Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet z telefonu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Internet z telefonu

Dzień dobry, posiadam pakiet 250gb internetu mobilnego, niestety w tym miesiącu nadwyraz intensywnie go używałem przez co wykorzystałem limit i został włączony lejek (1mb/s co uniemożliwia robienie wszystkiego co do tej pory) - moje pytanie jest takie, czy przełożenie karty z telefonu na której mam ~100gb internetu do routera może jakkolwiek poprawić jakość? Czy nie bo to "specjalna karta" tylko do telefonu?

Mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest potencjalnie największa prędkość jaka mogę uzyskać po przełożeniu karty? 

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53316
  • 619

Internet z telefonu

@retsu213 Router przyjmie każdą kartę. Musisz tylko (jeśli obie karty mają ustanowiony PIN) zmienić w routerze ten parametr. Musisz zerknąć na typ karty (SIM, mikroSIM, nanoSIM) bo może trzeba zastosować adapter. Jeśli masz net na komórce na drugiej karcie, to i powinieneś mieć na modemie mobilnym..

Prędkość nie jest zależna od karty...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2825
  • 7075
  • 183

Internet z telefonu

Nie prościej udostępnić WiFi z telefonu?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Internet z telefonu

Może i prościej ale prędkość jest jeszcze mniejsza niż z włączonym lejkiem, do tej pory było to ~40mb/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2825
  • 7075
  • 183

Internet z telefonu

A na telefonie jakie prędkości netu uzyskujesz?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Internet z telefonu

Mieszkam w bardzo małej wsi przez co jest problem z zasięgiem i prędkość sięga ledwo 0.5mb/s, a czasem a ogóle praktycznie nie chce połączyć. Z obecnym internetem problem rozwiązała antena, bo mimo że internet mobilny i na dodatek mieszkam gdzie mieszkam, to prędkość była bardziej niż zadowalająca


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2825
  • 7075
  • 183

Internet z telefonu

No to faktycznie, trzeba przełożyć SIM.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18424
  • 52676
  • 710

Internet z telefonu

@retsu213 internet mobilny nigdy nie miał gwarantowanej prędkości. Uzyskanie jak największej zależy od wielu czynników, na które użytkownik ma większy lub mniejszy wpływ lub wcale. 

Co ma wpływ na prędkość internetu:

  • obciążenie nadajnika
  • dosył sygnału do nadajnika
  • zasięg, siła sygnału
  • zastosowane urządzenie do obsługi internetu
  • itp.

 

Anonim

Nie dotyczy

Internet z telefonu

@retsu213  karta sim z telefonu w routerze zadziała, nie ma co się zastanawiać 😉