Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

Znalazłem taką tabelkę.

Faktem jest że kiedyś 300Mb a nawet 400Mb nie było wyjątkiem a ostatnio gdy jest 200Mb to jest ekscytacja a przeważnie jest 100Mb lub mniej.

 

Zrzut ekranu 2023-03-04 113736.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

Jest specjalny algorytm na nadajniku, który zapobiega jego przeciążeniu i szybkość internetu spada, może też pojawić się lejek techniczny i szybkość drastycznie spadnie, internet mobilny nie jest z gumy niestety

Poczytaj też o lejku technicznym https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-blokuje-heavy-userow

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53344
  • 620

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

@Zeusek nie, BTS y zawsze mają stały dostęp, tylko niestety rozkłada się na użytkowników zalogowanych. Im więcej ciągną, tym mniej dla pozostałych...

Rośnie liczba zalogowanych urządzeń i transfer w związku ze stale zwiększającą się popularnością streamingu w różnych formach..tabelka to prędkość sci teoretyczne i praktyczne, ale bym tego nie brał jako pewnik i odnośnik 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

Jest specjalny algorytm na nadajniku, który zapobiega jego przeciążeniu i szybkość internetu spada, może też pojawić się lejek techniczny i szybkość drastycznie spadnie, internet mobilny nie jest z gumy niestety

Poczytaj też o lejku technicznym https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-blokuje-heavy-userow

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?


@Zeuseknapisał(-a)

Znalazłem taką tabelkę.

Faktem jest że kiedyś 300Mb a nawet 400Mb nie było wyjątkiem a ostatnio gdy jest 200Mb to jest ekscytacja a przeważnie jest 100Mb lub mniej.


Każdy operator monitoruje BTS i ogranicza szybkość internetu, jak jest za duże obciążenie po LTE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53344
  • 620

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

@Zeusek  dodam, że nie sam operator a algorytmy pracy dla każdego BTS-a osobno i w sieci 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 476
  • 1623
  • 3

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

Też zauważyłem  w swojej okolicy że Orange ma słabe prędkości internetu już nawet + potrafi zaskoczyć


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Czy Orange ogranicza szybkość Internetu mobilnego ?

@Windowv2  w wolne dni LTE u mnie szybkie, bo większość po światłowodzie w okolicy śmiga 😎

Dni robocze to inna bajka, pewnie młodzi wykorzystują LTE😃

Bo światełko jest powszechne i LTE powinno śmigać 😃

Tak spoglądając w aplikację, to w MO cały czas lejek w trakcie włączenia 😃

Jednak ograniczeń nie mam, szczytowe godziny to 15 MB/s, po 16:00 to już 50Mb/s mam, agregacja pasm w telefonie pomaga, bez niej jest dużo gorzej.