Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

Przykro mi to pisać, ale to totalna ściema i oszustwo. Jestem wierny tej korporacji od 30 lat! Kupiłem dwa startery, wysłałem SMS`y pod nr 811 z treścią 300GB i doładowałem 5 zł. Pod koniec miesiąca znów doładowałem kwotą 5 zł, karta pracuje w mobilnym routerze z kamerą, a druga w lokalizatorze GPS z transmisją  co 10 sekund,no i.... Komunikaty z Orange, że nie korzystam z konta i będę płacił 5 zł kary- Telefon na infolinię - reklamacja. Potem zablokowano mi środki. W odpowiedzi na reklamację poinformowano mnie, że ruch na koncie jest za mały i dlatego mam te komunikaty i mogę sobie kupić dedykowaną kartę!. Złożyłem ponownie reklamację, że ruch jest, a że mały to moja sprawa, bo nigdzie nie pisze, że musi być duży - odblokowano. Warunki spełniłem i oczekuję ich spełnienie ze strony Orange. W zeszłym tygodniu zablokowało mi środki na kolejne 25GB, telefon i pojawiło się 25GB i odblokowano mi środki. Dziś sytuacja podobna- zablokowane środki, ponad 83GB internetu ważne przez 28 dni, ale internetu nie ma, nie mówiąc o kolejnych 25 GB- no bo zablokowano mi środki!. Znów telefon, a pan z infolinii powiedział, że: powinienem przedłużyć ważność konta za 29 zł i wtedy mi środki przywrócą, a po doładowaniu za 5 zł (opłata na kolejne 25GB) konto jest ważne tylko 2 dni! Kochany Orange, uważam to za oszustwo i wyłudzanie dodatkowych środków od ludzi. Gdyby ktoś bardziej rozgarnięty chciał się przyglądnąć problemowi, to podaję nr reklamacji kolejno:XXXXXX, XXXXX XXXXXX, ale nie oczekuję od Was niczego - wygaszam powoli usługi, dziś kupuję nowe karty, ale nie w Orange i opisuję sprawę do UOKiK`u. Poza tym szkoda mojego czasu i nerwów. Nie chce mi się dzwonić do Was kilka razy w miesiącu, skoro konsultanci nie ogarniają tematu i namawiają mnie do dodatkowych opłat, a problem dalej istnieje. Ciekawe też, że w zeszłym tygodniu składałem kolejną reklamację, a nie ma śladu po zgłoszeniu. Proszę sobie odsłuchać nagranie z dzisiejszej rozmowy (17.02.2023). To jakaś porażka. Instrukcja na opakowaniu karty mówi: 1) Doładuj konto- doładowałem, 2) Wyślij SMS- wysłałem, 25 GB pierwszy raz dostałem, a potem zamiast kolejnych doładowań tylko reklamacje, problemy. Dziś konsultant kazał mi przeczytać regulamin- ale ja, kupując kartę czytam to co jest na opakowaniu karty, akceptuję i ją kupuję tym bardziej, a nie zagłębiam się w regulaminy!. Kupiłem te karty w salonie i dokładnie mi wytłumaczono zasady i opłaty. Tak więc kochany Orange to co sprzedajesz ludziom, wcale nie jest w tym przypadku tym co sprzedajesz- po prostu wstyd! Dołączam skan opakowania z instrukcją, której chyba sami nie ogarniacie. Pozdrawiam, P.

 

Orange055.jpg

 

________________
* Wydzielono z tematu  [do 31.05.2023 r.] Promocja 300 GB za darmo przez rok w Orange na kartę +

wstawiono grafikę dodaną jako załącznik + ukrycie numerów zgłoszeń – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3298
  • 7847
  • 145

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

Ważność konta na połączenia wychodzące, także należy utrzymywać. Konsultant zaproponował usługę Więcej czasu na Internet za 29 zł na rok i nie ma potrzeby pilnowania konta. 

