Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości wykonywania połączeń


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Brak możliwości wykonywania połączeń

Witam, problem jest dosyć nietypowy. Otóż od wczoraj nie mogę wykonywać połączeń wychodzących ani też nikt do mnie się dodzwonić nie może. Smsy, net działa. Karta była przekładana do innego telefonu i niestety nie działała. Co dziwne, inny numer z tego tego samego btsa nie ma żadnego problemu. Zgłoszenie poprzez czat-zresetowali sim i dalej lipa, odesłali do salonu. Pani w salonie że ona nic nie poradzi, ewentualnie wymieni kartę. Karta wymieniona, w międzyczasie wyjazd w Polskę, wszystko działa. Po powrocie do domu, dalej problem występuje...
Co robić? Drugi numer w domu dalej działa bez problemu...
15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Brak możliwości wykonywania połączeń

Nie masz aktywnej usługi Orange Extra Numer?
Czy próbowałeś zmienić opcję od prezentacji numerów przy połączeniach przychodzących na "ustala sieć"?
korzystasz z volte?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Brak możliwości wykonywania połączeń

Orange extra numer nie.
Nie mogę wogóle wejść w ustawienia prezentacji numerów - błąd sieci, mimo zasięgu na full.
To jakiś stary p8 lite, więc chyba raczej VoLte nie trybi na nim.
To jest tak jakby bts odrzucał ten numer, ale nie do końca, skoro net i smsy działają... Masakra, w innych częściach Polski cały czas sprawdzałem, połączenia działały aż miło.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Brak możliwości wykonywania połączeń

A próbowałaś pozmieniać zakres częstotliwości na konkretne pasmo?

Nie jesteś na obszarze przygranicznym?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Brak możliwości wykonywania połączeń

Jest progres. Tylko i wyłącznie jak przestawię na tryb 2g można wykonać połączenie. Już na 3g i wyżej cisza.
Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości wykonywania połączeń

@michalsiekTrochę dziwna sprawa co opisujesz a czy ta druga karta SIM jest od Orange która działa bez problemu ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Brak możliwości wykonywania połączeń

Jak nie jesteś przy granicy i nie jest to awaria nadajnika, to wydaje mi się że używasz telefonów odbierających różne częstotliwości. A podasz modele telefonów: ten w którym działa i ten w którym nie działa?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Brak możliwości wykonywania połączeń

Dodam że w strefie przygranicznej nie mieszkam.
Tak, druga karta sim jest od Orange, działa bez problemu, podłączone obie pod te sam Bts.

Jeden jest Huawei p8 lite, ten który nie działa, drugi Galaxy S7. Ale dodam że sprawdzałem na LG G2, Iphone 7 i innych telefonach karty i ta co pierwotnie jest na p8 lite nie działa na żadnym z powyższych, a ta z S7 działa zawsze na wszystkich.

Powtórze, że wczoraj byłem w trasie i bez problemu działało wszystko, po powrocie do domu lipa.
Jeżeli jest włączony tryb lte, internet działa, sms działa. Kiedy próbuję wykonać połączenie, internet spada lte na 3g i cisza. Po ręcznym przełączeniu na 2g, połączenia wychodzące i przychdzące działają bez problemu.
Dzisiaj też się wybieram w trase i będę testował. Ale sprawa jest naprawdę dziwna...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Brak możliwości wykonywania połączeń

Dla mnie to problem z usługa volte ktora nie działa w tej lokalizacji na Twojej karcie SIM. Ale to będzie trudne do diagnozy. Najlepiej to zgłosić na dziale technicznym BOK ale musisz dobrze to opisać. Bo info że przy próbie połączenia zrzuca Cię do 3G jest istotna. I plus info o dokonanych testach (najlepiej podając datę i godzinę).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Brak możliwości wykonywania połączeń

Nie sądzę, aby była wina nadajnika, tym bardziej, że inne karty SIM funkcjonują bez problemu. Nie wiem czy masz możliwość, ale ja bym spróbował ponownie wymienić kartę SIM, ale tym razem samodzielnie przez starter. Przed zainstalowaniem nowej karty SIM w slocie, proponuje wykonać restart urządzenia do ustawień fabrycznych.