Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

Witam. W aplikacji zauważyłem, że liczba w dni dla dzwonienia i odbierania się różni. Nie wiem czym to się różni i co za co odpowiada. Wydaje mi się, że dzwoń przez: odpowiada za ważność środków na koncie a Odbieraj przez: odpowiada za ważność numeru, ale nie jestem tego pewien.


IMG_20240517_073717.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2846
  • 7178
  • 188

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2846
  • 7178
  • 188

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

Dobrze Ci się wydaje 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18637
  • 53364
  • 721

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

@ithegiga77 dzwoń przez ilość dni odpowiada ważności środków na koncie głównym. Po upływie tego terminu środki są zablokowane, ale możliwe jeszcze do odzyskania, chyba przez tydzień, połączenia wychodzące zablokowane. Po doładowaniu zablokowane środki są zwracane w przeciągu kilku godzin.

Odbieraj przez ilość dni, to do kiedy jest ważny numer. Po tym czasie nie można już wcale korzystać z numeru, ale jest jeszcze 6 miesięcy na jego odzyskanie. Potem numer nie jest już do odzyskania. Wraca do puli numerów wolnych do ponownego użycia. Operator ponownie wypuszcza na rynek, np. w formie startera.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1635
  • 5640
  • 61

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

Niby proste pytanie, ale jak się zagłębi w szczegóły, to odpowiedź może być bardzo złożona:

Stan konta głównego OA - dzwoń przez/do  ...

Stan konta głównego OP - odbieraj przez/do .. (gdy konto główne nie jest już w OA)

Najciekawsze są własności i możliwości do wykorzystania w stanie OP:

1) następuje zablokowanie złotówek; dlatego pozycja z lejkiem znika w MO

2) mimo ze złotówki są zablokowane, to i tak można aktywować niektóre płatne usługi darmowym SMSem. Kwota za usługę jest pobierana z zablokowanych złotówek, a pozostałe są przywracane bez dodatkowej opłaty. W OP najczęściej wysyłam SMS AKT1 na 80630 co zapewnia miniumum 1 dzień dla NL i 1+31=32 dni w OA oraz odbieranie OA + 93 dni (OP). Dzień aktywacji nie liczymy.

Jak po aktywacji NL ustawiana jest data dla OA, to takie samo ustawienie może dotyczyć salda z GB za doładowanie, gdy jest ważne podczas aktywacji NL - nieopisana super własność NL.

3) W OP jak salda z GB są ważne, to można z nich bezpiecznie korzystać, choć nie ma lejka.

Uwaga. W OP (a nawet w OA) niektóre salda GB mogą być niewidoczne w aplikacji MO, ale na stronie MO już można je zobaczyć razem z datą ważności.

4) Zawsze można odzyskać zablokowane złotówki. Bezpłatnie doładowaniem można odzyskać złotówki tylko przez pierwsze 7 dni OP.

...

itd. itp.

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Czym to się różni? Dzwoń przez: i Odbieraj przez:

Orange wewnątrz używa trzech nazw:

Okres X - na dzwonienie i odbieranie

Okres Y - na odbieranie

Okres Z - na reaktywację numeru. Ostatniego nie widać w mój Orange.