około 8-9 lat

 

Sprawa oczywiście że zgłoszona, ale mimo to osoba która to zrobiła, bez problemu odblokowała sobie dostęp przez infolinie, nie wiem co za Orange ma zabezpieczenia,ale zawodzą. Weryfikacja? Przecież nie mógł mieć dowodu z moim numerem, oryginału tym bardziej, jedynie jakiś dobrej jakości duplikat. 

Na koncie ponad 200 000zł... na szczeście nie udało sie mu dojśc do tego, bo wcześniej zareagowałem, nie spałem jeszcze. Bank by pewnie reklamacji nie przyjął jakby zawineli, bo przecież autoryzacja była.

Ciekawe co sieć ( Orange) ma zamiar z tym zrobić, sami powinni sprawę skierować do Prokuratury, wyciągnąć konsekwencje od pracownika salonu? Przecież zawiodła już 1 linia.

Nie zmieniałem numeru dowodu w salonie, bo i po co? nie myślałem że takie jajka wyjdą.

 

Dziś znów moja reklamacja została anulowana, i numer odblokowany, KPINA

 

screenshot-32.png

 

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@JeFiX  na FB nie podaje się nr telefonu, który używasz w Banku!

Ja bym inny numer do Banku podpiął, nie kusił licha.

Ważne konta @ też na inny numer telefonu i silne hasła!

Bo znając życie, gro ma takie same hasła wszędzie i łamiąc jedno, haker do reszty się loguje bez problemów. 

Skrzynki pocztowe @ nowe i na nowych nazwach, często imie_nazwisko@ w adresie pocztowym, to duży błąd.

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

@JeFiX wiesz jeśli ktoś jakimś cudem uzyskał dostęp do Twojego startego dowodu i go podrobił to na jego podstawie oszust mógł w salonie wyrobić duplikat.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Rozumiem że mógł na stary, miałem go lekko z 8 lat, ale się po prostu skończyła ważności i wyrobiłem nowy. 

Ciekawe co Orange z tym faktem zrobi. Bo ktoś sie wylegitymował moimi danymi, zapewne datę też zmienił.

Policja wątpię że coś zdziała, chłop oczy zrobił takie jakbym mu sci-fi opowiadał historie.

No chyba że w porozumieniu z Orange, że oni wezmą w garść to wszystko. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 129
  • 1

Kradzież karty sim - kradzież tożsamości

Jak dla mnie jedyną opcją, że salon wyrobił duplikat komuś obcemu jest taka, że ktoś zna twój pesel i na tej podstawie wyrobił sobie fałszywy dowód osobisty? Przecież w salonach jest monitoring, można dojść do osoby, która duplikowała sim. Jeśli ktoś dzwonił na infolinię w tej sprawie to również, bo rozmowy są przecież nagrywane.

 

Zastanów się gdzie, kiedy i komu machałeś kiedyś dowodem osobistym, czy ktoś zrobił jego skan (np jakis hotel, wynajem itd), gdzieś popełniłeś błąd z ochroną swoich danych i teraz są tego efekty.