Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

Zauważyłem że w usłudze "Bezpieczny Starter" blokowana jest transmisja nie tylko na stronach internetowych ale również w aplikacjach. Uniemożliwia to poprawne ich funkcjonowanie i ogranicza ich użyteczność tylko do sytuacji kiedy korzystamy z WIFi. Jak można wyłączyć blokadę internetu w aplikacjach, zachowując blokowanie treści dla dorosłych na stronach WWW?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

Blokady z bezpiecznego startera możesz wyłączyć kontaktując się z doradcą BOK np. na czacie lub infolinii.

Te blokady nie powinny powodować problemów przy korzystaniu z wifi. Operator nie ma nic do tego. Ograniczenia działają jedynie przy komórkowej transmisji danych.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

No tak tylko, że blokady stron dla dorosłych są jak najbardziej potrzebne. Starter jest używany przez dziecko. Natomiast nie rozumiem dlaczego blokowana jest transmisja w zatwierdzonych aplikacjach?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

Transmisja danych nie jest blokowana o ile aplikacja nie ma jakiś ukrytych luk mogących wyświetlać treści dla dorosłych. Tym bardziej na wi-fi nie ma wpływu.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

Uważam, że lepiej kupić w Google Play odpowiedni program do kontroli smartfona i w tedy mam dostęp do blokowania i odblokowywania niechcianych aplikacji i stron www niezależnie, czy to będzie połączenie transmisji danych z karty SIM, czy połączenie WiFi. Zaleta jest jeszcze taka, że to rodzic kontroluje ze swojego smartfona dziecka smartfon. Wystarczy, aby oba urządzenia miały dostęp do internetu.

Sam korzystałem z takiego programu. Fajne rozwiązanie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

A polecisz konkretną aplikację (nazwę) i jakieś krótkie info o kosztach?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bezpieczny starter blokuje działanie aplikacji

Używałem prze około 18 m-cy ESET Parental Control. Chyba przez pół roku była bezpłatna, później w samej aplikacji trzeba było wykupić dodatkowy czas, na rok. Kupuje się jedną licencję, na rodzica telefon, później instaluje się tą aplikacje na urządzeniach dzieci i paruje z główna aplikacją rodzica. To w tedy rodzic poszczególnym urządzeniom nadaje i odbiera uprawnienia do aplikacji, stron oraz czasu użytkowania telefonu. Można ustalić, że w dni powszednie, telefon do gier będzie odblokowany od 18-20, w weekendy od 10-18. Natomiast wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów odbywało się bez przeszkód. Te funkcje nie były blokowane. Zaletą jest, że apka jest w języku polskim. Pozostałe które testowałem, to tylko angielski, więc trudniej się połapać. Cena chyba 25-49 PLN, nie pamiętam w tej chwili dokładnie.