Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Od niedawna kiedy próbuje wysłać wiadomość na numer 7004 w celu zlokalizowania numeru zgłoszonego w usłudze Gdzie jesteście (GDZIE numer) otrzymuje natychmiastowy komunikat "Nie można wysłać wiadomości". Saldo mam dodatnie i mogę wysłać dziesiątki takich wiadomości. Wszystkie blokady powyłączane. Pytałem przez czat. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymałem tylko informacje o tym, że numer 7005 został zablokowany, ale nie o ten numer przecież pytałem. Moja mama lubi mieć możliwość sprawdzenia jak daleko jestem od domu, a teraz nie może i się niepokoi kiedy jestem poza domem i wracam później.

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

A możesz wysłać wiadomość na dowolnie inny numer skrócony zaczynają się od 7xxx?

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Numer 71003 działa, ale na numery 7004, 7104, 7204 "nie można wysłać wiadomości".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Zgłoś problem na BOK. Domagaj się zgłoszenia technicznego.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Zgłaszałem już przez czat i otrzymałem taką odpowiedź:

Witamy.
Informujemy, że w chwili obecnej wysyłka SMS na numer 7005 jest zablokowana.Blokada numeru 7005 została wprowadzona na wniosek UKE. Termin pozwolenia na ponowne uruchomienie nie jest jeszcze znany. Przepraszamy za niedogodności. Pozdrawiamy.
Orange.

Tylko cóż z tego jak problem dotyczy numerów 7x04. Dodam, że próbowaliśmy wysyłać wiadomości z różnych telefonów i numerów będących w grupie. Jest to więc chyba ogólny problem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

To ponów zgłoszenie. Być może ma to związek z nowym rejestrem usług premium.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Mogę wysyłać SMS'y na inne numery 7xxx tylko na te nie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

Z numeracją 70xx i 70xxx jest problem, że koszt smsa zależy od sieci a tak być nie powinno. Tylko dla mnie trochę absurd że wyłączono numer.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 52
  • 3

Gdzie jesteście - nie można wysłać wiadomości

@MichalSG, a nie myślałeś po prostu o alternatywnej usłudze Gdzie Jest Dziecko? Jest to łatwa i przyjazna forma w wersji aplikacji. Jeśli zależy Ci jednak na tej konkretnej usłudze, którą masz, to ponów po prostu zgłoszenie bardziej szczegółowo opisując problem. Warto wcześniej przetestować też kartę SIM w innym telefonie wysyłając komendę SMS, aby sprawdzić, czy to nie jest jakiś problem po stronie aparatu.