Korzystam na drugiej karcie z 25GB co miesiąc i nie mam problemów. Oczywiście mam rok Ważne w ramach w/w usługi.

Nie wystarczy przeczytać etykiety na starterze, a operator nie musi umieszczać wszystkich informacji. 

Ruch wychodzący na karcie SIM może być minimalny. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

Sorry Ron, piszesz bzdury. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to co napisze operator na etykiecie wcale nie musi się zgadzać ze stanem faktycznym, inaczej mówiąc do instrukcji na karcie mógł nie dopisać np. "Pod warunkiem, że jednorazowo dokonasz wpłaty 100 zł". Nie zgadzam się z Twoim rozumowaniem. Kontynuując- idź kupić samochód, a okaże się, że producent wcale czegoś tam nie musi pisać. Prawo polskie na szczęście nie zezwala na niedomówienia, ukryte treści wprowadzające klienta w błąd, stąd te potężne kary UOKiK`u w stosunku do takich praktyk. Kto jak kto, ale Orange coś o tym wie. Mnie nie przeszkadza pilnowanie raz w miesiącu płatności, bo nie mam z tym problemu, a konta ważnego rok nie chcę, bo są to dodatkowe opłaty, a 25 GB/31 dni gwarantuje mi treść opisana właśnie w 3 punkcie. Problem jest z Orange, bo (przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem) mimo, że spełniłem warunku opisanie na opakowaniu (i wg. instrukcji pani w salonie), kartę kupiłem, doładowałem, wysłałem SMS, pierwsza paczka 25GB przyszła, doładowałem znów na kolejną paczkę i dalej jak pisałem- problemy. A co do ruchu na karcie, to mogę Ci przesłać pisemną odpowiedź Orange, że ruch jest za mały- przecież sobie tego nie wymyśliłem, mam dowód. Przeanalizuj więc opis na opakowaniu w szczególności pkt. 3, czyli: "Pierwsze  25 GB dostaniesz od razu (dostałem), a kolejne co 31 dni (dostałem, ale pop reklamacji) pod warunkiem doładowania za min. 5 zł (doładowałem) i poosiadania aktywnego konta (mam aktywne, bo używam non stop). Tak więc nie muszę się domyślać, co tez operator napisał w innych dokumentach. Pracujesz w Orange, tak więc nie dziwi mnie to co piszesz- jakbym słyszał dzisiejszego konsultanta.

 

No i Ron jeszcze jedno, skąd Ci przyszło do głowy, że kartą realizuję połączenia wychodzące? Nie pisałem o tym, bo tego nie potrzebuję - tylko internet.

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3298
  • 7847
  • 145

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

@Admyn , napiszę tak. Oferta na kartę jest tańsza od abonamentu, dlatego jest dla osób które same ogarniają ofertę, nie z etykietki startera, a za pomocą aplikacji, regulaminów, ofert. Tak regulaminy to podstawa Twoich roszczeń. Aktywując starter, usługę, akceptujesz regulaminy promocji i usług z których korzystasz. 

 

Dla osób które nie radzą sobie z ofertą na kartę, jest abonament. 

 

Tak jest w każdej sieci. 

 

Możesz też zobaczyć Orange FLEX za stałą miesięczną opłatę masz usługi. 

https://flex.orange.pl/


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

Ron, a ja napiszę tak:

Radzę sobie szanowny Panie na tyle z regulaminem, na ile muszę i nie życzę sobie podobnych tekstów.

