Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

Mam telefon na kartę w usłudze Orange Free - niestety, przegapiłem termin ważności konta i środki przepadły. Było to ok. 80 zł. Oczywiście żaden komunikat ani SMS z przypomnieniem o upływie tego terminu nie przyszedł, inaczej odnowiłbym konto. Jedyne co ostatnio dostałem, to jakieś bzdurne reklamy pakietów. 😕 Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, czy w takich przypadkach da się jakoś odzyskać te środki?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

Krótko mówiąc: nie da się odzyskać tych środków. Orange jest to rzecz jasna na rękę, bo bardzo chętnie inkasuje sobie zawartość konta, na odzyskanie którego łaskawie daje śmieszny termin 7 dni, w trakcie których podobno informuje nawet użytkownika o takiej możliwości. "Podobno", bo ja takiej informacji nigdy nie otrzymałem.

Być może rzeczywiście przyszła w formie "SMSa klasy zero" o którym wspomina kolega wyżej, a który jakimś cudem samoczynnie znika z telefonu, w końcu to też jest na rękę Orange, jeśli użytkownik się nie zorientuje, że właśnie zamierzają przytulić sobie wszystkie jego pieniądze z konta.

Być może brak tych dziwnych SMS-ów to wina całkiem starej już karty SIM - bo w sumie jedyna dobra informacja jaką uzyskałem od konsultanta jest taka, że - na otarcie łez - przysługuje mi jej darmowa wymiana w salonie. Teraz będę mógł ją chociaż włożyć do mojego "głównego" telefonu, który ma dwa sloty na kartę (nano)SIM, gdzie być może mi te SMSy chociaż dojdą następnym razem. Szkoda tylko, że musiałem stracić ponad 88 zł, żeby się o tym dowiedzieć... 😒

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

@pafflick gwarancja zwrotu

https://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000377416,title,Nowa-Gwarancja-zwrotu-,article.html

W ciagu 7 dni od zablokowania doladuj konto, a Twoje srodki wroca na konto. 

Po wszystkim polecam usluge Konto Wazne Rok przedluzajaca waznosc konta na polaczenia wychodzace o 365 dni😁

https://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4004230212,title,konto-wazne-rok,helparticle.html


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

A jak włączyć tę usługę gwarancji zwrotu? Teraz z resztą to i tak chyba już musztarda po obiedzie, skoro nie miałem jej aktywnej i Orange zainkasowało po cichu wszystkie środki z konta?

Wydaje mi się, że bez kontaktu z BOK nic nie wskóram, tylko pytam czy ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia, czy to nie będzie raczej tylko strata czasu... 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

Gwarancja zwrotu nie wymaga aktywacji. Wystarczy doładować numer w ciagu 7 dni od utraty środków. Środki wrócą w ciągu 24h godzin od doładowania.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

@pafflick jesli nie minelo 7dni od zablokowania wystarczy ze doladujesz konto. Nie trzeba zadnej aktywacji. Kasa wroci do 24 godzin


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

No ok, tylko nawet nie wiem ile dni upłynęło, bo nie mam totalnie żadnej informacji na ten temat. Sprawdzałem to nawet na "Mój Orange" i nic - zero na koncie i zero informacji ze strony Orange na temat zabranych środków. Tak samo nie mam żadnych wiadomości - wbrew temu co napisali w opisie tej usługi (stąd mój wniosek, że zapewne nie mam jej aktywnej). Ostatnie SMSy jakie dostałem na ten numer to te o jakichś promocjach pakietów Internetowych i alerty RCB, a poza tym nic.

Wiem, że to moja wina, bo powinienem był tego pilnować. Sęk w tym, że rzadko kiedy używam tego numeru i nie sprawdzałem ostatnio terminu ważności, bo myślałem, że Orange się upomni o doładowanie, a tymczasem dziś odkryłem, że na moim koncie nic nie ma i po pieniądzach nie ma nawet śladu, żadnej informacji o tym, że zabrali, ile zabrali i dlaczego. Tak jakbym nigdy nic tam nie miał. 🤨


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

To napisz na czacie lub zadzwoń na infolinię 510100100.

Część wiadomości wysyłana jest jako smsy klasy zero więc nie są zapisywane w większości urządzeń.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

@pafflick napisz za darmo  na czacie do konsultanta to Ci powie czy mozesz jeszcze skorzystać z gwarancji zwrotu https://www.orange.pl/view/kontakt

Polaczenie telefoniczne jest platne. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

OK, spróbuję w takim razie. Dodam, że to nieco starszy telefon (więc przynajmniej mam pewność, że kasy nie zeżarło np. połączenie z Internetem), ale nie na tyle stary, żeby jakoś SMSy nagle znikały, takie coś mi się jeszcze nie zdarzyło. Gdy będę miał jakąś informację, to dam znać, może komuś w podobnej sytuacji się przyda, choć raczej nie jestem optymistycznie nastawiony (obym się mylił)...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy można odzyskać utracone środki z konta?

Smsy klasy zero nie są zapisywane.