Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Nie mogę od miesiąca polączyc się z numerem mojej mamy. Wcześniej się dało. Ona może, a ja nie. Wybieram numer i zaraz jest że linia jest zajeta. Sprawdzałam u siebie i u mamy- nie ma żadnych blokad. Wymienione nawet telefony. Usunięte numery i wprowadzone jeszcze raz. Jak przeloze kartę do innego telefonu, starej wersji pisze USER BUSY. Idzie oszaleć, bo nie wiadomo o co chodzi. W jednym salonie Orange sprawdzili i numer nie jest zablokowany ani z jednej, ani z drugiej strony. Zasugerowano tam w końcu, że może karta SIM uszkodzona? Usterka dotyczy jednego numeru od miesiaca- moich połączeń z mamą. Nikt niczego nie zablokował, żadnej czarnej listy z obu stron- było sprawdzane w serwisie. Ma ktoś jakiś pomysł na to? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Tak, mogłam się dodzwonić z każdego numeru oprócz tego, który jest moim od lat, a zarejestrowanym na brata ( o czym dowiedziałam się dopiero w salonie) Dzięki Waszym radom tutaj udało mi się dziś wymienić kartę SIM samodzielnie, kupując nowy starter bez rejestracji i zgodnie z instrukcją stary numer wprowadziłam na nową kartę SIM. Coś było jednak w niej uszkodzone, bo po wymianie jej wszystko wróciło do normy przed chwilą i o wiele lepiej otwiera mi się smartfon po wylogowaniu. Wcześniej muliło. Dzięki więc za wszelkie porady i to nie skutek nieufności, że tyle czasu mi to zajęło ale to, że ja się tak bardzo na tym nie znam, musiałam też kupić nową kartę SIM i poczekać, kilka godzin na aktywację. Salonom się trochę dziwię, że mi nie pomogli tam, bo co innego jest zmieniać kartę SIM nie mając jej fizycznie, a co innego, gdy miałam ją w telefonie, razem z upoważnieniem w ręce. No cóż. Wszystko dobrze się skończyło. Dzięki za pomoc

 

Zmiana karty wpłynęła na szybkość logowania się po wyłączeniu smartfona i też długo musiałam czekać aż dojdzie do synchronizacji kontaktów z karty SIM po zalogowaniu. Nie chciało mi też często przyjąć kary micro SD i otrzymywałam komunikat, żeby ją włożyć, gdy tam była. Teraz póki co wszystko chodzi super.

 

__________

* Scalanie wpisów - Bartłomiej

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

@Wiola1975  kup kartę starter SIM, zarejestruj i włóż do telefonu mamy. Zadzwoń od Siebie i zobaczysz czy zablokuje. Jeśli tak, to wina smartfona mamy...cokolwiek jest wprowadzone...

Przełóż kartę do Siebie i zadzwoń na SIM mamy po powrocie zJej kartą do smartfona .

To pozwoli określić gdzie jest błąd 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Wyłącz VoLTE w ustawieniach telefonów.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Kupiłam już kartę, zarejestrowana i z niej zadzwoniłam do mamy,  więc wiem, że nie rozmawia gdy pokazuje mi zajęte z podstawowego mojego numeru. Póki co muszę.poczekac na koniec maja, bo ona mieszka w drugiej części Polski i nie mogę tej nowej karty SIM włożyć do jej telefonu. Ana ma taki stary, dla seniorów- więc nie smartfon, prostu. Ale dzięki za radę. Będę próbować w drugą stronę, gdy się z nią spotkam. Trochę długo, no ale cóż...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

A gdzie tego szukać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

@Wiola1975  jeśli to stary telefon, to może nie mieć wifi calling.  Lista telefonów mających ta opcje jest na stronie Orange.U Siebie sprawdź w menu smartfona, ustawienia, połączenia

Przydatna będzie strona info o wifi calling

 

https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/dzwonienie-przez-wi-fi-poznaj-wi-fi-calling/


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 103
  • 369
  • 0

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

W tym wypadku to nr jest zablokowany u Twojego mamy, a nie u Ciebie. Co to dokładnie za telefon jest u mamy? Bo generalnie nr może być zablokowany w 2 miejscach a nawet w trzech - w zależności od telefonu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

To już wyższa szkoła jazdy 😁 Ale mysle ze nie ma żadnego wifi. To taki  telefon bez internetu z lat 90-tych gdzie jeszcze pisząc SMS wciska się klawisz kilka razy by wpisać np literę d. Tam nie ma raczej co popsuć i zablokować, więc pewnie mój problem leży w tym, że karta SIM u mnie może być uszkodzona. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Jakaś stara NOKIA z lat 90-tych, z klawiaturą dla seniorów, bez internetu więc nie ma co popsuć tam 😁

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 103
  • 369
  • 0

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Nie. Karta nie jest uszkodzona. Problem też nie ma nic wspólnego z VoLTE czy VoWiFi. Telefony z lat 90tych mogą mieć możliwość blokowania numerów.