Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

Witam, mam kilka pytań związanych z bonusem (100gb+1000zł), który możemy otrzymać za zarejestrowanie numeru. Przeczytałem informacje zawarte tutaj oraz regulamin promocji i wciąż zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.

 

1. 

12.Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji po raz
pierwszy dokonają Rejestracji swojego numeru telefonu. Zmiana danych rejestracyjnych
nie będzie uprawniała do odebrania Bonusu.

"po raz pierwszy" - czy to oznacza, że na jedne dane przypada tylko jeden bonus? Jeśli zarejestruję sobie 3 numery, to bonus mogę otrzymać tylko na pierwszy?

(jeśli niestety jest tak, jak myślę, to na kolejne pytania [2 i 3] proszę już nie odpowiadać)

 

2. Do kiedy faktycznie trwa promocja? Regulamin jest ważny do 28 lutego 2017r., a na innej podstronie orange (takiej z bananem) i w TV straszą, że numery zostaną wyłączone wraz z początkiem lutego (tak będzie), sugerując tym samym, że przed upływem stycznia bonus należy włączyć, a co za tym idzie - rejestracja numeru/włączenie bonusu nie będzie możliwe w lutym. Czyli jak w końcu jest? Mogę sobie zarejestrować numer i włączyć bonus np. 15 lutego? (mówię o nowym starterze, a nie o numerze, który został już wyłączony pod koniec stycznia).

 

3. 

9. Bonus należy odebrać w ciągu 60 dni od rejestracji karty SIM [...]

Załóżmy, że (pozytywnie) jeśli regulamin jest ważny do 28 lutego, to bonus mogę sobie włączyć przed 28 lutym i nie muszę tego robić przed upływem 31 stycznia. [Patrz pyt. 2]

Czy to oznacza, że okres korzystania bonusu mogę sobie wycisnąć aż do maja? Otóż jeśli 28 lutego zakupiłbym nowy starter i zarejestrował numer, a następnie rzucił w kąt i nie aktywował (nie wkładał karty sim do tel), to czy po 60 dniach (29 kwietnia) mogę odebrać bonus? Jeśli nie, to dlaczego nie?

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

@dev_xer jeśli zależy Ci na prawniczej analizie regulaminu, to wiesz... takie usługi kosztują.

Natomiast gdy chcesz poznać opinię, jak ja czytam regulamin/stronę ... to powiem tak:

1) w regulaminie jest mowa o "abonencie", ale nie ma wzmianki że z promocji można skorzystać tylko raz... raczej promocja przypisana jest do numeru + dane... więc sądzę, że można skorzystać wielokrotnie... dla różnych numerów - mowa jest o zarejestrowaniu numeru... 

2) co do terminów....

a) zarejestrować numer + pełne dane - trzeba do końca stycznia, co nie oznacza konieczności natychmiastowego wysłania SMSa aktywującego promocyjne pakiety

b) Na wysłanie SMS masz 60 dni od dnia rejestracji


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres


dev_xer napisał(-a):

Witam, mam kilka pytań związanych z bonusem (100gb+1000zł), który możemy otrzymać za zarejestrowanie numeru. Przeczytałem informacje zawarte tutaj oraz regulamin promocji i wciąż zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.

 

1. 

12.Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji po raz
pierwszy dokonają Rejestracji swojego numeru telefonu. Zmiana danych rejestracyjnych
nie będzie uprawniała do odebrania Bonusu.

"po raz pierwszy" - czy to oznacza, że na jedne dane przypada tylko jeden bonus? Jeśli zarejestruję sobie 3 numery, to bonus mogę otrzymać tylko na pierwszy?

(jeśli niestety jest tak, jak myślę, to na kolejne pytania [2 i 3] proszę już nie odpowiadać)

 

2. Do kiedy faktycznie trwa promocja? Regulamin jest ważny do 28 lutego 2017r., a na innej podstronie orange (takiej z bananem) i w TV straszą, że numery zostaną wyłączone wraz z początkiem lutego (tak będzie), sugerując tym samym, że przed upływem stycznia bonus należy włączyć, a co za tym idzie - rejestracja numeru/włączenie bonusu nie będzie możliwe w lutym. Czyli jak w końcu jest? Mogę sobie zarejestrować numer i włączyć bonus np. 15 lutego? (mówię o nowym starterze, a nie o numerze, który został już wyłączony pod koniec stycznia).

 

3. 

9. Bonus należy odebrać w ciągu 60 dni od rejestracji karty SIM [...]

Załóżmy, że (pozytywnie) jeśli regulamin jest ważny do 28 lutego, to bonus mogę sobie włączyć przed 28 lutym i nie muszę tego robić przed upływem 31 stycznia. [Patrz pyt. 2]

Czy to oznacza, że okres korzystania bonusu mogę sobie wycisnąć aż do maja? Otóż jeśli 28 lutego zakupiłbym nowy starter i zarejestrował numer, a następnie rzucił w kąt i nie aktywował (nie wkładał karty sim do tel), to czy po 60 dniach (29 kwietnia) mogę odebrać bonus? Jeśli nie, to dlaczego nie?


