Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości wysłania SMS premium


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Brak możliwości wysłania SMS premium

Witam, mam problem dotyczący jakichkolwiek smsów premium. Wyskakuje komunikat "nie można wysłać wiadomości, spróbuj ponownie". Problem jest ten sam, niezależnie do jakiego telefonu włożę kartę SIM. Nie mam włączonej żadnej usługi blokującej wysyłanie smsów premium. Środki na koncie są zapewnione. Jedyna usługa chyba, przy której ściągają mi dodatkowe pieniądze to kontakt telefoniczny z BOK orange. Czy ktoś wie o co chodzi? Co zrobić, żeby móc wysłać smsa premium?

 

Posiadam taryfę orange Yes, numer obecnie jest na kartę,wcześniej była umowa na 24 miesiące i doładowania  co miesiąc po 30zł. 

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości wysłania SMS premium

@mrtomasz może być wyłączona usługa blokady wysyłania SMS Premium, ale jeszcze zostaje blokada rodzicielska i/lub blokada płatności elektronicznych, gdzie może byś blokowany SMS Premium.

 

Jeżeli nadal nie ma włączonych wymienionych wyżej blokad, to zostaje jeszcze blokada wysyłania SMS-ów w obu telefonach, dlatego po zmianie karty SIM nadal nie da się wysłać SMS-a.

 

W Samsungu najczęściej taka blokada jest:

Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>w prawym górnym rogu klikasz trzy kropeczki i wybierasz>Dostęp specjalny>Korzystanie z usług SMS Premium>Usługa wiadomości zmień na zawsze zezwalaj.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Brak możliwości wysłania SMS premium

@mrtomasz 

Po co Ci płatny kontakt telefoniczny - toż wystarczy wejść na czat i poprosić Konsultanta aby zajrzał w Twoje konto ( za darmo w rzeczy samej 😀 )

 

https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości wysłania SMS premium

Zainstaluj inną aplikację do sms. Pewnie na jej poziomie jest blokada.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Brak możliwości wysłania SMS premium

Cześć,

 

Można to w prosty sposób sprawdzić. Spróbuj wysłać SMS o treści NUMER pod 80190 - bez obaw to bezpłatny SMS, który zwróciłby tylko informację o Twoim numerze telefonu.

Jeśli SMS-a nie uda się wysłać to znaczy,że powodem jest prawdopodobnie blokada w telefonie.

Dla telefonów z Androidem 7.0 i nowszym oraz Samsungów z Androidem 6.x, bardzo fajna instrukcja zdjęcia blokady jest na forum społeczności Samsunga: https://eu.community.samsung.com/t5/telefony-i-smartfony/android-marshmallow-nougat-oreo-wy%C5%82%C4...

Dla innych telefonów z Androidem 6.x prawdopodobnie nie da się zdjąć blokady bez przywracania telefonu do ustawień fabrycznych - rozwiązaniem byłoby jak wspomniał @Piotrekk85 zainstalowanie innej aplikacji do SMS-ów.

 

Telefony ze starszym Androidem zwykle wymagają wejscia w ustawienia > Menadżer Aplikacji (Samsung) lub Aplikacje (inne) >  odnalezienie aplikacji od SMS-ów na liście (W samsungu może to być zamiast tego "usługa Wiadomości") > i tam powinna być opcja wyślij SMS Premium, którą warto zmienić na Zawsze Pytaj (lub po prostu Pytaj) albo Zezwalaj.

 

Pokaż szczegóły

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Brak możliwości wysłania SMS premium

Piotrekk85 - tak spytam, bo może Ty się orientujesz, jaka jest prosta i bez bajerów na androida? Oczywiście bezpłatna i bez reklam? 🤗


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Brak możliwości wysłania SMS premium

Próbowałem kilku aplikacji do SMS-ów i nakna jest to samo "nie można wysłać wiadomości". Pod numer 80190 bez problemu wysłałem smsa i otrzymałem wiadomość zwrotną o moim numerze. Nadal nie wiem, w czym tkwi problem 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Brak możliwości wysłania SMS premium

@mrtomasz 

  1. Pod jaki numer wysyłasz wiadomość (wystarczą 2 pierwsze cyfry)
  2. Ile masz środków na koncie?
  3. Czy w ciągu ostatnich 30 dni korzystałes już  z usług premium?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości wysłania SMS premium

@piotrKawiory: ja korzystam z wiadomości Google

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Brak możliwości wysłania SMS premium

1. 7043 koszt 0,62pln

2. Przeszło 5zl

3. Nigdy nie korzystałem bo nigdy nie mogłem skorzystać, od zawsze błąd . Próbowałem kiedyś na infolinii odblokować to, ale oni wlaczali i wyłączali blokadę smsów premium myśląc że to zadziała . Chciałem powalczyć nim zmienię sieć . Na czacie Orange dostałem informację o braku blokad ze strony orange. Zatem czyja to wina ? Starter chyba z rok czy dwa temu zmieniałem i problem jak był tak jest.