Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adresy IP

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Adresy IP

 Witam

Mam pytanie, czy telefon może bez mojej wiedzy wysłać SMS? W bilingu Orange taki widnieje, ale w aplikacji mobilnej nie ma po tym śladu.

Drugie pytanie w kwestii adresu IP 

Gdy sprawdzam w ustawieniach Google, dalej moje urządzenia i to z jakiego adresu IP i kiedy się logowałem 

Mam dwa dziwne adresy które raczej nie należą do sieci Orange.

109.199.85.73

 

64.233.172.66

Ten pierwszy należy do firmy która mieści się w Pile 

Tego drugiego nie mogę nigdzie zweryfikować. Czy to poprawne adresy?  

Nie korzystam z wifi, tylko dane pakietowe


20200229_030414.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP


@Aborows40napisał(-a)

 Rozumiem fakt tego że wysyłka mogła być wysłana przypadkowo. Ale nie może być tak że nie ma po tym fizycznego śladu. Poza bilingiem. Po drugie, żeby coś było przypadkowe to musi skądś się to wziąć. Ja nie znam tego numeru i nigdy nic pod ten numer nie wysłałem.  

Ale dzięki i tak za jakiekolwiek info


Jeśli aplikacja lub OS Android śle sms to śladu na telefonie nie ma, tylko w bilingu Operatora.

Dziwne IP mogą być jeśli w przeglądarce z VPN korzystasz, ja mam w Norton 360 usługę VPN i adresy IP z całej Europy, podobnie może być na telefonie z Android.

Co do tematu nie pomogę bo za mało danych, te zrzuty nic mi nie mówią.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Adresy IP

@Aborows40 jeżeli masz wątpliwości co do adresów IP jak i SMS-ów wysłanych bez Twojej wiedzy to zgłoś sprawę na

 https://cert.orange.pl.

Odpowiednie osoby zajmą się sprawą i sprawdzą poprawność podanych danych. Jak się okażą podejżane, zostaną zablokowane.

 

Jeżeli korzystasz z aplikacji i/lub stron internetowych o wątpliwym bezpieczeństwie to musisz się liczyć z nadużyciami, np. w postaci wysłania SMS-a bez Twojej wiedzy. Czasami nieświadomie wejdzie się tam, gdzie nie potrzeba.

Warto założyć na swoim numerze blokady Premium na swoim numerze. Można samemu to zrobić lub przez konsultanta na infolinii.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Adresy IP

@Aborows40 może jakaś aplikacja spoza google'a potrzebowała jakiś danych ... ?

Ja bym zmienił hasło. A w opcjach bezpieczeństwa upewnij się, że nie zezwalasz na dostęp do niebezpiecznych aplikacji (czyli innych spoza google'a)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Adresy IP

 Mam aktywne wszystkie blokady premium itp

Nigdy nie korzystam z żadnych subskrybcji

Aplikacje kupuje w sklepie Google Play. Staram się też unikać trefnych stron, choć nie zawsze się to da. To mam antywirusa plus włączone adblockery

Myślę że za waszą porada zgłosze to do cert Orange

Na screenie widać właśnie to jak mój telefon sam wysłał wiadomość pod jakiś dziwny numer

 


20200229_120807.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Adresy IP

@Aborows40 to jest numer z puli numerów telefonii komórkowej Cyfra+ (NC+). Standardowy numer komórkowy, nie jakieś premium, czy inne dziwactwa, ale nie jest obecnie aktywny. Wysyłka SMS-a musiała nastąpić przypadkowo.

 

Był jakoś niedawno temat na NO, gdzie SMS-y były wysyłane pod nieaktywne numery. Niestety da się wysłać, natomiast zadzwonić już nie.

 

Co do adresów IP jak już wcześniej pisałem, zgłoszenie do CERT Orange.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Adresy IP

 Rozumiem fakt tego że wysyłka mogła być wysłana przypadkowo. Ale nie może być tak że nie ma po tym fizycznego śladu. Poza bilingiem. Po drugie, żeby coś było przypadkowe to musi skądś się to wziąć. Ja nie znam tego numeru i nigdy nic pod ten numer nie wysłałem.  

Ale dzięki i tak za jakiekolwiek info


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Adresy IP

@Aborows40 co do wykazu w apce oraz bilingu, to musisz dopytać się na infolinii lub na czacie, ale po weekendzie,  czemu jest taka rozbieżność. Teoretycznie powinno być to samo. Widzę, że masz pakiet SMS-ów wykupiony, więc kosztów nie ponosisz, bo to nasz krajowy numer, ale dobrze by było wyjaśnić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Adresy IP

Najbardziej ciekawi mi skąd ta rozbieżności i te adresy IP

Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP


@Aborows40napisał(-a)

 Rozumiem fakt tego że wysyłka mogła być wysłana przypadkowo. Ale nie może być tak że nie ma po tym fizycznego śladu. Poza bilingiem. Po drugie, żeby coś było przypadkowe to musi skądś się to wziąć. Ja nie znam tego numeru i nigdy nic pod ten numer nie wysłałem.  

Ale dzięki i tak za jakiekolwiek info


Jeśli aplikacja lub OS Android śle sms to śladu na telefonie nie ma, tylko w bilingu Operatora.

Dziwne IP mogą być jeśli w przeglądarce z VPN korzystasz, ja mam w Norton 360 usługę VPN i adresy IP z całej Europy, podobnie może być na telefonie z Android.

Co do tematu nie pomogę bo za mało danych, te zrzuty nic mi nie mówią.