1. Dla każdego nowego zarejestrowanego numeru przysługuje bonus. Nie ma limitu na ilość kart zarejestrowanych na osobę.

2. Promocja trwa na razie do końca lutego, na włączenie bonusu masz 60 dni.

edit:

Po rejestracji włączam usługę Konto Ważne Rok za 3 zł., aby po 30 dniach mieć ważne konto na połączenia wychodzące.

3. Kupując np. dwa startery i rejestrując je do końca lutego ostatni bonus możesz aktywować pod koniec kwietnia i korzystać z niego przez 30 dni, czyli prawie do końca maja.

 

PS. Też zamierzam skorzystać z tej możliwości. Na razie mam rejestrowane karty, gdzie z bonusu mogę korzystać do końca marca.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

Korzystając z okazji zapytam, może @Jarek zna odpowiedź.

Czy z bonusu można korzystać po upływie ważności połączeń wychodzących. Na nowych starterach jest to tylko 30 dni. Problem na razie rozwiązuję aktywując po rejestracji usługę Konto Ważne Rok za 3 zł. Czy jest to jednak konieczne ?


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

@dev_xer

 

  1. Kluczowe jest tu stwierdzenie "po raz pierwszy dokonają Rejestracji swojego numeru telefonu." - to znaczy, że bonus należy się za każdy zarejestrowany numer telefonu, ale tylko raz na dany numer. Chodzi tu o dwie sytuacje - po pierwsze, gdy dochodzi do przerejestrowania numeru (choć to jest jeszcze dalej jasno wyjaśnione). Po drugie, chodzi o osoby, które próbowałyby przenieść numer do innego operatora, a następnie z nim wrócić. Taki numer nie będzie uprawniony do otrzymania bonusu ponownie.
  2. Numery, które zostały aktywowane do 24.07.2016 r., muszą zarejestrować numer do 1.02.2017 r., inaczej zostaną zablokowane. Termin ten wynika z ustawy Prawo Telekomunikacyjne, która została zmodyfikowana w związku z ustawą o działaniach antyterrorystycznych z dnia 10.06.2016 r.
    Termin 28.02.2017 r. wynika natomiast z regulaminu promocji. Co to znaczy? Do bonusu uprawnieni są także Ci, którzy zarejestrują swój numer po 1.02.2017 r.,  ale do 28.02.2017 r. włącznie.
    Tak więc, promocja bonusu za rejestrację obowiązuje do 28.02.2017 r.
  3. Termin obowiązywania promocji oznacza temin, w którym należy dokonać rejestracji, aby być uprawnionym do otrzymania bonusu.
    Po rejestracji, masz 60 dni licząc od dnia rejestracji na odebranie bonusu.
    Czyli, jeśli zarejestrujesz 28.02, masz czas na odebranie do 28.04.2017 r.

 

@Katani1,
Bonus można odebrać tylko w okresie ważności połaczeń wychodzących. Ale korzystać z niego można także po jego upływie.

Innymi mówiąc, odebrać bonus możesz w ciągu miesiąca (bez konieczności włączenia konta ważnego rok ani doładowania), ale korzystać przez kolejny miesiąc (30 dni) od jego włączenia 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

@Jarek właśnie doczytałem w regulaminie:

Warunkiem przyznania Bonusu jest posiadanie ważnego Konta Głównego.

A tak dokładnie go czytałem... 

Dzięki:)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czas trwania bonusu za rejestrację; 'wyciśnięcie' go na długi okres

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, teraz wszystko jasne 😄

Można więc zachować się jak cebulka i mieć niemal za free spokój z internetem i rozmowami aż do końcówki maja, korzystając z poniższego planu:

 

1. Przed upływem lutego kupuję 3 startery i rejestruję te 3 numery.

2. 28 lutego aktywuję wszystkie 3 karty i na każdej z nich włączam KWR (START pod 8002)

3. Na jednej z kart odbieram bonus, a dwie pozostałe rzucam w kąt.

4. Po 30 dniach ten bonus się kończy, więc biorę drugą kartę i aktywuję na niej bonus dokładnie 30 marca.

5. Po kolejnych 30 dniach biorę trzecią (ostatnią) już kartę i to samo, aktywuję bonus - 29 kwietnia. (Wtedy upływa dokładnie 60-ty dzień, więc dla bezpieczeństwa robię to 28 kwietnia).

6. Cieszę się internetem i rozmowami aż do 29 maja, a więc prawie do początku czerwca.

Zakładając, że Orange nic nie zmieni, nie wycofa oferty (lub nawet lepiej, wznowi ją jeszcze) - możemy przetrwać całą zimę za zaledwie...15zł (bo tyle kosztuje najtańsza kombinacja - 3 startery po 5zł).

 

W tej chwili mocno przebijacie pewną konkurencję związaną z dodawaniem i pluszakami, pozdrawiam gorąco ;D