Sprzedawca (Orange) czegokolwiek (np. usługi) decydując się na zawarcie, na opakowaniu informacji, które decydują o zakupie lub nie, nie ma prawa ukrywać ważnych decyzyjnych informacji w innych dokumentach. Jeśli piszę w sposób przystępny, że kupiłem kartę, doładowałem, wysłałem SMS to oczekuję spełnienia warunków z drugiej strony, które przekonały mnie do zakupu produktu, a nie namawiania mnie na dodatkowe koszty (oraz usługi jak Pan to robi), zakup dedykowanych kart czy informowania mnie, że generuje za mały ruch, czy zamiatania sprawy pod dywan, jak zrobiła to konsultantka odblokowując mi 25GB, które nie pojawiły się przy ważnym koncie, a po kilku dniach system mi to zablokował, bo pani zrzuciła s siebie mój problem i nie uruchomiła mojej reklamacji. Teraz już się na całego "uruchomiłem", tak więc sprawa jest rozwojowa.

 

 

_________________________

*Edytowałem post - moderator Wojciech.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2195
  • 12329
  • 57

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

@Admyn tu większość to użytkownicy usług Orange i chyba widzisz etykiety przy załodze NO (to pracownicy Orange), pracownicy BOK Orange tu nie piszą.

Upraszam bez ironii i docinków, bo to nie nasza wina, to co cię spotyka!

@Ron stara się ci pomóc, skoro nie oczekujesz pomocy, to po co tu założyłeś konto?

Hejtować możesz na FB, tu staramy się w miłej atmosferze przebywać, to taka odskocznia od normalnej pracy, ja tam informatykiem jestem, ale nie w Orange.

Co do tematu, zainwestował bym w rok ważności konta, jak ci szkoda kasy, to doładowuj 5zł, ale tak by ci nie blokowało usług, co do ruch w sieci, jest jakiś bug, bo nawet jedna paczka 100KB co 15dni powinna uchronić od opłaty 5zł (to opłata za nie aktywność), inna sprawa, że jak nie masz 5zł na koncie, to ci nic nie pobierze i debetu też nie będzie na 5zł.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1718
  • 5985
  • 69

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

@Admynpromocja 300 GB jest naprawdę bardzo prosta i nie zawiera kruczków.

Doładowujesz po 5 zł raz na miesiąc i  utrzymujesz ważne konto na wychodzące w dniu otrzymania kolejnej paczki 25 GB.

Praktycznie najlepiej robić kolejne doładowania po  5 zł na 1-2 dni przed otrzymaniem kolejnej paczki  i ma się pewność ważności konta na wychodzące w dniu otrzymania kolejnej paczki oraz w razie zacięcia się sytemu zdąży się skorzystać z gwarancji zwrotu GB.

 

Wczytałem się w to co napisałeś. Uważasz, że pojawienie się komunikatu o braku aktywności to wada a może to zaleta. Komunikat ten pojawił się bo sesja przez 14 dni nie była zamknięta i trzymany był ten sam adres ip dla urządzenia.

Dla takiego urządzenia zamiast zrozumieć dobrą radę, tzn skorzystać z promocji Więcej czasu na internet  i zapomnieć o doładowaniach na ponad rok to masz wielkie pretensje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2195
  • 12329
  • 57

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

@Admyn skoro generujesz tak mały ruch po LTE, to może Orange LoT byłby lepszym rozwiązaniem, prosta obsługa, bo to internet rzeczy 😉

Orange IoT na kartę | Orange Polska


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

Admyn poświęć tyle samo energii na przeczytanie regulaminu co poświęciłeś na obszerny i bardzo elegancko napisany temat, to się dowiesz, ze jest temu jeden winny i to nie orange. Podałeś przykład z autem ale to dość inny temat i nie ma w mojej opinii podobnego rzutu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19301
  • 55770
  • 757

300 GB za darmo przez rok to totalna ściema i oszustwo

@Admyn jeżeli chcesz korzystać z oferty 300 GB, to musisz dostosować się do wymagań operatora, aby promocja działa poprawnie. Jeśli generujesz za mały ruch lub masz połączenia typu M2M, to warto skorzystać z oferty IoT. W tej taryfie możesz generować mały ruch. To specjalna oferta przygotowana przez operatora do takie km komunikacji.

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Orange-IoT-na-kart%C4%99-nowa-taryfa-prepaid/m-p/267...