Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5484
  • 60

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

Takie krótkie pytanie.

Jak często system Orange sprawdza stan konta złotówkowego, aby ewentualnie przesłać informację do autopay o konieczności autodoładowania?

Praktycznie.

Ile czasu zajmie autodoładowanie po 5 zł ze stanu konta - 5 zł aby osiągnąć 30 zł przy ustawionym minimum 30 zł?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 562
  • 9

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

no niby masz racje, orange ma do dyspozycji te 25 zeta wiecej, ale na takiej samej zasadzie do dyspozycji maja moja kase tez inne portmonetki czy serwisy np Skycash, e-TOLL itp 😉

 

nie mam z tego powodu duzego bolu glowy. To jest jakby sytuacja naturalna. Oczywiscie "do dyspozycji" nie oznacza ze ja nadal nie jestem wlascicielem tych srodkow. 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 562
  • 9

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

a to nie dziala tak jak w revolucie?
kazda operacja ktora sprawia ze kwota spada ponizej tej zdefiniowanej, wysyła "z automatu" info do systemu, który odpowiada za autodoladowanie, by dodac kwotę tez uprzednio zdefiniowana. I tyle. Dopiero kolejna taka operacja sprawi ze dojdzie do ponownego autodoladowania


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5484
  • 60

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

@mD_360nawet częściowo z tym bym się zgodził ale pod warunkiem, że autodoładowanie  należy także do operacji powodującej sprawdzanie i kolejne autodoładowanie.

 

Autodoładowanie powinno zapewnić=utrzymać stan konta od [Minimum] do [Minimum + kwota autodoładowania - 1gr]

Nawet jeszcze więcej złotówek może być na koncie przy jakieś promocji złotówkowej lub samodzielnym doładowaniu.

 

Revolut nie wiem jak działa według Ciebie.

 

PS Biorąc pod uwagę zabezpieczenie się 24h praktycznie zawsze to maksymalny czas od -5 zł do 30 zł przy autodoładowaniu 5 zł to nawet 7-8 dni. Nawet można to pomnożyć przez 2 (jeden dzień na wysłanie żądania autodoładowania, 2 dzień na odnotowanie autodoładowania).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 562
  • 9

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

to co proponujesz jest troche skomplikowane. Jesli dobrze podazam za twoim tokiem rozumowania

 

wystarczy, by kwota w ramach autodoladowania, byla co najmniej taka, jak kwota wyznaczona jako minimum. Wtedy nie ma juz zabawy w skapywanie 😉 5-zlotowek do momentu osiagniecia kwoty minimalnej.

Czyli ustawiam np. 30 zl jako kwote minimum i pozniej gdy srodki zostaną pobrane na jakis pakiet, to wtedy z automatu dodaje mi sie 30 zl. I od razu za tym tylko jednym zamachem jestem ponad te minimalne 30 zl


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5484
  • 60

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

@mD_360Nie rozumiesz działania autodoładowania. To co proponujesz to prowadzić może do tego że na koncie złotówkowym w skrajnym przypadku będzie prawie 59 zł 59 gr w zasadzie bez przerwy.

A przy autodoładowaniu 5 zł w skrajności  będzie 34 zł 59 gr.

Autodoładowanie za 30 zł powoduje ze Orange w skrajności dysponuje dodatkowo prawie bez przerwy o 25 zł więcej niż w przypadku autodoładowania za 5 zł.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 562
  • 9

Częstość sprawdzania stanu konta dla celów autodoładowania?

no niby masz racje, orange ma do dyspozycji te 25 zeta wiecej, ale na takiej samej zasadzie do dyspozycji maja moja kase tez inne portmonetki czy serwisy np Skycash, e-TOLL itp 😉

 

nie mam z tego powodu duzego bolu glowy. To jest jakby sytuacja naturalna. Oczywiscie "do dyspozycji" nie oznacza ze ja nadal nie jestem wlascicielem tych srodkow. 🙂