Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 1

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Witam Was serdecznie,

 

posiadam następujący problem, który już się gdzieś przewijał jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie zakupiłem jakiś czas temu starter z nowym numerem w salonie Orange, gdzie został jednocześnie zarejestrowany.

 

Ostatnio zaobserwowałem zjawisko blokowania części stron internetowych. Na ekranie wyświetla mi się informacja, że "Twoja karta SIM w sieci Orange objęta jest usługą rodzicielską w ramach Bezpiecznego Startera...."

 

Wszysło ładnie i pięknie tylko, że przeglądając ofertę orange, takie startery są oznakowane ( jest na nich dziecko czy coś w tym stulu ), na moim nic takiego nie było, nikt mnie o tym nie informował ani starter nie był w żaden sposób oznakowany.

 

Po zalogowaniu się do panelu online jak i aplikacji mobilnej wszystkie blokady mam wyłączone w tym rodzicielską. Wczoraj rozmawiałem z infolinią i niby konsultant wyłączył jakąś blokadę, jednak ona dalej dzisiaj występuje.

 

Mało tego! Posiadam taryfę Orange Free a niby taka blokada jest dostępna w zupełnie innej taryfie. Pogubiłem się już w tym wszystkim.

 


blokada.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 1

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Po ostatnich 4 dniach mogę uznać, że problem został rozwiązany.

Dostałem także oficjalną wiadomość na maila od działu techniczego, że blokada została zdjęta i że wszelkie testy mojej SIM przebiegły pomyślnie. Dostałem także zapewnienie, iż w przypadku dalszych problemów zapraszają mnie do salonu ORANGE na darmową wymianę karty SIM w oparciu o numer zgłoszenia sprawy, który został nadany.

 

Mam nadzieję, że już wszystko będzie OK i nie będę zmuszony do wymiany SIM 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Jeśli zależy Ci na konkretnym numerze, to przejdź do innej sieci a potem powróć do Orange. Może wówczas wszystko będzie ok. Ja tak raz robiłem z numerem.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Od miesiąca na infolinii lub przez zgłoszenie na Mój Orange jest możliwość zdjęcia tych ograniczeń.
Anonim

Nie dotyczy

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Myślę że wszystko po 24h powinno zadziałąć Ci już ok. Wyłącz i włącz ponownie telefon, czasem to pomaga. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 1

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Dziękuję za uwagi.

Wczoraj rozmawiałem z infolinią, niby jakaś blokada została wyłączona, lecz problem nie został rozwiązany.

 

Dziś napisałem zgłoszenie przez mój orange, teraz będę musiał pewnie trochę poczekać i zobaczymy jak sprawa zostanie rozwiązana.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Daj znać po rozwiązaniu sprawy.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 1

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Sprawa obecnie ma się następująco, walczę z tym dziadostwem już prawie dwa tygodnie.

Pisałem kilka zgłoszeń do działu technicznego, rozmawiałem z konsultantami a moja sprawa dalej jest w punkcie wyjścia.

 

Wszyscy zapewniają mnie, że w systemie wszelkie blokady zostały zdjęte, lecz w rzeczywistości blokady dalej działają.

Nie działa mi np. aplikacja RMF do słuchania radia a także czat z konsultantami.

 

Najciekawsze jest to, że w ostatnią niedzielę blokady faktycznie nie było, działało wszystko ok. Następnego dnia zaś się pojawiły i tak do wczoraj, dziś zaś niby jest wszystko ok, lecz nie wiadomo jak długo...

 

Czekam na kolejną odpowiedź działu technicznego... zobaczymy.

 

Okazuje się jednak, że zdjęcie tej cholernej blokady nie jest takie proste.

Zaczynam mieć już tego dosyć...

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

 
Co do Bezpiecznego Startera, na podstawie regulaminu usługi "Bezpieczny Starter":
 

6. Taryfą startową na Starterze jest Orange Smart na kartę
Taryfa startowa to taryfa, jaka była aktywna na starterze w momencie aktywacji - to, że obecnie jest Orange Free na kartę, nie znaczy, że taryfą startową nie był Orange Smart na kartę (a zapewne był, bo Bezpieczny Starter zawsze idzie z tą taryfą). Zmiana taryfy w Orange na kartę jest zawsze możliwa, i oczywiście jest bezpłatna. Nie ma znaczenia dla tej usługi - ta usługa będzie aktywna, niezależnie od tego, czy taryfa będzie zmienia, czy też nie.


15. Wyłączenie Blokady nie jest możliwe.
Jeżeli kilku pracowników poinformowało Cię o tym, że blokady niejako zostały zdjęte, to zapewne, musisz niestety poczekać na działanie działu technicznego - być może oni zdejmą blokady, ale to może trochę potrwać.
Jeżeli zależy Ci na czasie, a nie jesteś przywiązany do numeru, najszybszym rozwiązaniem, będzie zakup innego startera, na którym blokady nie są założone.



Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

a500: nie działa CI aplikacja czy masz info o blokadzie rodzicielskiej?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 1

Bezpieczny Starter - Blokada Stron

Do numeru przywiązany nie jestem, ale mam tam ponad 30 PLN + ponad 10GB internetu, więc trochę szkoda wywalić go do kosza, oraz jeszcze tydzień bonusu zarejestrację.

 

Piotrekk85: mam powiadomienie o blokadzie, wyskakuje mi komunikat podczas ładowania części stron internetowych i w tym momencie także nie działa mi aplikacja radia RMF...

 

Dzisiaj tej blokady na chwile obecną nie mam, strony ładują się normalnie a apka radia działa bez problemów.

Dziwi mnie to, że raz blokada działa a raz nie, fakt że nie działała tylko w ostatnią niedzielę i dziś.

Mam nadzieję, że już nie włączy się ponownie. Pozostaje jednak niepewność.