Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet: Dane w kraju + roaming

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Internet: Dane w kraju + roaming

Mam 2 pytania odnośnie oferty "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB" :

  1. Czy w ofercie na kartę dane komórkowe roamingowe również przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy?
  2. Czy w ofercie jednorazowej 300 zł - 365 dni - 1 TB jest jakiś miesięczny limit danych krajowych, po którym może nastąpić obniżenie prędkości czy limit jest do całości pakietu (1024 GB) ?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Internet: Dane w kraju + roaming


@Piotrekk85napisał(-a)

Nowomowa w Orange. Sprawdź pytajnik i info w stopce.


Dla mnie ta "nowomowa" to wprowadzanie ludzi w błąd. Skoro kalkulator liczy dobrze dopłaty dla połączeń wy/we, SMS, MMS to dlaczego "myli się" w stosunku do danych? 

tooltip_1.pngoplaty_1.png

Nie ukrywam, że brak przejrzystych cenników roamingowych to powód dla którego opuszczam mojego obecnego operatora. Dopłata niecałe 2 zł do GB jest 2 razy niższa niż deklarowana przez t-mobile oraz 12 razy niższa niż rzeczywista dopłata w moim wypadku. Oferta bardzo dobra jednak niesmak po "kalkulatorze" pozostaje 🙂

W każdym razie dzięki @Piotrekk85  za pomoc !

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Internet: Dane w kraju + roaming

W opisie /regulaminie, nie znalazłem zapisu o lejku, pakiet zejdzie do 0 bez ograniczeń czy limitów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet: Dane w kraju + roaming

W ramach pakietu na rok współdzielenie danych także obowiązuje na rok. Jest jeden wspólny pakiet na ue. Ale trzeba pamiętać o FUP i dopłatach z decyzji prezesa UKE. W praktyce może być różnie.

Sam regulamin nie przewiduje ograniczeń miesięcznych. Ale jeśli planujesz być heavy userem to pamiętaj o lejkach technicznych.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Internet: Dane w kraju + roaming


@Piotrekk85napisał(-a)
W ramach pakietu na rok współdzielenie danych także obowiązuje na rok. Jest jeden wspólny pakiet na ue. 

Pierwsze pytanie dotyczyło oferty cyklicznej 25 zł. Tam jest pakiet 2,09 GB w roamingu. Czy ten pakiet również się kumuluje w kolejnych okresach rozliczeniowych?

 


@Piotrekk85napisał(-a)
trzeba pamiętać o FUP i dopłatach z decyzji prezesa UKE. W praktyce może być różnie.

Czy na chwilę obecną Orange dolicza jakieś opłaty do danych komórkowych ?

 


@Piotrekk85napisał(-a)
pamiętaj o lejkach technicznych.

Możesz coś więcej napisać na ten temat?

 

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet: Dane w kraju + roaming

Ad.1. W przypadku pakietów miesięcznych dane w roamingu nie są kumulowane.

Ad.2. Tak. Na dziś 0,001845 zł za każdy MB transmisji danych (opłata za 1 GB transmisji danych wynosi 1,89 zł) - dopłaty z decyzji prezesa UKE.

FUP (po 4 miechach zwykle): dodatkowo: 0,0234 zł za każdy MB transmisji danych.

Ad.3. Poszukaj w necie, przykładowy wątek na tym forum to https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Lejek-techniczny-tzw-lejek-Heavy-User/td-p/43048

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Internet: Dane w kraju + roaming


@Piotrekk85napisał(-a)
Ad.2. Tak. Na dziś 0,001845 zł za każdy MB transmisji danych (opłata za 1 GB transmisji danych wynosi 1,89 zł) - dopłaty z decyzji prezesa UKE.


Jak ma się to zatem do kalkulatora roamingowego dostępnego na stronie https://www.orange.pl/view/roaming który pokazuje, że owszem do połączeń, SMSów i MMSów są dodatkowe dopłaty ale dane "Zgodnie z Twoim Limitem GB w UE." 

orange_roaming.JPG

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet: Dane w kraju + roaming

Nowomowa w Orange. Sprawdź pytajnik i info w stopce.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Internet: Dane w kraju + roaming


@Piotrekk85napisał(-a)

Nowomowa w Orange. Sprawdź pytajnik i info w stopce.


Dla mnie ta "nowomowa" to wprowadzanie ludzi w błąd. Skoro kalkulator liczy dobrze dopłaty dla połączeń wy/we, SMS, MMS to dlaczego "myli się" w stosunku do danych? 

tooltip_1.pngoplaty_1.png

Nie ukrywam, że brak przejrzystych cenników roamingowych to powód dla którego opuszczam mojego obecnego operatora. Dopłata niecałe 2 zł do GB jest 2 razy niższa niż deklarowana przez t-mobile oraz 12 razy niższa niż rzeczywista dopłata w moim wypadku. Oferta bardzo dobra jednak niesmak po "kalkulatorze" pozostaje 🙂

W każdym razie dzięki @Piotrekk85  za pomoc !